Infolinia działa! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Infolinia działa!

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 28 stycznia 2021
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: kobieta rozmawiająca przez telefon

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 działa miejska infolinia dot. szczepień przeciwko COVID-19 oraz transportu do punktów szczepień. Przez ponad tydzień działalności udało się pomóc kilkudziesięciu mieszkańcom.

Infolinia miejska działa pod numerem telefonu: 56 611 89 00. Obsługują ją dwie osoby, a nad całością czuwa koordynator ds. szczepień, który jest w stałym kontakcie z koordynatorami punktów szczepień, których w Toruniu jest 19. Komunikacja z koordynatorami przebiega poprzez system Toruń SMS oraz drogą mailową.

Na miejską infolinię dzwoni dziennie kilkadziesiąt osób. Pytania zadawane przez mieszkańców dotyczą nie tylko kwestii związanych ze szczepieniami i Narodowym Programem Szczepień. Udzielane są informacje np. o adresach przychodni, które wykonują szczepienia, oraz o sposobach rejestracji na szczepienie. Poprzez infolinię umawiany jest transport do punktu szczepień.

- Z transportu świadczonego przez Gminę Miasta Toruń mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością oraz seniorzy 70+, którzy mają kłopot z samodzielnym dotarciem do punktu. Wczoraj i przedwczoraj siedem osób zostało przewiezionych do punktów, a 40 kolejnych transportów jest zamówionych. Transport jest możliwy do punktów zlokalizowanych na terenie gminywyjaśnia prezydent Torunia Michał Zaleski.

Dzięki uprzejmości toruńskich strażaków organizowany jest także transport do sąsiednich gmin dla osób uprawnionych - niektórzy seniorzy zarejestrowali się np. w Aleksandrowie Kujawskim czy Ciechocinku.

Na zdjęciu: grafika z numerem telefonu infolinii

(kliknij w obrazek, aby powiekszyć)

Osoby obsługujące infolinię udzielają informacji na ten temat, m.in. kto jest do niego uprawniony, potwierdzają terminy szczepień i transportów. Z uwagi na specyfikę klientów (wiek 80+ i 70+) często jedna rozmowa nie wystarczy, każdy otrzymuje zawsze pełen pakiet informacji na zadane pytanie.

Po wykonaniu dowozu na zlecenie gminy osoby z infolinii dzwonią do osób, które z transportu skorzystały, z pytaniem, czy są zadowoleni z obsługi (pomoc w zejściu ze schodów, ubraniu się, dojściu do przychodni) oraz jaki mają termin drugiej dawki, bo to kolejny termin transportu.

- Od 15 lutego spodziewamy się więcej transportów z uwagi na to, że seniorzy zaszczepieni między 25 a 29 stycznia będą mieli podawaną drugą dawkę, a jednocześnie wciąż będzie podawana pierwsza dawka osobom zarejestrowanym na terminy lutowe i marcowe – dodaje prezydent.

fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: pomnik św. Jana Pawła II, obok zielone drzewo
  Miasto
  Rada Miasta Torunia podczas 53. sesji 23 marca 2023 r. przyjęła stanowisko w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II Honorowego Obywatela Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: żółte kwiaty żonkile, w tle Ratusz Staromiejski
  Miasto
  Przyszła wiosna - pora na rowery! Już w ten weekend startuje pierwsza w 2023 roku Rowerowa Masa Krytyczna. Na Zamku Krzyżackim zaś odbędą się również wiosenne warsztaty robienia świeczek i kosmetyków - będzie można się poczuć jak średniowieczni alchemicy. A do tego, jak co roku wiosną, rozpoczynają się Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA.
 • Przed nami 9. Halowe Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters – Toruń 2023
  Miasto, Sport
  W sobotę, 25 marca 2023 roku, w Arenie Toruń odbędzie się uroczyste otwarcie 9. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters – Toruń 2023. Wstęp na uroczystość otwarcia, a także na całe zawody jest bezpłatny. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 18.00. Ceremonię otwarcia uświetni koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, która wykona...
 • Po płycie do Grudziądzkiej
  Miasto, MZK
  Od piątku, 24 marca 2023 r., nieco inaczej pojedziemy fragmentem Szosy Chełmińskiej na odcinku od targowiska miejskiego do ul. Grudziądzkiej.
 • Pies w legowisku
  Miasto
  W tym celu radni przyjęli coroczny Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Toruniu na rok 2023.
 • Kompania honorowa uczniów VI LO przy pomniku w al. Solidarności.
  Miasto
  W VI Liceum Ogólnokształcącym im. Zesłańców Sybiru w Toruniu może powstać oddział przygotowania wojskowego.
 • Rada Miasta Torunia podczas 53. sesji 23 marca 2023 r. przyjęła stanowisko w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II Honorowego Obywatela Miasta Torunia.
 • Wydarzenie odbędzie się w Toruniu w dniach 3-4 kwietnia 2023.
 • Teren pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną trafił do miejskiej oferty sprzedażowej. Działkę na lewobrzeżu w Toruniu będzie można kupić w przetargu 16 maja 2023. Cena wywoławcza wynosi 1 800 000 zł.
 • Jak co roku Toruń włącza się w obchody „Godziny dla Ziemi WWF” – 25 marca 2023 r. od 20:30 do 21:30 wyłączona zostanie część iluminacji w mieście.   W 2023 roku „Godzina dla Ziemi WWF” w Polsce poświęcona jest walce z zanikiem różnorodności biologicznej. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność...
 • To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w historii polskiego sportu! Kujawy i Pomorze w 2026 roku będą organizatorem halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Impreza odbędzie się w Arenie Toruń, w której dwa lata temu lekkoatleci rywalizowali o medale halowych mistrzostw Europy.
 • Uroczystość jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich, którzy chcą oddać hołd niewinnym istotom i modlić się za ich dusze.
 • Już 23 marca 2023 roku odbędzie się 53. sesja Rady Miasta Torunia.
 • 24 marca 2023 r. o godz. 12.30 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Grunwaldzkiej 33/35 w Toruniu odbędzie się XX edycja Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia”.