II tura wyborów samorządowych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

II tura wyborów samorządowych

Miasto
Data publikacji: 17 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka

21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.

Najlepiej sprawdzić to w :

• wyszukiwarce obwodowych komisji wyborczych przygotowanej przez Państwową Komisję Wyborczą , dostępnej: https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/obwodowe/wyszukiwarka?obszar=46300

lub

• korzystając z portalu mObywatel w przeglądarce: https://www.gov.pl/web/mobywatel/mobywatel-w-przegladarce1 lub w aplikacji wybierając z menu Twoje dane, następnie Centralny Rejestr Wyborców

Przypominamy, że część mieszkańców Torunia będzie głosować w innych lokalach wyborczych niż w wyborach w 2023 r., zmiany siedzib obwodowych komisji wyborczych wynikają z poprawy warunków lokalowych i technicznych:

1) dotychczasowa siedziba obwodowej komisji wyborczej nr 97 mieszcząca się w prywatnym przedszkolu „Jaś i Małgosia” przy ul. Donimirskiego 4 została przeniesiona do siedziby Dziennego Domu Pomocy Społecznej, ul. Rydygiera 30/32;

2) dotychczasowa siedziba obwodowej komisji wyborczej nr 110 mieszcząca się w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Olsztyńskiej 114a została przeniesiona do Hostelu JAX, ul. Ceglana 5.

Dodatkowo z podziału obwodów utworzono trzy nowe obwody głosowania w nowych siedzibach Obwodowych Komisji Wyborczych:

1) z obwodu głosowania nr 1 wydzielono część ulic i utworzono nowy obwód głosowania oznaczony nr 114 z siedzibą w Ośrodku Szkolenia Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego przy ul. Poznańskiej 347, w którym będą głosować mieszkańcy ulicy: Poznańskiej numery parzyste od 274 do końca i numery nieparzyste od 325 do końca;

2) z obwodu głosowania nr 5 wydzielono część ulic i utworzono nowy obwód głosowania oznaczony nr 115 z siedzibą w Przedszkolu Miejskim nr 12 – na terenie Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. gen. Józefa Hallera 79, w którym będą głosować mieszkańcy z następujących ulic: Bekasa, Czapli, Generała Leopolda Okulickiego, Generała Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, Generała Mikołaja Bołtucia, Generała Tadeusza Kutrzeby, Kormorana, Lilii Wodnych, Ludwika Czachowskiego, Łączna, Melanii Sinorackiej, Nenufarów, Perkoza, Puchacza, Sitowia, Sowia, Stanisława Sędziaka, Szuwarów, Tataraków, Trzcinowa, Zimorodka;

3) z obwodu głosowania nr 74 wydzielono część ulic i utworzono nowy obwód głosowania oznaczony nr 116 z siedzibą w Przedszkolu Miejskim nr 18 przy ul. Konrada Grasera 3, w którym będą głosować mieszkańcy z następujących ulic: Aleksandra Birkenmajera, Bohdana Paczyńskiego, Edmunda Halleya, Forteczna, Galileusza, Heleny Kaźmierczak-Połońskiej, Henryka Strobanda, Jana Gadomskiego, Jana Heweliusza, Jana Keplera, Jana Mergentalera, Jana Michała Hubego nr parzyste od 2 do 6 i nr nieparzyste od 21 do końca, Jana Rybińskiego, Jerzego Dobrzyckiego, Konrada Grasera, Łukasza Watzenrodego nr parzyste i nieparzyste od 15 do końca, Roberta Głębockiego, Włodzimierza Zonna.

W dniu wyborów uruchomiona zostanie specjalna infolinia na której pracownicy Urzędu Miasta udzielać będą informacji o siedzibach obwodów głosowania oraz przynależnych do nich ulicach i numerach domów.

Bezpłatna infolinia o numerze 800 244 775 będzie czynna w dniu wyborów w godzinach od 700 do 2100.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku
  Kultura, Miasto
  Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Prezydent Paweł Gulewski przybija piątkę młodym piłkarzom
  Miasto, Sport
  Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu z Akademii Pomorzanina rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się tym razem pod patronatem Miasta Toruń.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Wspólne pamiątkowe zdjęcie przed Domem Kopernika
  Kultura, Miasto
  W ramach wymiany edukacyjnej do Torunia przyjechało 31 uczniów i opiekunów z Theodor-Heuss-Gymnasium z Getyngi.
 • Miasto
  Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • 5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Prof. Jim Mazurkiewicz – animator współpracy polsko-amerykańskiej w naszym województwie, był 24 maja 2024 r. gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Dziś (24 maja) od godziny 22.00 ruszą prace pod wiaduktami na ulicy Dybowskiej i na placu Armii Krajowej.
 • W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Toruń uplasował się na drugim miejscu w XII rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”. Miasto zostało docenione za działania na rzecz przedsiębiorców oraz udogodnienia dla seniorów i młodzieży.
 • W wyniku losowania organizatorem meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN w sezonie 2023/2024 została Elana Toruń. Mecz finałowy zostanie rozegrany 12 czerwca 2024 r.