Komendant CSAiU objął obowiązki | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Komendant CSAiU objął obowiązki

Miasto
Data publikacji: 17 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego. 

Uroczystość, na którą przybyli Szef Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, przedstawiciele władz województwa i miasta Torunia, jednostek wojskowych garnizonu, służb mundurowych, duchowieństwa, stowarzyszeń kombatanckich i organizacji pozarządowych, dowódcy pułków artylerii, szefowie wojsk rakietowych i artylerii dywizji, komendanci centrów szkolenia i szkól podoficerskich, dowódca wojsk amerykańskich stacjonujących na toruńskim poligonie, odbyła się na placu apelowym toruńskiego Centrum.

W trakcie uroczystości obejmujący obowiązki Komendanta Centrum, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, uroczyście przyjął sztandar Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, po czym odbyło się zatwierdzenie protokołu objęcia obowiązków. Następnie szef zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii dokonał aktu mianowania na kolejny wyższy stopień wojskowy.

Uroczystość zakończyła się defiladą, w której udział wzięła kompania honorowa, pododdziały Centrum oraz Orkiestra Wojskowa w Toruniu. Po defiladzie zebrani goście osobiście pogratulowali płk Romanowi Piotrowskiemu objęcia obowiązków oraz awansu na wyższy stopień wojskowy. Prezydent Torunia Paweł Gulewski wręczył pułkownikowi pamiątkowy obraz z panoramą Torunia.

Płk Roman Piotrowski to absolwent toruńskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii, którą ukończył w 1989 r. Zawodową służbę wojskową rozpoczął od stanowiska dowódcy plutonu w WSO im. gen. J. Bema. W jednostce tej do 2005 r. zajmował kolejno stanowiska dowódcy plutonu, instruktora i wykładowcy. W tym czasie ukończył studia magisterskie na WSP w Bydgoszczy oraz studia podyplomowe w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

W latach 2005-2007 służył w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Iraku. W roku 2012 służył w XI zmianie Polskiego Kontyngentu wojskowego w Afganistanie. W latach 2002-2018 płk Roman PIOTROWSKI pełnił różne funkcje w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. W grudniu 2018 r. został wyznaczony na stanowisko zastępcy Komendanta Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. Józefa Bema w Toruniu. 1 lutego 2024 r. - po zakończeniu służby przez płk Remigiusza Zielińskiego - został p.o. Komendanta Centrum.

Fot. Agnieszka Bielecka

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.