Kajko i Kokosz na Zamku | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Kajko i Kokosz na Zamku

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Toruńska Agenda Kultury zaprasza na wystawę poświęconą komiksom o Kajku i Kokoszu w związku z 50. rocznicą ich premiery. Interaktywną ekspozycję można będzie oglądać na Zamku Krzyżackim w Toruniu.

Komiksy, napisane przez Janusza Christę, są nie tylko częścią polskiej kultury, ale też od niedawna są w kanonie lektur szkolnych. Na uczestników, którzy wybiorą się na zamek, czekają takie atrakcje, jak zjazd tyrolką stylizowaną na komiksową Szkołę Latania, projekcje multimedialne, interaktywne instalacje, a także wystawa zbiorów udostępnionych zamkowi przez spadkobierców Christy.

Wydarzenie biletowane.

Data: 
03.12.2022 11:00 — 15.01.2023 20:00
Miejsce: 
Zamek Krzyżacki, ul. Przedzamcze
Kategoria wydarzenia: 
Wystawa
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.