Koronawirus - Urząd Miasta, jednostki miejskie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Gfarika ilustracyjna. Biały napis "Szczepimy się", na niebieskim tle.

Koronawirus - Urząd Miasta, jednostki miejskie

 • Na zdjęciu budynek urzędu miasta przy Wałach Generała Sikorskiego
  Koronawirus, Miasto
  Na terenie całego kraju nadal trwa stan zagrożenia epidemicznego. W związku z tym niektóre zasady bezpieczeństwa w Urzędzie Miasta Torunia zostają utrzymane.
 • Koronawirus, Miasto
  W związku z nasileniem pandemii koronawirusa na terenie kraju, w Urzędzie Miasta Torunia obowiązują zaostrzone zasady rygoru sanitarnego.
 • Miasto
  W siedzibie Urzędu Miasta Torunia przy ul. Fałata 39 doszło do awarii systemów teleinformatycznych. Kontakt z Wydziałami Edukacji, Sportu i Rekreacji oraz Zdrowia i Polityki Społecznej może być utrudniony.
 • budynek Urzędu Miasta Torunia przy Wałach gen. Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Wydane przez rząd rozporządzenie dotyczące pracy zdalnej w administracji publicznej nie wpłynie na zmianę sposobu obsługi interesantów Urzędu Miasta Torunia. Sprawy urzędowe można załatwić w urzędzie wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty – internetowo, telefonicznie lub za pomocą odpowiedniego systemu.
 • Grafika przedstawiająca w zabawny sposób różowego koronawirusa
  Koronawirus, Miasto
  Miasto Toruń zdobyło 1. miejsce jako samorządowy Lider Komunikacji i Promocji w obszarze komunikacji pandemicznej - za całość komunikacji z mieszkańcami podczas pandemii.
 • budynek Urzędu Miasta Torunia przy Wałach gen. Sikorskiego 8
  Miasto
  W związku z poprawiającą się sytuacją epidemiczną oraz łagodzeniem obostrzeń od 17 maja 2021 roku w Urzędzie Miasta Torunia zostają wprowadzone nowe zasady organizacyjne.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały Generała Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Do 9 kwietnia 2021 r. wydziały i biura Urzędu Miasta Torunia nadal pracować będą częściowo w trybie zdalnym. Na wizytę w działach obsługujących mieszkańców trzeba się umawiać wcześniej.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały Generała Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Do 31 marca 2021 r. wydziały i biura Urzędu Miasta Torunia nadal pracować będą częściowo w trybie zdalnym. Na wizytę w działach obsługujących mieszkańców trzeba się umawiać wcześniej.
 • Na zdjęciu budynek Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  Na podstawie decyzji podjętej przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza od wczoraj, 1 marca 2021 r. w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika wyłączony z działalności został oddział covidowy.
 • Na zdjęciu zadaszone boisko Przy Skarpie
  Koronawirus, Miasto, Sport
  Od piątku, 12 lutego 2021 r. rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa. W związku z tym w ramach reżimu sanitarnego w Toruniu udostępnione zostaną dla określonych grup obiekty sportowe.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały Generała Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Do 31 stycznia 2021 r. wydziały i biura Urzędu Miasta Torunia nadal pracować będą częściowo w trybie zdalnym. Na wizytę w działach obsługujących mieszkańców nadal trzeba się umawiać wcześniej.
 • Na zdjęciu: budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Od początku 2021 r. wydziały i biura Urzędu Miasta Torunia nadal pracować będą częściowo w trybie zdalnym. Na wizytę w działach obsługujących mieszkańców nadal trzeba się umawiać wcześniej.
 • grafika przedstawiająca strzykawkę wbitą w koronawirusa
  Koronawirus, Miasto
  Dwie lokalizacje wskazało w Toruniu Ministerstwo Zdrowia, jako punkty szczepień przeciw Covid-19. Są to Specjalistyczny Szpital Miejski i Wojewódzki Szpital Zespolony.
 • Budynek Urzędu Stanu Cywilnego
  Koronawirus, Miasto
  Od 21 grudnia 2020 r. Urząd Stanu Cywilnego będzie pracował od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30 oraz w soboty w godz. 8:00-12:00 w zakresie rejestracji zgonów.
 • Koronawirus, Miasto
  Na podstawie decyzji podjętej przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego od wczoraj, 9 listopada 2020 r. w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika przygotowanych zostało osiemnaście łóżek dla osób chorujących na COVID-19.
 • Na zdjęciu budynek Domu Pomocy Społecznej im. dr. Leona Szumana od frontu
  Koronawirus, Miasto
  Gminie Miasta Toruń udało się pozyskać dodatkowe środki dla Domu Pomocy Społecznej im. L. Szumana. Fundusze otrzymane w ramach grantu „Pomagamy Skutecznie” przeznaczone będą m.in. na dopłaty do wynagrodzeń pracowników.
 • budynek Urzędu Miasta przy Wałach gen. Sikorskiego 8, fot. M. litwin
  Koronawirus, Miasto
  W związku z sytuacją epidemiczną w Urzędzie Miasta Torunia wprowadzone zostaną nowe rozwiązania organizacyjne, służące sprawnej obsłudze mieszkańców, zapewnieniu ciągłości pracy oraz bezpieczeństwu pracowników. Zmiany wchodzą w życie 3 listopada 2020 r.
 • Na zdjęciu senior zakłada maseczkę
  Koronawirus, Miasto
  Aby wesprzeć najstarszych mieszkańców Torunia w związku ze wzrostem zakażeń oraz zaleceniami do pozostawania w domu osób powyżej 70. roku życia, toruńskie jednostki przygotowały szereg form pomocy dla seniorów. Będą one dopełnieniem rządowego programu „Wspieraj Seniora”.
 • Na zdjęciu budynek Wydziału Obsługi Mieszkańców
  Koronawirus, Miasto
  W związku z obecną sytuacją epidemiczną na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i wprowadzeniem czerwonej strefy na terenie Torunia, od poniedziałku 26 października 2020 r. wprowadza się zmiany w trzech wydziałach Urzędu Miasta Torunia, które prowadzą bezpośrednią obsługę interesantów.
 • Budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8
  Miasto
  W trosce o zdrowie mieszkańców, w Urzędzie Miasta Torunia stosowane są odpowiednie środki bezpieczeństwa.
 • Na zdjęciu: namiot ustawiony przed budynkiem urzędu przy ul. Batorego
  Miasto
  Przed dwoma budynkami Urzędu Miasta Torunia pojawiły się namioty, w których mieszkańcy mogą poczekać, zanim załatwią swoją sprawę.
 • Na zdjęciu: nowa siedziba MOPR-u
  Miasto
  U jednego z pracowników (części administracyjnej) toruńskiego MOPR-u potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wszystkie osoby pracujące w tym samym budynku zostaną poddane obligatoryjnym badaniom, a cały obiekt przy ul. Słowackiego 114 zostanie zdezynfekowany.
 • Urząd Miasta Torunia
  Miasto
  Od pierwszego czerwca torunianie mogą korzystać z bezpośrednich porad konsumenckich. Miejski Rzecznik Konsumentów będzie udzielać porad i informacji oraz przyjmować wnioski o udzielenie pomocy prawnej w sprawach konsumenckich w Punkcie Informacyjnym przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 w godz. 7.30-15.30.
 • Miasto
  Od 25 maja 2020 r. działalność wznawiają kolejne przedszkola i oddziały przedszkolne w Toruniu – łącznie 27 placówek.
 • Miasto
  Od 25 maja 2020 r. w większości toruńskich szkół podstawowych przywrócona zostanie realizacja zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III.
 • Miasto
  Od 18 maja 2020 r. w kolejnych działach Urzędu Miasta Torunia uruchomiona zostanie obsługa bezpośrednia mieszkańców.
 • Biznes, Miasto
  Od poniedziałku 11 maja 2020 r. Centrum Wsparcia Biznesu wznawia bezpośrednią obsługę interesantów.
 • Miasto
  W sytuacji wprowadzonego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniem koronawirusem nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców Torunia nadal jest świadczona.
 • Miasto
  W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono 111 przypadków zarażenia koronawirusem. 23 osoby wróciły do zdrowia, odnotowano 8 zgonów.
 • Miasto
  3 kwietnia 2020 r. do godz. 12.00 komisje rekrutacyjne publikują listy dzieci - kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, a także do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.