Koronawirus - Funkcjonowanie miasta | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Gfarika ilustracyjna. Biały napis "Szczepimy się", na niebieskim tle.

Koronawirus - Funkcjonowanie miasta

 • Na zdjęciu: pielęgniarka trzyma w wyciągniętej dłoni ampułkę wymazową
  Koronawirus, Miasto
  W najbliższy czwartek (Święto Trzech Króli) na terenie Torunia będzie można wykonać wymazy PCR w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w innych niż zwykle godzinach.
 • Dziecko przy stole robi wycinankę
  Koronawirus, Miasto
  Gdy szkoła, żłobek czy przedszkole jest zamknięte z powodu koronawirusa i zdrowe dziecko nie może uczęszczać do placówki, ubezpieczony rodzic może otrzymać zasiłek opiekuńczy – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. O zasiłek można również wnioskować, gdy dziecko zostało poddane kwarantannie lub izolacji.
 • Szpital Miejski
  Koronawirus, Miasto
  W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na koronawirusa, na polecenie wojewody w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu zabezpieczone zostaną łóżka dla pacjentów z podejrzeniem oraz stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.
 • Dziennikarze siedzą naprzeciwko prezydenta Michała Zaleskiego podczas konferencji prasowej
  Koronawirus, Miasto
  Dziewięć zachorowań na COVID-19 i jeden zgon w wyniku zakażenia wirusem – to dane epidemiczne obejmujące lipiec 2021 roku.
 • Na zdjęciu ekran komputera, na nim laska przewodniczącego Rady Miasta
  Koronawirus, Miasto
  W czwartek 22 lipca 2021 roku o godz. 10:00 rozpocznie się 32. sesja Rady Miasta Torunia. Obrady odbędą się w trybie zdalnym i będą transmitowane w BIP-ie i serwisie YouTube.
 • Miasto
  Dwa nowe rządowe programy prozdrowotne: Profilaktyka 40 PLUS oraz zniesienie limitów do specjalistów zostały oficjalnie uruchomione w Toruniu. W ramach wojewódzkiej inauguracji, 3 lipca 2021 r. na Placu Muzeum Etnograficznego torunianie mogli skorzystać z badań i konsultacji lekarskich.
 • plakat programu Profilaktyka 40 plus
  Miasto
  Dwa kolejne elementy Programu odbudowy zdrowia Polaków ruszyły 1 lipca: program badań profilaktycznych Profilaktyka 40 PLUS oraz zniesienie limitów do specjalistów. W ramach inauguracji programu 3 lipca 2021 r. w godz. 11.00-17.00 na Placu Muzeum Etnograficznego przy ul. Wały gen. Sikorskiego 19 będzie można skorzystać z badań i konsultacji...
 • Na zdjęciu ekran komputera, na nim laska przewodniczącego Rady Miasta
  Koronawirus, Miasto
  W czwartek 17 czerwca 2021 roku o godz. 10:00 rozpocznie się 31. sesja Rady Miasta Torunia. Obrady odbędą się w trybie zdalnym i będą transmitowane w BIP-ie i serwisie YouTube.
 • Na monitorze widać laskę przewodniczącego Rady Miasta Torunia, w tle herb miasta
  Koronawirus, Miasto
  W czwartek 13 maja 2021 roku o godz. 10:00 rozpocznie się 30. sesja Rady Miasta Torunia. Obrady odbędą się w trybie zdalnym i będą transmitowane w BIP-ie i serwisie YouTube.
 • Sala gimnastyczna, w której rozszadzeni w bezpiecznych odległościach uczniowie piszą egzamin maturalny
  Koronawirus, Miasto
  Już 4 maja 2021 roku rozpoczynają się matury. W Toruniu do tego egzaminu przystąpią 2783 osoby, z czego 2133 osób to tegoroczni absolwenci.
 • zdjęcie mamy z dzieckiem
  Koronawirus
  Do 9 maja 2021 r. rodzice mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, gdy placówka oświatowa dziecka lub dorosłej osoby niepełnosprawnej jest zamknięta, lub działa w ograniczonym zakresie w związku z Covid-19.
 • Na zdjęciu młoda solistka gra na skrzypcach podczas koncertu
  Kultura, Miasto
  Przedłużenie obostrzeń dotyczących zamknięcia instytucji kultury spowodowało, że po raz kolejny Toruńska Orkiestra Symfoniczna przenosi swoje koncerty do sieci. Planowany na 11 kwietnia 2021 r. koncert z uczniami Zespołu Szkół Muzycznych jako solistami, obejrzeć będzie można na platformie YouTube.
 • Na zdjęciu: ekran komputera, pracownicy medyczni, stos książek, strare materiały archiwalne, podawaniew ręki, kran
  Miasto
  Zachęcamy do skorzystania z Poradni Studenckich UMK, w których studenci pod okiem akademików odpowiadają na pytania mieszkańców. Przedsięwzięcie to część projektu realizowanego na 10 uniwersytetach w całej Europie.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 196 nowych zakażeń koronawirusem SARS CoV-2. 10 osób zmarło: przyczyną śmierci dwóch z nich był COVID-19, pozostali zmarli ze względu na choroby współistniejące z zakażeniem. W czwartek poinformowano o rekordowej liczbie ofiar śmiertelnych pandemii, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, że to efekt spóźnionego...
 • Na zdjęciu: napis na budynku Specjalistycznego Szpitala Miejskiego
  Koronawirus
  Od soboty 3 kwietnia 2021 roku w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika uruchomione zostaną kolejne miejsca dla pacjentów chorych na COVID-19.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus, Kultura
  Od środy 31 marca w Toruniu wykryto 120 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 8 mieszkańców miasta zmarło – przyczyną śmierci trojga z nich był COVID-19, a pozostałych choroby współistniejąca. Prezydent Michał Zaleski zaapelował do torunian o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych.
 • zdjęcie lekarza w maseczce i modeli koronawirusa
  Koronawirus
  W związku z nasilającą się trzecią falą epidemii koronawirusa Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Starosta Toruński Marek Olszewski wystosowali wspólny apel do pracowników POZ o podejmowanie pracy na oddziałach covidowych.
 • budynek MPS przy ul. Uniwersyteckiej
  Koronawirus
  W odpowiedzi na apel prezydenta Torunia Michała Zaleskiego Miejska Przychodnia Specjalistyczna skieruje do pomocy na oddziałach covidowych jednego lekarza i jedną pielęgniarkę.
 • prezydent Michał Zaleski na tle panoramy Torunia
  Koronawirus
  Prezydent Torunia Michał Zaleski apeluje do personelu podstawowej opieki zdrowotnej o wsparcie medyków pracujących na oddziałach covidowych. W związku z nasilającą się trzecią falą pandemii w toruńskich szpitalach, podobnie jak w całej Polsce, brakuje rąk do pracy.
 • Koronawirus, Miasto
  W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną od 22 marca 2021 r. do odwołania zamknięte zostaną niektóre placówki opieki społecznej.
 • Koronawirus, Miasto
  W związku ze wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa Sars-Cov-2, miasto ponownie rozpoczęło oczyszczanie miejskiej przestrzeni przy pomocy środków dezynfekcyjnych
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały Generała Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Do 9 kwietnia 2021 r. wydziały i biura Urzędu Miasta Torunia nadal pracować będą częściowo w trybie zdalnym. Na wizytę w działach obsługujących mieszkańców trzeba się umawiać wcześniej.
 • budynek CKK Jordanki
  Koronawirus, Kultura, Miasto
  W piątki zwykle rekomendujemy wydarzenia kulturalne na weekend, jednak w związku z ogłoszonym od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r. zamknięciem instytucji kultury, przedstawiamy informację o zmianach w funkcjonowaniu toruńskich jednostek.
 • Na zdjęciu: autobus MZK
  Koronawirus, MZK
  W związku z wprowadzeniem nauki zdalnej w klasach I-III szkół podstawowych, od poniedziałku 22 marca 2021 r. zawieszone zostaje kursowanie autobusów linii nr 39.
 • Na zdjęciu widać monitor, a na nim okienka z uczestnikami sesji Rady Miasta
  Koronawirus, Miasto
  W czwartek 18 marca 2021 roku o godz. 10:00 rozpocznie się 28. sesja Rady Miasta Torunia. Obrady odbędą się w trybie zdalnym i będą transmitowane w BIP-ie i serwisie YouTube.
 • Grafika rządowa - rozszerzenie obostrzeń na całą Polskę od 20 marca do 9 kwietnia
  Koronawirus, Miasto
  Od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r. w całej Polsce będą obowiązywały rozszerzone zasady bezpieczeństwa.
 • PIUM w centrum handlowym
  Koronawirus, Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały Generała Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Do 31 marca 2021 r. wydziały i biura Urzędu Miasta Torunia nadal pracować będą częściowo w trybie zdalnym. Na wizytę w działach obsługujących mieszkańców trzeba się umawiać wcześniej.
 • gmachy Szpitala Miejskiego z lotu ptaka
  Koronawirus, Miasto
  Decyzją wojewody kujawsko-pomorskiego w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu ponownie otwarty zostanie oddział covidowy.
 • Na zdjęciu budynek Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  Na podstawie decyzji podjętej przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza od wczoraj, 1 marca 2021 r. w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika wyłączony z działalności został oddział covidowy.