Korzystaj z miejskiej aplikacji mobilnej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Korzystaj z miejskiej aplikacji mobilnej

Miasto
Data publikacji: 25 stycznia 2023
Autor: Marcin Pryka

Toruń w pigułce, najważniejsze informacje dotyczące Grodu Kopernika w jednym miejscu? Zachęcamy do korzystania z zaktualizowanej, bezpłatnej mobilnej aplikacji miejskiej na urządzenia przenośne.

Informacyjny charakter, nastawienie na funkcjonalność oraz przydatność modułów zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, a także otwartość na aktualizacje i uzupełnienia – oto najważniejsze cechy mobilnej aplikacji Torunia.

Aplikacja sprzężona jest ze stroną miejską, dzięki czemu ma stały dostęp do bazy aktualności, informacji, wydarzeń oraz komunikatów publikowanych na www.torun.pl. Do dyspozycji użytkowników oddanych jest szereg modułów, osobisty schowek ("Planer") oraz prognoza pogody (z serwisu pogodawtoruniu.pl). Aplikacja dostępna jest w języku polskim i angielskim.

Aktualności

W zakładce aktualności znajdują się bieżące informacje z życia miasta przekierowane z serwisu www.torun.pl. Informacje podzielone są na kategorie (m.in. inwestycje, konferencje prasowe Prezydenta Torunia, sport, kultura i biznes). Ikona do sortowania aktualności znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz jedną z aktualności, żeby przeczytać jej treść.

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniach i imprezach planowanych w Toruniu również pobierane są z serwisu www.torun.pl. W bazie są dostępne informacje o wydarzeniach jednorazowych oraz cyklicznych, z podziałem na kategorie (m.in. festiwal, impreza plenerowa, koncert, sport). Ikona do sortowania wydarzeń znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz jedno z wydarzeń, żeby o nim przeczytać.

Miejsca

Moduł "Miejsca" zawiera wiele przydatnych informacji o Toruniu, podzielonych na zakładki. Zakładka "Zwiedzanie" to m.in. cenne kompendium wiedzy na temat miejsc lub rzeczy szczególnie charakterystycznych dla Torunia, toruńskich zabytkach, atrakcjach miasta i regionu, trasach turystycznych śladem Mikołaja Kopernika (budynki związane z astronomem),  toruńskich muzeów, a także szczegółowe informacje dotyczące usług przewodnickich i wycieczek szkolnych. Przeczytamy tam też o piernikach, czy symbolach miejskich. W zakładce "Tematycznie" oprócz tego znajdziemy np. szeroki wybór teatrów, restauracji, basenów oraz miejsc parkowania. Spis hoteli, apartamentów i schronisk szkolnych z łatwością odszukamy w zakładce "Noclegi". Zakładka "Gastronomia" podaje nam informacje o tym, gdzie najlepiej zjemy w Toruniu. Zakładka "Aktywnie" zawiera miejsca rekreacji i wypoczynku. Z kolei zakładka "Transport" to kompendium wiedzy na temat mozliwości korzystania z komunikacji publicznej, w tym rozkłady jazdy autobusów i pociągów.

Mapy i pliki audio

Do miejsc opisanych w aplikacji dotrzeć można korzystając z nawigacji GPS. Wystarczy użyć przycisku „Nawiguj”, aby zobaczyć lokalizację miejsca na mapie i wytyczyć do niej trasę dojścia lub dojazdu, także z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. Przy wybranych zabytkach odsłuchać można również krótkie informacje o obiekcie, jego historii oraz przypisanych mu legendach. Wystarczy kliknąć w symbol nutek znajdujący się z prawej strony pod zdjęciem zabytku. Z podobnych opcji można skorzystać w module "Audioprzewodnik", gdzie udamy się w wirtualną wycieczkę po zabytkach Starego Miasta.
Planer

Moduł "Planer" pozwala na przechowywanie wybranych informacji w prywatnym schowku. Dzięki temu można łatwo i szybko dotrzeć do tych danych, bez potrzeby ponownego ich wyszukiwania. Do "Planera" można dodawać ulubione Miejsca, Wydarzenia oraz Trasy.

Pogoda

W module znajdziemy aktualne informacje o pogodzie w Toruniu. Temperatura, prędkość wiatru i ciśnienie są podawane "na żywo". Dodatkowo aplikacja została wzbogacona o opcje monitorowania stanu powietrza. Dzięki temu korzystając ze smartfonów lub innych urządzeń przenośnych możemy sprawdzić, czym aktualnie oddychamy. W tym miejscu znajdziemy dane dla różnych stacji pomiarowych w Toruniu.

Korzystając z kolejnych modułów znajdziemy informacje o strefach płatnego parkowania w Toruniu, kartach miejskich, grach terenowych, samodzielnie zaprojektujemy trasę zwiedzania, uzyskamy informację o odbiorze odpadów z danego obszaru, poznamy ciekawostki o Grodzie Kopernika, wyznaczymy miejsce, gdzie naszym zdaniem należy posadzić drzewo w mieście, zgłosimy problem (np. przepaloną latarnię, zniszczony chodnik, uszkodzony znak drogowy), zamówimy wizytę w Urzędzie Miasta i skorzystamy z aplikacji moBILET.

Bezpłatna aplikacja miejska jest do pobrania na urządzenia przenośne z systemem Android (tablety i smartfony) w serwisie Google Play. Uruchomiona została także edycja na iOS.

>>Pobierz bezpłatną aplikację miejską Torunia - Android<<

>>Pobierz bezpłatną aplikację miejską Torunia - IOS<<

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Przed nami 53. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Już 23 marca 2023 roku odbędzie się 53. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Pogrzeb zbiorowy dzieci martwo urodzonych
  Miasto
  Uroczystość jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich, którzy chcą oddać hołd niewinnym istotom i modlić się za ich dusze.
 • Bliżej porozumienia z Bydgoszczą
  Eko, Miasto
  Dobiegają końca negocjacje w sprawie nowego porozumienia międzygminnego dotyczącego zagospodarowania odpadów komunalnych z Gminy Miasta Toruń w bydgoskiej spalarni. Zmiany wpłyną na wysokość miejskich stawek za odpady. W połowie listopada 2022 roku prezydent Michał Zaleski poinformował radnych oraz mieszkańców o tym, że władze Bydgoszczy...
 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Zawodniczka klubu Laguna 24 Toruń, Jolanta Siódmiak, brała udział w kolejnej rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.
  Miasto, Sport
  Zawodniczka klubu Laguna 24 Toruń, Jolanta Siódmiak brała udział w kolejnej rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.
 • Plakat promujący Miejski Konkurs Historyczny „Dzieje Torunia”.
  Miasto
  24 marca 2023 r. o godz. 12.30 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Grunwaldzkiej 33/35 w Toruniu odbędzie się XX edycja Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia”.
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej. Usługa świadczona będzie do 31 marca 2023r. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Toruniu przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 80F od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 po wcześniejszym umówieniu.
 • Wiosenna pogoda otworzyła na dobre sezon rowerowy i coraz więcej osób wybiera na środek lokomocji jednoślady, przesiadając się z samochodów na rowery. Przypominamy, że rowerzyści muszą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i przestrzegać przepisów!
 • Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Uwaga! W związku z budową nowej linii tramwajowej nastąpi całkowite zamknięcie zjazdu z ul. Legionów do sklepu ALDI. Zjazd zostanie zamknięty od poniedziałku, 27 marca 2023 r. od ok. godz. 8:00. Objazd zostanie poprowadzony ulicą Legionów, a następnie drogą znajdującą się w pobliżu wjazdu do zajezdni autobusowej. Szczegóły są na mapce....
 • Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.