Jaka scena plenerowa w Czerniewicach? | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Jaka scena plenerowa w Czerniewicach?

Miasto
Data publikacji: 22 lutego 2024
Autor: Marcin Pryka

Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.

Dlaczego temat jest ważny?

Projekt zastał zainicjowany w ramach budżetu obywatelskiego pod nazwą „Plenerowa estrada na terenie rekreacyjno- kulturalnym w Toruniu”. Z uwagi na fakt, iż projekt zrodził kontrowersje, jego realizacja została odsunięta w czasie. W budżecie miasta Torunia na rok 2024 zapisano wykonanie tego zadania w formule projektuj i buduj pod nazwą budowa sceny plenerowej z zadaszeniem o lekkiej konstrukcji. Podczas konsultacji będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych:

1) Koncepcja nr 1 przewiduje zbudowanie sceny większej – zarówno objętościowo, jak i metrażowo. Zaprojektowano podwyższenie, schodki wejściowe z boku oraz z tyłu sceny. Dach ma zostać pokryty blachodachówką, konstrukcja z pełnym deskowaniem. Wokół podwyższenia przewidziano osyp ziemny, a przed sceną utwardzenie.

2) Koncepcja nr 2 jest objętościowo i metrażowo mniejsza. Przewidziano schodki wejściowe tylko z jednej strony. Pokrycie dachu blachodachówką na ruszcie. Przed sceną zaplanowano utwardzenie.

Podczas konsultacji będziemy rozmawiać o walorach funkcjonalnych jednego i drugiego rozwiązania, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.

Jak wyglądają konsultacje?

1) Weź udział w spotkaniu konsultacyjnym

12 marca 2024 roku (wtorek) o godzinie 16:30

w Centrum Aktywności Lokalnej w Czerniewicach przy ul. Włocławskiej 256 i przedstaw nam swoją opinię. Podczas spotkania odbędzie się również spacer badawczy w terenie, gdzie powstać ma scena. Wysłuchamy opinii i uwag, postaramy się odpowiedzieć na pytania.

UWAGA! Ze względów organizacyjnych, prosimy osoby chcące wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym o wcześniejsze zgłoszenie swojej obecności (zgłoszenia przyjmujemy do 11 marca 2024., do godziny 15:00):

2) Napisz do nas:

Jeśli nie możesz wziąć udziału w konsultacjach, wyraź swoją opinię i wyślij ją drogą elektroniczną na adres: konsultacje@um.torun.pl w terminie do 22 marca 2024 roku.

Konsultacje społeczne prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji we współpracy z Wydziałem Sportu i Rekreacji oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
  Miasto
  Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Kultura, Miasto
  Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
 • Na zdjęciu: uczniowie pozują grupowo w sali gimnastycznej
  Miasto, Sport
  23 kwietnia 2024 roku Szkoła Podstawowa nr 35 w Toruniu nosząca imię Polskich Olimpijczyków, obchodziła swoje święto. Gościem honorowym uroczystości był Sławomir Kruszkowski – torunianin, olimpijczyk, a także Radny Miasta Torunia.
 • Herb Miasta Torunia
  Miasto
  Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
 • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
 • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
 • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.