„Kosmiczna” siedziba Orange Polska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

„Kosmiczna” siedziba Orange Polska

Biznes, Miasto
Data publikacji: 16 grudnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W nowoczesnym biurowcu GC Skwer u zbiegu ulic Chełmińskiej i Grudziądzkiej swoją nową siedzibę toruńską otworzyło Orange Polska.

Dla podkreślenia astronomicznych tradycji miasta przestrzeń biurowa została zaaranżowana w konwencji kosmicznej. Wystrój, grafiki i nazwy sal nawiązują do ciał niebieskich i słynnych astronomów.

Na powierzchni niemal 1,5 tys. m kw. będzie pracować 145 osób. W ten sposób zamiast w dwóch dotychczasowych lokalizacjach, przy ul. Krasińskiego i ul. Działowskiego, toruński oddział Orange Polska mieści się w jednym miejscu. Do dyspozycji pracowników są ergonomiczne stanowiska pracy, sale konferencyjne, miejsca do pracy cichej oraz przestrzenie socjalne, w tym pokój relaksu. Tradycyjne biurowe „boksy” zastąpi nowoczesna aranżacja biurek, zapewniająca lepszy kontakt zespołów. W pomieszczeniach biurowych zamontowano lampy akustyczne absorbujące hałas, które wpływają na wyciszenie biur i zwiększenie komfortu pracy. W nowej siedzibie znajduje się m.in. call center obsługujące małe przedsiębiorstwa, a także sektory klientów indywidualnych i biznesowych.

- Nowoczesne i przyjazne środowisko pracy sprzyja efektywności i w konsekwencji lepszemu zaspokojeniu potrzeb klientów. Nowe technologie i narzędzia cyfrowe ułatwiają komunikację między pracownikami i zespołami. Ta zasada przyświecała nam przy organizowaniu biur w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Radomiu i Toruniu a w przyszłości będzie stosowana także w innych miastach - powiedział Jacek Kowalski, członek zarządu ds. zasobów ludzkich Orange Polska. W ostatnim czasie w nowych siedzibach Orange na terenie kraju pracuje ponad 9000 osób.

- Cieszę się, że w tym miejscu, które przez wiele lat było niezainwestowane, śmiały inwestor zdecydował się pobudować Skwer GC, inaczej Skwer Grudziądzka – Chełmińska, czyli nowoczesny obiekt biurowy. Toruń potrzebuje takich miejsc, gdzie można funkcjonować i rozwijać przedsięwzięcia w idealnych warunkach. W Toruniu jest dużo ludzi wykształconych i dobrze przygotowanych do pracy, w tym pracy biurowej. Dlatego powstawanie takich miejsc jest nie do przecenienia – powiedział prezydent Michał Zaleski.

Wykorzystywane wcześniej przez Orange nieruchomości przy ul. Krasińskiego i Działowskiego będą wystawione na sprzedaż.

Orange od lat inwestuje w rozbudowę infrastruktury światłowodowej  w Toruniu. Już obecnie w zasięgu Orange Światłowodu jest ponad 57 tys. gospodarstw domowych i ponad 3,6 tys. biur i lokali usługowych. Stale rozbudowywana i unowocześniana jest także sieć mobilna.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Park Kultury - plakat
  Kultura, Miasto
  Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • Kultura, Miasto
  Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.