Konsultacje społeczne w roku 2023 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Konsultacje społeczne w roku 2023

Miasto
Data publikacji: 26 stycznia 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Logo konsultacji społecznych

Plan konsultacji społecznych na rok 2023 został zaakceptowany przez radnych podczas 50. sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 stycznia 2023 r.

W harmonogramie konsultacji społecznych na rok 2023 znalazło się 16 pozycji, z czego trzy tematy zostały przeniesione z planu na rok 2022, a dwa stanowią kontynuację działań konsultacyjnych podjętych w 2022 r.

Propozycje do planu są składane w naborze publicznym przez podmioty uprawnione: rady okręgu, organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców oraz przez działy i jednostki UMT. Wnioski złożone w naborze publicznym zostały rozpatrzone przez Radę Społeczną ds. Konsultacji Społecznych, która pozytywnie zaopiniowała sześć tematów oraz ułożyła z nich listę rankingową.

Poszczególne procesy konsultacyjne będą realizowane merytorycznie przez właściwe działy Urzędu Miasta Torunia lub jednostki miejskie, koordynację działań prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia.

>>> Przejdź do planu konsultacji społecznych na rok 2023

Lista konsultacji społecznych ma charakter otwarty. Oznacza to, że poza wymienionymi w planie tematami mogą być realizowane kolejne konsultacje społeczne, inicjowane odrębną uchwałą Rady Miasta Torunia bądź decyzją Prezydenta Miasta Torunia. Na rok 2023 zaplanowano także środki na przeprowadzenie konsultacji w formie uproszczonego panelu obywatelskiego (kawiarenka deliberacyjna), z zakresu spraw związanych z ochroną środowiska — szczegółowa tematyka tych konsultacji zostanie zaproponowana w ramach rozszerzenia planu.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Przed nami 53. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Już 23 marca 2023 roku odbędzie się 53. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Pogrzeb zbiorowy dzieci martwo urodzonych
  Miasto
  Uroczystość jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich, którzy chcą oddać hołd niewinnym istotom i modlić się za ich dusze.
 • Bliżej porozumienia z Bydgoszczą
  Eko, Miasto
  Dobiegają końca negocjacje w sprawie nowego porozumienia międzygminnego dotyczącego zagospodarowania odpadów komunalnych z Gminy Miasta Toruń w bydgoskiej spalarni. Zmiany wpłyną na wysokość miejskich stawek za odpady. W połowie listopada 2022 roku prezydent Michał Zaleski poinformował radnych oraz mieszkańców o tym, że władze Bydgoszczy...
 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Zawodniczka klubu Laguna 24 Toruń, Jolanta Siódmiak, brała udział w kolejnej rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.
  Miasto, Sport
  Zawodniczka klubu Laguna 24 Toruń, Jolanta Siódmiak brała udział w kolejnej rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.
 • Plakat promujący Miejski Konkurs Historyczny „Dzieje Torunia”.
  Miasto
  24 marca 2023 r. o godz. 12.30 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Grunwaldzkiej 33/35 w Toruniu odbędzie się XX edycja Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia”.
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej. Usługa świadczona będzie do 31 marca 2023r. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Toruniu przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 80F od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 po wcześniejszym umówieniu.
 • Wiosenna pogoda otworzyła na dobre sezon rowerowy i coraz więcej osób wybiera na środek lokomocji jednoślady, przesiadając się z samochodów na rowery. Przypominamy, że rowerzyści muszą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i przestrzegać przepisów!
 • Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Uwaga! W związku z budową nowej linii tramwajowej nastąpi całkowite zamknięcie zjazdu z ul. Legionów do sklepu ALDI. Zjazd zostanie zamknięty od poniedziałku, 27 marca 2023 r. od ok. godz. 8:00. Objazd zostanie poprowadzony ulicą Legionów, a następnie drogą znajdującą się w pobliżu wjazdu do zajezdni autobusowej. Szczegóły są na mapce....
 • Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.