Informacja prezydenta ws. opłat za alkohol | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Informacja prezydenta ws. opłat za alkohol

Biznes, Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 28 stycznia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski, w tle panorama Torunia

28 stycznia 2021 r. Prezydent Miasta Torunia zwrócił się z wnioskiem do Przewodniczącego Rady Miasta Torunia o zwołanie nadzwyczajnej sesji RMT. Toruńscy Radni w najbliższą sobotę, 30 stycznia rozpatrzyć mają uchwałę w sprawie opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży (gastronomiczna sprzedaż napojów alkoholowych)

W związku z wejściem w życie 26 stycznia 2021 r. Ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, m.in. dającej możliwość zwolnienia przedsiębiorców z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu do konsumpcji w miejscu spożycia, uzyskałem jednoznaczną opinię prawną, z której wynika, iż aby umożliwić zwolnienie za cały 2021 rok, stosowna uchwała Rady Miasta Torunia w tej sprawie musi zostać podjęta w terminie do 31 stycznia 2021 r. W związku z powyższym wystąpiłem z wnioskiem do Przewodniczącego Rady o zwołanie nadzwyczajnej sesji RMT w dniu 30 stycznia 2021 r. (sobota) o godz. 10:00.

Przedmiotem obrad będzie tylko i wyłącznie uchwała umożliwiająca zwolnienie toruńskich przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną z opłat za zezwolenie na sprzedaż alkoholu m.in. w restauracjach, barach, kawiarniach. Przedsiębiorcy Ci są obecnie dotkliwie doświadczeni reżimem ograniczeń wynikających z sytuacji epidemicznej.

Dziękuję Paniom i Panom toruńskim Radnym, iż wspierają moją inicjatywę i zbiorą się w tak nietypowym terminie na Sesji zwołanej w wyjątkowym trybie.

Prezydent Miasta Torunia

/-/ Michał Zaleski

Fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Na inaugurację ulicami starówki przeszła świąteczna parada, a na Rynku Staromiejskim pojawił się sam św. Mikołaj.
 • Miasto
  28 listopada 2023 r. przedstawicielki i przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkali się na XVIII Toruńskim Forum Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie odbyło się w hotelu Filmar.
 • Wyjątkowy koncert na zakończenie Roku Kopernikańskiego
  Kultura, Miasto
  10 grudnia 2023 r. w Arenie Toruń odbędzie się koncert "Muzyka i kosmos". To finał toruńskiego Roku Kopernikańskiego
 • Na zdjęciu: iluminacja świąteczna zawieszona nad ulicą Szeroką
  Miasto
  W zespole staromiejskim pojawiły się już pierwsze elementy iluminacji świątecznej. 29 listopada 2023 r. montowane będą ozdoby na kolejnych obiektach i ulicach.
 • Wielka Toruńska Świąteczna Ślizgawka - plakat
  Miasto, Sport
  Konkursy, zabawy i choinki – zapraszamy do udziału w Wielkiej Toruńskiej Świątecznej Ślizgawce "Christmas on Ice". Widzimy się na Tor-Torze także z Mikołajem Kopernikiem 14 grudnia 2023 r.
 • Plakat festiwalu Sztuka Natury 2023
  Eko, Miasto
  Po raz szesnasty za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury” Toruń staje się stolicą sztuki wyczarowanej przez naturę.
 • W zespole staromiejskim pojawiły się już pierwsze elementy iluminacji świątecznej. 29 listopada 2023 r. montowane będą ozdoby na kolejnych obiektach i ulicach.
 • Firma Multiconsult Polska opracowała Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia – SUMP dla MOFT do roku 2030 (z perspektywą do roku 2040). W dokumencie zaproponowano 4 scenariusze rozwoju i 3 cele strategiczne. Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) dla Torunia i czterech podtoruńskich powiatów –...
 • Posiedzenie Komisji Związku Miast Nowej Hanzy odbyło się 25 listopada 2023 r. w Gdańsku. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Torunia, który był gospodarzem 43. Międzynarodowego Zjazdu Miast Nowej Hanzy w czerwcu 2023 r.
 • Pracodawcy rozważający zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na pomoc Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia w rekrutacji pracowników oraz wsparcie finansowe przeznaczone na rehabilitację zawodową ww. osób.
 • Elana Toruń jako beniaminek świetnie sobie radzi w trzeciej lidze rozgrywek polskiej piłki nożnej. Rundę jesienną zakończyła w sobotę 25 listopada 2023 r. na drugim miejscu, przed trzecim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz.
 • Po raz szesnasty za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury” Toruń staje się stolicą sztuki wyczarowanej przez naturę.
 • 27 listopada 2023 r. zmarł pisarz i poeta Paweł Huelle - laureat Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego w 2005 roku.
 • Konkursy, zabawy i choinki – zapraszamy do udziału w Wielkiej Toruńskiej Świątecznej Ślizgawce "Christmas on Ice". Widzimy się na Tor-Torze także z Mikołajem Kopernikiem 14 grudnia 2023 r.