Kwitnący Toruń | www.torun.pl

Kwitnący Toruń

Eko, Miasto
Data publikacji: 08 maja 2021
Autor: Małgorzata Litwin

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Kwitnące tulipany i żonkile w rejonie pomnika Jana Pawła II

Wiosna to zdaniem wielu najpiękniejsza pora roku w Toruniu. Miasto tonie w świeżej zieleni i barwach tysięcy wiosennych kwiatów.

Przez kilka wiosennych tygodni, w kwietniu i maju, na wielu skwerach i w pasach drogowych Torunia obficie kwitną rośliny cebulowe: tulipany, szafirki, krokusy, cebulice i żonkile. Część z nich do dar dla Torunia od holenderskiego miasta partnerskiego Lejda. Szczególnie piękne dywany kwiatowe napotkamy w okolicach placu Rapackiego, alei św. Jana Pawła II, Muzeum Etnograficznego i skrzyżowania ulic Odrodzenia i Uniwersyteckiej. W całym mieście kwitną magnolie, głogi, migdałowce, forsycje i kasztanowce. Te ostatnie wyjatkowo pięknie wyglądają na ul. Bydgoskiej.

Warto zatem w tych dniach skorzystać z dobrej pogody i wybrać się na spacer. Torunianom i turystom polecamy szczególnie Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu, parki przy placu Rapackiego, rejony Alpinarium, Doliny Marzeń, alei Solidarności czy ul. Piastowskiej. Skwery te w ostatnich latach przeszly rewitalizację staraniem miasta.

Poniżej w galeriach wiosna 2021 na zdjęciach toruńskich fotografików.

Toruń w kwiatach w obiektywie Sławomira Kowalskiego 

Kwitnący Torun w obiektywie Wojtka Szabelskiego

Wiosenne widoki na zdjęciach Adama Zakrzewskiego

Sławomir Kowalski na tropie wiosny

Zalążki toruńskiej wiosny uwiecznione przez Sławomira Kowalskiego 

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus, Miasto
  319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Miasto
  Na 13 czerwca 2021 r. zaplanowano drugi i ostatni dzień pikniku w Muzeum Twierdzy Toruń. Po deszczowej sobocie, niedziela zapowiada się ciepła i bez opadów. Zapraszamy!
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
 • Kultura, Miasto
  Na ostatni weekend sezonu artystycznego Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała weekend poświęcony rosyjskiemu kompozytorowi Igorowi Strawińskiemu. 11 czerwca publiczność w CKK Jordanki wysłuchała koncertu "Ogniste fajerwerki".
 • Miasto, Sport
  W 9. rundzie PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń uległ przed własną publicznością drużynie Bertard Sparta Wrocław 36:54.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  W sobotę, 12 czerwca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić nagłe opady gradu i burze.