Kopernikański geocaching | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Kopernikański geocaching

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 
Zapraszamy do zabawy w ramach obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Wydarzenie ma formułę rowerowej gry terenowej polegającej na poszukiwaniu z użyciem GPS przez uczestników „kopernikańskich punktów" ukrytych w Toruniu i Łubiance.
 
Będzie to poszukiwanie artefaktów związanych z działalnością wielkiego astronoma. „Skarbami" będą specjalne skrzynki - wodoszczelne pojemniki, zawierające drobne przedmioty oraz dziennik niezbędny do zapisania swojej obecności w danym miejscu. Na trasie w wyznaczonych punktach będzie trzeba tez odwiedzić przewodników, którzy przekażą ciekawostki związane z kopernikańska rocznicą.
 
Koordynaty GPS i szczegóły rajdu rowerowego zostaną podane uczestnikom w przeddzień wydarzenia. Niezbędnym wyposażeniem będzie smartfon z modułem GPS i zainstalowaną aplikacją, która będzie pokazywała aktualne położenie. Znalazca skrzynki powinien wpisać się w dzienniku, który będzie w niej schowany. Należy też wziąć jeden z przedmiotów umieszczonych w skrzynce i spisać numer znajdujący się wewnątrz.
 
Rajd rowerowy zakończy się w oddziale Nicolaus Bank w Łubiance. Rowerowa wycieczka geocachingowa zakończy się w miejscu do którego dotrą wszyscy uczestnicy kopernikańskiej zabawy, gdzie przewodnicy podsumują zgromadzoną wiedzę i przeprowadzą konkursy z nagrodami.
 
W zabawie mogą wziąć udział zespoły 2-4 osobowe złożone z członków rodziny, znajomych, przyjaciół, grup pracowniczych. Liczba zespołów jest ograniczona! Zgłoszenia zawierające: imiona i nazwiska uczestników wraz z numerem telefonu kapitana zespołu należy przesyłać do dnia 20.06.2023 na adres: stowarzyszeniegosport@gmail.com
 
Kopernikański geocaching
Kiedy?
Sobota 24.06.2023 godz. 10.00-13.00
Gdzie?
Start: z dowolnego miejsca. Meta: Łubianka
Wyposażenie:
Rowery + smartfon z modułem GPS
Data: 
24.06.2023 10:00
Kategoria wydarzenia: 
Impreza plenerowa
Kopernik 550
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.