Kolejny medal torunianki na Pucharze Świata | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Kolejny medal torunianki na Pucharze Świata

Miasto, Sport
Data publikacji: 21 marca 2023
Autor: Marcin Pryka

Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.

19 marca 2023 r. w belgijskim Lommel odbył się kolejny rankingowy Puchar Świata kadetów i juniorów (dzień wcześniej rywalizowali seniorzy). Motywacja była podwójna, bowiem ten Puchar Świata liczył się również do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. W Lommel startowało wielu Polaków. Toruński KS Centuria po raz pierwszy wystawił na imprezie tej rangi czterech zawodników – wszyscy kadeci:

Gabriela Wrzeszcz/kadet -41 kg wywalczyła srebrny medal. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce. Srebrny medal, tym bardziej po złotym tydzień temu w Eindhoven, cieszy podwójnie.

Mariia Tarapat/kadet -41 kg debiutowała na Pucharze Świata, startowała w tej samej kategorii wagowej, co Gabriela Wrzeszcz. Niestety nie wyszła jej walka z Australijką, przestraszyła się agresywnie skracającej dystans przeciwniczki, która na dodatek stosowała nieczyste zagrania w zwarciu. Mariia zamiast się nakręcić, nie wykorzystała swoich atutów. Zdobyła jednak doświadczenie i wie już, że w Europie wszystko dzieje się szybciej, sportowa agresja jest niezbędna, by nie dać przeciwniczce narzucić jej sposobu walki. Dzięki za start!

Tymoteusz Chybiński/kadet -37 kg wygrał jedną walkę, lecz odpadł przed strefą medalową – tym razem zabrakło mu do niej dwóch wygranych. Po pokonaniu Niemca, trafił na wysokiego Francuza, z którym przegrał 0:2 w rundach. Dzięki Tymek – pracuj dalej!

Marcel Iwicki/kadet -33 kg trafił na mocnego zawodnika z Wielkiej Brytanii, który pokazał, że na Pucharach Świata kategoria -33 jest jeszcze szybsza niż w Polsce, a prócz szybkości trzeba jeszcze kontrolować emocje. Cenne doświadczenie zostało zebrane, a pamiętajmy, że Marcel to debiutant na imprezie tej rangi i do niedawna młodzik. Jest dobrze Marcel i będzie jeszcze lepiej!

Gratulacje! Start na imprezie tej rangi, wśród 1500 zawodników, w tym uczestników Igrzysk Olimpijskich, to duże wydarzenie.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Instytucje toruńskie przygotowały dla najmłodszych mieszkańców szereg atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Publikujemy listę wybranych wydarzeń. Sprawdź jak ciekawie w Toruniu spędzić czas wraz ze swoimi pociechami.
 • Miasto
  Dzięki podpisaniu umowy o przystąpieniu do programu, w Toruniu przy ul. Bydgoskiej 52 powstanie kolejny dzienny dom pobytu dla seniorów. - W Toruniu szukamy jak najlepszych, najciekawszych i najbardziej oczekiwanych form pomocy również dla osób w wieku senioralnym - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Widok na oświetloną popołudniowę starówkę z lotu ptaka, fot. Daniel Pach
  Kultura, Miasto
  Toruń jedynką wśród 10 najciekawszych atrakcji turystycznych Polski według brytyjskiego "The Guardian"!
 • Na zdjęciu: widok z drona na działki przy ul. Jonsonna, w tle Motoarena
  Biznes, Miasto
  3 125 000 złotych wpłynie do miejskiej kasy ze sprzedaży dwóch działek inwestycyjnych w przetargach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami. Nabywców znalazły tereny przy ul. Pera Jonssona i Rolniczej.
 • Na zdjęciu: widok z drona na torowisko i zielone tereny wokół
  Miasto, MZK
  Gotowe jest już torowisko i sieć trakcyjna na znacznej części nowej linii tramwajowej od przejazdu kolejowo-tramwajowego, wzdłuż ul. Polnej, Ugorów i Watzenrodego do ronda Strobanda. Na pozostałych odcinkach prace jeszcze trwają, ale zbliżają się do ostatniej prostej.
 • Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył medal 30 maja 2023 r. w Dworze Artusa podczas sesji naukowej z okazji 60. urodzin prof. Wojciecha Polaka. - Jestem zaszczycony, iż kopernikański Toruń może cieszyć się z tego, że ten okrągły jubileusz zechciał Pan Profesor spędzić w naszym mieście - zaznaczył prezydent Michał Zaleski.
 • Trops SA - sieć sklepów z materiałami budowlanymi jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu „Tak się robi biznes Made In Toruń”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu.
 • Miasta hanzeatyckie - ich kultura, religijność i życie intelektualne - są tematem 138. Konferencji Hanzeatyckiego Towarzystwa Historycznego, odbywającej się w Toruniu 29 maja - 1 czerwca 2023 r. w. W czerwcu Toruń będzie gospodarzem 43. Zjazdu Miast Nowej Hanzy – wydarzenia z udziałem reprezentantów ponad 100 miast hanzeatyckich z całej Europy....
 • Druga edycja Pikniku z Kopernikiem i Olimpijczykiem zorganizowana została w Czerniewicach 27 maja 2023 r.
 • W Ratuszu Staromiejskim 29 maja 2023 r. gościł minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński, by rozmawiać z samorządowcami o cyberzagrożeniach w administracji.
 • 30 maja przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W przeddzień tego święta prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się z czterema rodzinami zastępczymi funkcjonującymi w naszym mieście. Prezydent złożył podziękowania za zaangażowanie, wrażliwość, otwarte serca i wytrwałe pokonywanie trudu, jaki na co dzień jest wkładany w tworzenie spójnej i...
 • Dzięki podpisaniu umowy o przystąpieniu do programu, w Toruniu przy ul. Bydgoskiej 52 powstanie kolejny dzienny dom pobytu dla seniorów. - W Toruniu szukamy jak najlepszych, najciekawszych i najbardziej oczekiwanych form pomocy również dla osób w wieku senioralnym - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • 29 maja 2023 r. rusza nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia organizowane w publicznych placówkach oświatowo-wychowawczych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • We wtorek 30 maja 2023 r. na bocznym odcinku Szosy Chełmińskiej - od ul. Dekerta do ul. Podgórnej - mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym.