Infolinia działa! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Infolinia działa!

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 28 stycznia 2021
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: kobieta rozmawiająca przez telefon

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 działa miejska infolinia dot. szczepień przeciwko COVID-19 oraz transportu do punktów szczepień. Przez ponad tydzień działalności udało się pomóc kilkudziesięciu mieszkańcom.

Infolinia miejska działa pod numerem telefonu: 56 611 89 00. Obsługują ją dwie osoby, a nad całością czuwa koordynator ds. szczepień, który jest w stałym kontakcie z koordynatorami punktów szczepień, których w Toruniu jest 19. Komunikacja z koordynatorami przebiega poprzez system Toruń SMS oraz drogą mailową.

Na miejską infolinię dzwoni dziennie kilkadziesiąt osób. Pytania zadawane przez mieszkańców dotyczą nie tylko kwestii związanych ze szczepieniami i Narodowym Programem Szczepień. Udzielane są informacje np. o adresach przychodni, które wykonują szczepienia, oraz o sposobach rejestracji na szczepienie. Poprzez infolinię umawiany jest transport do punktu szczepień.

- Z transportu świadczonego przez Gminę Miasta Toruń mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością oraz seniorzy 70+, którzy mają kłopot z samodzielnym dotarciem do punktu. Wczoraj i przedwczoraj siedem osób zostało przewiezionych do punktów, a 40 kolejnych transportów jest zamówionych. Transport jest możliwy do punktów zlokalizowanych na terenie gminywyjaśnia prezydent Torunia Michał Zaleski.

Dzięki uprzejmości toruńskich strażaków organizowany jest także transport do sąsiednich gmin dla osób uprawnionych - niektórzy seniorzy zarejestrowali się np. w Aleksandrowie Kujawskim czy Ciechocinku.

Na zdjęciu: grafika z numerem telefonu infolinii

(kliknij w obrazek, aby powiekszyć)

Osoby obsługujące infolinię udzielają informacji na ten temat, m.in. kto jest do niego uprawniony, potwierdzają terminy szczepień i transportów. Z uwagi na specyfikę klientów (wiek 80+ i 70+) często jedna rozmowa nie wystarczy, każdy otrzymuje zawsze pełen pakiet informacji na zadane pytanie.

Po wykonaniu dowozu na zlecenie gminy osoby z infolinii dzwonią do osób, które z transportu skorzystały, z pytaniem, czy są zadowoleni z obsługi (pomoc w zejściu ze schodów, ubraniu się, dojściu do przychodni) oraz jaki mają termin drugiej dawki, bo to kolejny termin transportu.

- Od 15 lutego spodziewamy się więcej transportów z uwagi na to, że seniorzy zaszczepieni między 25 a 29 stycznia będą mieli podawaną drugą dawkę, a jednocześnie wciąż będzie podawana pierwsza dawka osobom zarejestrowanym na terminy lutowe i marcowe – dodaje prezydent.

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Biurowiec przy ul. Olsztyńskiej - wizualizacja
  Biznes, Miasto
  Jest już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego z dwóch biurowców w rejonie ul. Olsztyńskiej. Dokument wydał Wydział Architektury i Budownictwa UMT, co oznacza, że inwestor współpracujący z Centrum Wsparcia Biznesu może rozpoczynać prace budowlane.
 • Zastępca prezydenta Rafał Pietrucień na Zlocie Mercedesów
  Miasto, Sport
  Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz.
 • Miasto
  Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o gwałtownych wzrostach stanów wody na małych ciekach wodnych i strumieniach na terenie Torunia i powiatu toruńskiego.
 • Miasto
  - W poniedziałek 20 maja 2024 r. od godz. 12:00 do północy na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozowane są miejscami burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Na zdjęciu: zawodnicy HK Pomorzanin Toruń na zielonej murawie boiska
  Miasto, Sport
  Laskarze HK Pomorzanin Toruń wracają z rozgrywanego w Chorwacji Euro Hockey Club Trophy II z brązowym medalem.
 • Dziecko na rowerku na Motoarenie
  Sport
  246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.
 • Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz.
 • 246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.
 • Atrakcją pierwszej w tym roku Toruńskiej Nocy Muzeów była wystawa pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”, przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, Miejski Zakład Komunikacji i Toruński Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.
 • Na niedzielę 19 maja 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie silne porywy wiatru, burze, a nawet grad.
 • Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • 18 maja 2024 r. w hali w hali sportowej ZSPS i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się III Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców. Zawody potrwają do 19 maja.
 • 80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.