Laureaci konkursu plastycznego o Koperniku | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Laureaci konkursu plastycznego o Koperniku

Kultura, Miasto
Data publikacji: 01 sierpnia 2023
Autor: Marcin Pryka

31 lipca 2023 r. jury wyłoniło laureatów 44. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. W tym roku hasło przewodnie konkursu to: „Wokół Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę urodzin”, w związku z przypadającym jubileuszem urodzin wybitnego człowieka renesansu – Mikołaja Kopernika i obchodami tego wydarzenia realizowanymi przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Prace zostały nadesłane z wielu zakątków świata, poziom była naprawdę wysoki, a wybór dla jury bardzo trudny. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu za kreatywność, wyobraźnię i wysoki poziom wykonania prac. Przedstawiamy laureatów tegorocznego konkursu.

I GRUPA WIEKOWA (5-6 LAT)

Iga Frankiewicz, l. 6, Lublin, (woj. lubelskie/ lubelskie district)

Mikołaj Kopernik/ Nicolaus Copernicus

Opiekun plast./ Artistic supervisor: Anna Kwiatkowska
 

Jakub Karpiak, l. 6, Gorlice, (woj. małopolskie/ małopolskie district)

Mikołaj Kopernik w swojej pracowni/ Nicolaus Copernicus in his studio

Opiekun plast./Artistic supervisor: Wojciech Haberek


Kaja Opłatowska, l. 6, Grębocin, (woj. kujawsko-pomorskie/ kujawsko-pomorskie district)

Mikołaj Kopernik ze swoim przyjacielem na dworzu/ Nicolaus Copernicus with his friend outside

Opiekun plast./Artistic supervisor: Urszula Gajtkowska

 

II GRUPA WIEKOWA (7-9 LAT)
 
Anita Miękina, l.  8, Lublin, (woj. lubelskie/ lubelskie district)

Kopernik w kosmosie/ Copernicus in space

Opiekun plast./Artistic supervisor: Anna Kwiatkowska

 

Zuzanna Betkier, l. 9, Kowalewo Pomorskie, (woj. kujawsko-pomorskie/ kujawsko-pomorskie district)

Dom Mikołaja Kopernika w Toruniu/ Nicolaus Copernicus House in Toruń

Opiekun plast./Artistic supervisor: Danuta Płuciennik-Dębińska


Magdalena Czarnecka, l. 9, Baranów, (woj. mazowieckie/ mazowieckie district)

W muzeum Mikołaja Kopernika/ In Nicolaus Copernicus museum

Opiekun plast./Artistic supervisor: Małgorzata Rytel-Kuc


Wojciech Wyszyński, l. 9, Szepietowo, (woj. podlaskie/ podlaskie district)

Kopernik/ Copernicus

Opiekun plast./Artistic supervisor: Hanna Borys

 

III GRUPA WIEKOWA (10-12 LAT)
 
Izabela Juszczak, l. 12, Zamość, (woj. lubelskie/ lubelskie district)

Moja Przygoda w Muzeum/ My Adventure in the Museum

Opiekun plast./Artistic supervisor: Maria Śliczniak

 
Lena Młynarska, l. 12, Skierniewice, (woj. łódzkie/ łódzkie district)

Mikołaj Kopernik i Nowosielski/ Nicolaus Copernicus and Nowosielski

Opiekun plast./Artistic supervisor: Paweł Legięcki

 
Maria Platonowa, l. 12, Tallin, (Estonia/ Estonia)

Follower of Copernicus, Giordano Bruno at the Burning/ Naśladowca Kopernika, Giordano Bruno w ogniu

Opiekun plast./Artistic supervisor: Laik Helga

 
Lena Stronias, l. 12, Żyrardów, (woj. mazowieckie/ mazowieckie district)

Mikołaj Kopernik jest zawsze obecny w Toruniu/ Nicolaus Copernicus is always present in Toruń

Opiekun plast./Artistic supervisor: Dorota Misiak

 

IV GRUPA WIEKOWA (13-15 LAT)

Adam Cākoci, l. 14, Prešov (Słowacja/ Slovakia)

Przestrzeń wokół nas/The space around us

Opiekun plast./Artistic supervisor: Milena Koščová


Anna Gołębiewska, l. 14, Warszawa (woj. mazowieckie/ mazowieckie district)

Ceramika/ Ceramics

Opiekun plast./Artistic supervisor: Eliza Cicha
 

Łucja Wyszyńska, l. 14, Lublin (woj. lubelskie/ lubelskie district)

Mistrz Mikołaj/ Master Nicolaus

Opiekun plast./Artistic supervisor: Iwonna Jedlińska


Konstancja Lorek, l. 15, Wrocław (woj. dolnośląskie/ dolnośląskie district)

Ja i Mikołaj Kopernik/ Me and Nicolaus Copernicus

Opiekun plast./Artistic supervisor: Małgorzata Lorek


Kalina Rosiek, l. 15, Nowy Sącz (woj. małopolskie/ małopolskie district)

Spotkanie w Toruniu/ Meeting in Toruń

Opiekun plast./Artistic supervisor: Jarogniew Barciszewski-Kozioł

 

VI GRUPA WIEKOWA (16-18 LAT)

Maja Imbierowicz, l. 16, Toruń (woj. kujawsko-pomorskie/ kujawsko-pomorskie district)

Mikołaj Kopernik w kosmosie/ Nicolaus Copernicus in space

Opiekun plast./Artistic supervisor: Krzysztof Bartoszyński


Anna Nowak, l. 16, Skierniewice, (woj. łódzkie/ łódzkie district)

Myśl wszechświata/ The Thought of the Universe

Opiekun plast./Artistic supervisor: Kinga Pruszkowska i Agata Iwańczyk-Marga


Neda Bagdonaitѐ, l. 17, Klaipéda (Litwa/ Lithuania)

Spójrz w gwiazdy przez teleskop/ Look at the stars throught a telescope

Opiekun plast./Artistic supervisor: Inga Šmitiené


Magdalena Morawska, l. 17, Świdnica, (woj. dolnośląskie/ dolnośląskie district) –

Opiekun plast./Artistic supervisor: Agata Iwańczyk-Marga

 

Nagrody Specjalne / Special Awards:

Karina Samul, l. 18, Skierniewice, (woj. łódzkie/ łódzkie district)

Pomnik Mikołaja Kopernika na tle kosmosu/ Nicolaus Copernicus monument against the background of space

Opiekun plast./Artistic supervisor: Dariusz Zdrojewski


Patryk Podkoń, l. 23, Skierniewice, (woj. łódzkie/ łódzkie district)

Nieprzeciętni – wizjoner i artysta/ Outstanding – visionary and artist

Opiekun plast./Artistic supervisor: Liliana Kozłowska-Grzelczak

 
Nagroda Multimedialna / Multimedia Award:

Grupa PIKSEL: Dorota Wawryniuk, l. 9, Lidia Sacharuk, l. 9, Marcelina Niedźwiedź, l. 9, Anna Chomińska, l. 10, Aleksander Wapa, l. 12, Emilia Daniluk, l. 12, Helena Sacharuk, l. 12, Lilianna Rudzka, l. 12, Łucja Reluga, l. 12, Maja Tekielak, l.12, Paulina Borowska, l. 12, Pola Kopytiuk, l. 12, Sebastian Kordaczuk, l. 12, Władysław Misiołek, l. 12, Zuzanna Rudzka, l. 12, Natalia Grzechnik, l. 13,

Biała Podlaska (woj. lubelskie/ lubelskie district)

Geniusz z Torunia / Genius from Toruń

Opiekun plast./Artistic supervisor: Lilla Wielgan-Michaluk,

 
Nagrody Prezydenta Miasta Torunia / The Awards of the President of Toruń


Dawid Jasion, l. 8, Radawica, (woj. wielkopolskie/ wielkopolskie district)

A jednak się kręci/ Yet it spins

Opiekun plast./Artistic supervisor: Ewelina Kasprzyk
 

Tomasz Gwóźdź, l. 12, Nowy Sącz (woj. małopolskie/ małopolskie district)

Życie/ Life

Opiekun plast./Artistic supervisor: Jarogniew Barciszewski-Kozioł

 
Nagroda Dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu Aleksandry Mierzejewskiej/ The Award of the Director of the District Museum in Toruń Aleksandra Mierzejewska

Maria Kostrzewa, l. 18, Rydzyna (woj. wielkopolskie/ wielkopolskie district)

Kopernik i jego świat/ Copernicus and his world

Opiekun plast./Artistic supervisor: Jerzy Kopras
 
Nagroda Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Toruniu / The Award of The Society of the District Museum’s Friends in Toruń

Adam Sondej, l. 16, Skarszewy (woj. pomorskie/ pomorskie district)

Oczami Kopernika/ Through the eyes of Copernicus

Opiekun plast./Artistic supervisor: Magdalena Dusowska
 
Nagrodzeni opiekunowie plastyczni:

Jarogniew Barciszewski-Kozioł – Nowy Sącz (woj. małopolskie/ małopolskie district)

Krzysztof Bartoszyński – Toruń, (woj. kujawsko-pomorskie/ kujawsko-pomorskie district)

Hanna Borys – Szepietowo, (woj. podlaskie/ podlaskie district)

Eliza Cicha – Warszawa, (woj. mazowieckie/ mazowieckie district)

Urszula Gajtkowska – Grębocin, (woj. kujawsko-pomorskie/ kujawsko-pomorskie district)

Wojciech Haberek – Gorlice, (woj. małopolskie/ małopolskie district)

Lalik Helga – Tallin, (Estonia/ Estonia)

Agata Iwańczyk-Marga – Skierniewice, (woj. łódzkie/ łódzkie district)

Iwonna Jedlińska – Lublin, (woj. lubelskie/ lubelskie district)

Milena Koščová – Presŏv (Słowacja/ Slovakia)

Liliana Kozłowska-Grzelczak – Skierniewice, (woj. łódzkie/ łódzkie district)

Anna Kwiatkowska – Lublin, (woj. lubelskie/ lubelskie district)

Paweł Legięcki – Skierniewice, (woj. łódzkie/ łódzkie district)

Małgorzata Lorek – Wrocław, (woj. dolnośląskie/ dolnośląskie district)

Dorota Misiak – Żyrardów, (woj. mazowieckie/ mazowieckie district)

Danuta Płuciennik – Dębińska, Kowalewo Pomorskie, (woj. kujawsko-pomorskie /kujawsko-pomorskie district)

Kinga Pruszkowska – Skierniewice, (woj. łódzkie/ łódzkie district)

Małgorzata Rytel-Kuc – Żyrardów, (woj. mazowieckie/ mazowieckie district)

Maria Śliczniak – Zamość, (woj.lubelskie/ lubelskie district)

Inga Šmitiené – Klaipéda, (Litwa/Lithuania)

Lilla Wielgan-Michaluk – Biała Podlaska, (woj. lubelskie/ lubelskie district)

Dariusz Zdrojewski – Skierniewice, (woj. łódzkie/ łódzkie district)


Gratulujemy i zapraszamy na wystawę pokonkursową najlepszych prac, które będą prezentowane w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu od 8 grudnia 2023 do 10 marca 2024 r.

________________


Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” jest organizowany przy wsparciu Gminy Miasta Toruń


Źródło: Muzeum Okręgowe w Toruniu

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
    Kultura, Miasto, Sport
    Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
  • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
    Miasto
    Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
  • Miasto
    9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
  • Ostrzeżenie hydrologiczne dla Torunia
    Miasto
    W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
  • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
    Miasto
    JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
  • Inwestycje, Miasto
    Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
  • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
  • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
  • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
  • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
  • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
  • JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
  • Toruńska Akademia Tenisowa przez ostatnie 5 miesięcy przy wsparciu Gminy Miasta Toruń aktywnie realizowała swoje cele i pomagała rozwijać swoje tenisowe skrzydła.
  • Ponad 100 tys. odsłon nowej kampanii promocyjnej znaku Made in Toruń. Na półmetku projektu promującego toruński znak jakości w mediach społecznościowych udało się wygenerować organiczne zasięgi przekładające się na ponad 50 tys. unikalnych użytkowników, do których dotarły treści kampanii.