Kajko i Kokosz opanowali Zamek Krzyżacki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Kajko i Kokosz opanowali Zamek Krzyżacki

Kultura, Miasto
Data publikacji: 05 grudnia 2022
Autor: Paula Gałązka
Kajko i Kokosz opanowali Zamek Krzyżacki

W pierwszy weekend grudnia (3-4 grudnia 2022 roku) na Zamku Krzyżackim zrobiło się gwarnie, tłoczno i kolorowo. A to wszystko za sprawą bohaterów komiksów Janusza Christy – Kajka, Kokosza i spółki.

Mieszkańcy Mirmiłowa idealnie wpasowali się w zamkowe mury – pełnowymiarowe postacie wyglądają z każdego zakątka i zachęcają do wspólnych zdjęć. Organizatorzy zadbali też o ciekawe atrakcje. Można na przykład spróbować swoich sił podnosząc maczugę Łamignata (z nieoficjalnych informacji wiemy, że niektórym śmiałkom już się udało ją podnieść), rzucając podkową lub grając na bębnie. Natomiast na najbardziej odważnych czeka zjazd kilkudziesięciometrową tyrolką nad średniowiecznymi murami. Atrakcja jest szczególnie zachwycająca po godzinie 16, kiedy to robi się ciemno, a Zamek Krzyżacki rozbłyska różnokolorowymi światłami.

Całemu wydarzenia towarzyszy muzyka, projekcje multimedialne i wystawa poświęcona 50-letniej historii komiksu Christy. Plansze umieszczone są na zamkowym gdanisku oraz w podziemiach.

Wizyta na zamku i podróż śladami bohaterów komiksu „Kajko i Kokosz” to dobry pomysł na spędzenie rodzinnego czasu. Zamek można odwiedzić:

 • w ciągu dnia, tj. od godz. 11:00 do 16:00 w cenie 30 zł normalny i 25 zł dziecięcy;
 • wieczorem, tj. od 16:00 do 20:00 w cenie 35 zł normalny i 30 zł dziecięcy.

W czasie trwania wydarzenia Zamek Krzyżacki będzie zamknięty dla zwiedzających w poniedziałki.

W cenie biletu wstępu każdemu uczestnikowi przysługuje możliwość jednorazowego skorzystania z atrakcji pn. „Szkoła latania” tj. przejazdu na tyrolce. Dodatkowe skorzystanie z atrakcji wymaga zakupienia specjalnego biletu na przejazd w cenie 10 zł.

Pokazy multimedialne, specjalne projekcje oraz świetlne atrakcje na zewnątrz dostępne będą wyłącznie w godzinach wieczornych, od godziny 16:00 do 20:00. W ciągu dnia, w godzinach od 11:00 do 16:00, dostępne będą wszystkie stanowiska, które nie wymagają dodatkowego oświetlenia, w tym tyrolka.

Wydarzenie „Kajko i Kokosz na Zamku” potrwa do 15 stycznia 2023 r.

fot. Wojtek Szabelski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.