Międzynarodowy Letni Festiwal "Nova Muzyka i Architektura" | www.torun.pl

Kultura

Międzynarodowy Letni Festiwal "Nova Muzyka i Architektura"

Europa-Toruń. Muzyka i Architektura

Zwykle w soboty wakacji - od końca czerwca do końca sierpnia - w najpiękniejszych zabytkach Torunia odbywają się koncerty Międzynarodowego Letniego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".

Miejscami spotkań muzycznych w ramach festiwalu są m.in.: Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Jodanki, Zamek Krzyżacki, Kamienica "Pod Gwiazdą", katedra św. Janów, kościół św. Jakuba, kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, siedziba Towarzystwa Naukowego w Toruniu, kościół Ducha Świętego, Pałac Dąmbskich. Zdarzają się jednak nietypowe prezentacje, np. w galeriach handlowych.

W trakcie festiwalowych koncertów rozbrzmiewa przede wszystkim muzyka klasyczna, od renesansu po współczesność. To koncerty kameralne oraz na duże składy muzyków. Festiwalowi towarzyszą także inne wydarzenia, m.in. projekcje filmowe i wykłady.

Organizator festiwalu: Toruńska Orkiestra Symfoniczna

>>> Strona internetowa festiwalu

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus, Miasto
  319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Miasto
  Na 13 czerwca 2021 r. zaplanowano drugi i ostatni dzień pikniku w Muzeum Twierdzy Toruń. Po deszczowej sobocie, niedziela zapowiada się ciepła i bez opadów. Zapraszamy!
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
 • Kultura, Miasto
  Na ostatni weekend sezonu artystycznego Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała weekend poświęcony rosyjskiemu kompozytorowi Igorowi Strawińskiemu. 11 czerwca publiczność w CKK Jordanki wysłuchała koncertu "Ogniste fajerwerki".
 • Miasto, Sport
  W 9. rundzie PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń uległ przed własną publicznością drużynie Bertard Sparta Wrocław 36:54.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  W sobotę, 12 czerwca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić nagłe opady gradu i burze.