Koncert "Dookoła Bałtyku". Łukasz Długosz i kwintet MultiCamerata | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Koncert "Dookoła Bałtyku". Łukasz Długosz i kwintet MultiCamerata

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W sobotę 11 maja 2024 r. o godz. 18:00 w ramach Festiwalu Muzyki Krajów Bałtyckich Probaltica na Sali Mieszczańskiej toruńskiego Ratusza Staromiejskiego odbędzie się koncert pt. Dookoła Bałtyku w wykonaniu Łukasza Długosza i kwintetu smyczkowego MultiCamerata.

Łukasz Długosz uznawany jest przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów w Polsce i jednocześnie najliczniej uhonorowanego. Jest absolwentem studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów mistrzowskich w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu oraz w Yale University w New Haven. Laureat wszystkich ogólnopolskich konkursów fletowych oraz zdobywca czołowych nagród na kilkunastu konkursach międzynarodowych. 

Zarząd Główny Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków przyznał artyście statuetkę Orfeusz 2016 za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie wykonawstwa muzyki fletowej, w tym dzieł kompozytorów polskich. Za wybitną działalność kulturalną i promocję kultury polskiej odznaczony medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. W 2010 r. miał swój debiut fonograficzny z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę. Jego koncerty były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze rozgłośnie radiowe na świecie.

W programie koncertu Dookoła Bałtyku:

 • Henryk Czyż (1923 – 2023) - Polska – Etiuda, aranżacja Henryk Giza
 • Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875 – 1911) - Litwa – Kwartet smyczkowy c-moll VL 83
 • Jean Sibelius (1865 – 1957) - Finlandia – Valse triste op. 44.1
 • Wilhelm Peterson-Berger (1867 – 1942) - Szwecja - Frösöblomster – „Kwiaty z Frösö op. 16, aranżacja na kwintet smyczkowy Henryk Giza
 • Georg Philipp Telemann (1681-1767) - Niemcy - Suita a-moll TWV 55:a2 na flet i kwintet smyczkowy

Bezpłatne wejściówki na koncert będą dostępne na godzinę przed koncertem. Serdecznie zapraszamy!

Fot. Wojtek Szabelski

Data: 
11.05.2024 18:00
Miejsce: 
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Park Kultury - plakat
  Kultura, Miasto
  Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • Kultura, Miasto
  Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.