Informacja prezydenta ws. opłat za alkohol | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Informacja prezydenta ws. opłat za alkohol

Biznes, Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 28 stycznia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski, w tle panorama Torunia

28 stycznia 2021 r. Prezydent Miasta Torunia zwrócił się z wnioskiem do Przewodniczącego Rady Miasta Torunia o zwołanie nadzwyczajnej sesji RMT. Toruńscy Radni w najbliższą sobotę, 30 stycznia rozpatrzyć mają uchwałę w sprawie opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży (gastronomiczna sprzedaż napojów alkoholowych)

W związku z wejściem w życie 26 stycznia 2021 r. Ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, m.in. dającej możliwość zwolnienia przedsiębiorców z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu do konsumpcji w miejscu spożycia, uzyskałem jednoznaczną opinię prawną, z której wynika, iż aby umożliwić zwolnienie za cały 2021 rok, stosowna uchwała Rady Miasta Torunia w tej sprawie musi zostać podjęta w terminie do 31 stycznia 2021 r. W związku z powyższym wystąpiłem z wnioskiem do Przewodniczącego Rady o zwołanie nadzwyczajnej sesji RMT w dniu 30 stycznia 2021 r. (sobota) o godz. 10:00.

Przedmiotem obrad będzie tylko i wyłącznie uchwała umożliwiająca zwolnienie toruńskich przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną z opłat za zezwolenie na sprzedaż alkoholu m.in. w restauracjach, barach, kawiarniach. Przedsiębiorcy Ci są obecnie dotkliwie doświadczeni reżimem ograniczeń wynikających z sytuacji epidemicznej.

Dziękuję Paniom i Panom toruńskim Radnym, iż wspierają moją inicjatywę i zbiorą się w tak nietypowym terminie na Sesji zwołanej w wyjątkowym trybie.

Prezydent Miasta Torunia

/-/ Michał Zaleski

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Pracujemy nad Urban Labem
  Miasto
  Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • Górale na Placu Dominikańskim
  Kultura, Miasto
  Były góralskie pieśni, przysmaki i warsztaty. 12 lipca na Placu Dominikańskim odbył się piknik w góralskich rytmach.
 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Miasto
  9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.