Infolinia działa! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Infolinia działa!

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 28 stycznia 2021
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu: kobieta rozmawiająca przez telefon

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 działa miejska infolinia dot. szczepień przeciwko COVID-19 oraz transportu do punktów szczepień. Przez ponad tydzień działalności udało się pomóc kilkudziesięciu mieszkańcom.

Infolinia miejska działa pod numerem telefonu: 56 611 89 00. Obsługują ją dwie osoby, a nad całością czuwa koordynator ds. szczepień, który jest w stałym kontakcie z koordynatorami punktów szczepień, których w Toruniu jest 19. Komunikacja z koordynatorami przebiega poprzez system Toruń SMS oraz drogą mailową.

Na miejską infolinię dzwoni dziennie kilkadziesiąt osób. Pytania zadawane przez mieszkańców dotyczą nie tylko kwestii związanych ze szczepieniami i Narodowym Programem Szczepień. Udzielane są informacje np. o adresach przychodni, które wykonują szczepienia, oraz o sposobach rejestracji na szczepienie. Poprzez infolinię umawiany jest transport do punktu szczepień.

- Z transportu świadczonego przez Gminę Miasta Toruń mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością oraz seniorzy 70+, którzy mają kłopot z samodzielnym dotarciem do punktu. Wczoraj i przedwczoraj siedem osób zostało przewiezionych do punktów, a 40 kolejnych transportów jest zamówionych. Transport jest możliwy do punktów zlokalizowanych na terenie gminywyjaśnia prezydent Torunia Michał Zaleski.

Dzięki uprzejmości toruńskich strażaków organizowany jest także transport do sąsiednich gmin dla osób uprawnionych - niektórzy seniorzy zarejestrowali się np. w Aleksandrowie Kujawskim czy Ciechocinku.

Na zdjęciu: grafika z numerem telefonu infolinii

(kliknij w obrazek, aby powiekszyć)

Osoby obsługujące infolinię udzielają informacji na ten temat, m.in. kto jest do niego uprawniony, potwierdzają terminy szczepień i transportów. Z uwagi na specyfikę klientów (wiek 80+ i 70+) często jedna rozmowa nie wystarczy, każdy otrzymuje zawsze pełen pakiet informacji na zadane pytanie.

Po wykonaniu dowozu na zlecenie gminy osoby z infolinii dzwonią do osób, które z transportu skorzystały, z pytaniem, czy są zadowoleni z obsługi (pomoc w zejściu ze schodów, ubraniu się, dojściu do przychodni) oraz jaki mają termin drugiej dawki, bo to kolejny termin transportu.

- Od 15 lutego spodziewamy się więcej transportów z uwagi na to, że seniorzy zaszczepieni między 25 a 29 stycznia będą mieli podawaną drugą dawkę, a jednocześnie wciąż będzie podawana pierwsza dawka osobom zarejestrowanym na terminy lutowe i marcowe – dodaje prezydent.

fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Run & Row - plakat
  Miasto, Sport
  W niedzielę 24 września 2023 roku na Rynku Staromiejskim rozegrany zostanie Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”.
 • Na djęciu: park
  Kultura, Miasto, Sport
  W pierwszy jesienny weekend zapraszamy na grzybobranie na Barbarce, plenerowe gotowanie na Martówce oraz pożegnanie lata na Podgórzu. Czeka nas także Festiwal Młodej Muzyki w Dworze Artusa, a także zwiedzanie zakamarków Zajezdni Tramwajowej podczas Drzwi Otwartych.
 • Tajemnice zajezdni tramwajowej
  Miasto, MZK
  W zajezdni tramwajowej MZK, która zlokalizowana jest przy ul. Sienkiewicza w sobotę (23.09.2023 r.) odbyły się Drzwi Otwarte oraz ekopiknik. To była dobra okazja, żeby zobaczyć to miejsce na własne oczy. W ramach wydarzenia odbyło się zwiedzanie zabytkowego zaplecza zajezdni, mnóstwo zabaw dla małych i dużych, w tym konkurs „Ekopotyczki rodzinne...
 • Miasto
  Stan polskiego prawa karnego po 25 latach obowiązywania Kodeksu karnego z 1997 r. jest tematem XII Zjazdu Katedr Prawa Karnego, który odbywa w się w dniach 20-21 września 2023 r. w Toruniu. Zjazd zorganizowała Katedra Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Na czele Komitetu Organizacyjnego stoi prof. Jerzy...
 • Miasto, Sport
  W dniach 23-24 września 2023 roku, już po raz dwudziesty siódmy, zostanie rozegrany Turniej Bokserski im. Zygmunta Krygiera. Pięściarze z całego świata zmierzą się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów 210 (wejście od ul. Św. Faustyny).
 • 22 września 2023 roku w Urzędzie Miasta Torunia odbyło się I posiedzenie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Podczas spotkania Prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył powołania członkom zespołu. Zgodnie z art. 9a ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy domowej (Dz.U. z 2021 r. poz. 1249...
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych, garaży murowanych i miejsc parkingowych.
 • Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Torunia radni zajęli się uchwałą w sprawie zwolnienia z opłat za przejazdy komunikacją miejską podczas wyborów parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 roku. Ostatecznie zdecydowano, że podczas wszystkich przyszłych wyborów i referendów komunikacja miejska w Toruniu będzie darmowa. Projekt...
 • W niedzielę 24 września 2023 roku na Rynku Staromiejskim rozegrany zostanie Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”.
 • W pierwszy jesienny weekend zapraszamy na grzybobranie na Barbarce, plenerowe gotowanie na Martówce oraz pożegnanie lata na Podgórzu. Czeka nas także Festiwal Młodej Muzyki w Dworze Artusa, a także zwiedzanie zakamarków Zajezdni Tramwajowej podczas Drzwi Otwartych.
 • Rada Miasta Torunia na sesji w dniu 21 września 2023 r. przyjęła apel w sprawie poprawy infrastruktury na liniach kolejowych nr 353 i 27 oraz uchwałę w sprawie zawarcia porozumienia pomiędzy Gminą Miasta Toruń, Województwem Kujawsko-Pomorskim, Powiatem Toruńskim, Gminą Czernikowo, Gminą Obrowo i Gminą Lubicz dotyczącego współdziałania w zakresie...
 • Europejski Tydzień Mobilności kończy się 22 września Dniem Bez Samochodu. Dlatego w najbliższy piątek wszyscy pasażerowie komunikacji miejskiej w Toruniu pojadą nią za darmo. W naszym mieście zarejestrowanych jest ponad 150 tys. samochodów, z czego ponad 75% to samochody osobowe. Nie pozostaje to bez wpływu na jakość środowiska miasta, a liczba...
 • W dniach 20–23 września 2023 r. odbywa się w Toruniu XXII Konferencja z cyklu „Ordines Militares. Colloquia Torunensia Historica” organizowana przy współpracy Instytutu Historii i Archiwistyki Wydziału Nauk Historycznych UMK, Uniwersytetu w Hamburgu (Universität Hamburg), Uniwersytetu Juliusza i Maksymiliana w Würzburgu (Julius-Maximilians-...