Linia tramwajowa na medal | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Linia tramwajowa na medal

Miasto, MZK
Data publikacji: 11 czerwca 2024
Autor: Sylwia Derengowska
Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!

Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim! Prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny wręczone zostało 11 czerwca 2024 r. w The Oxford Tower w Warszawie.

Medal Europejski to ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego zadaniem jest wyróżnianie oraz promocja wyrobów i usług oferowanych przez firmy działające na obszarze Polski, pobudzanie zainteresowania standardami europejskimi i przepisami obowiązującymi w UE, upublicznienie w Polsce i w Unii Europejskiej przykładów dobrej jakości i promocja metod jej osiągania, pobudzenie zainteresowania wielomilionowym rynkiem UE wśród polskich przedsiębiorców, pobudzenie zainteresowania konsumentów i przedsiębiorców z krajów UE laureatami Medalu Europejskiego.

Wyróżnienie Medalem Europejskim staje się prestiżową rekomendacją wystawioną przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny ‒ najważniejszą dla przedsiębiorców instytucję działającą przy Komisji Europejskiej. Udział w przedsięwzięciu nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Podczas gali wręczenia Medali Europejskich w Warszawie nagrodę dla MZK w imieniu zarządu spółki odebrała kierowniczka Działu Marketingu Magdalena Kujawa.

Do konkursu mogli stanąć członkowie BCC, którzy przesłali wniosek o weryfikację wyrobu lub usługi. W ankiecie trzeba było wykazać atrakcyjność i innowacyjność produktu, potwierdzić, że zgłaszany wyrób posiada wymagane zgody i spełnia normy.

We wniosku MZK podkreślano, że ponad sześciokilometrowa linia tramwajowa łącząca centrum Torunia z najprężniej rozwijającym się osiedlem w północnej części miasta jest jedną z największych inwestycji miejskich ostatnich lat. W ramach budowy otwartej 25 sierpnia 2023 r. linii powstało 12.9 tys. m toru pojedynczego torowiska, w tym 5,2 tys. m toru pojedynczego zielonych torowisk. Na trasie utworzono 27 platform przystankowych, w tym 14 zielonych przystanków. Inwestycja objęła również nasadzenie 847 nowych drzew i 7,5 tys. m2 łąk kwietnych, które tworzą korytarz dla nietoperzy przemieszczających się z okolicznych lasów. We wniosku zwrócono też uwagę, że w ciągu linii znajduje się przejazd kolejowo-drogowo tramwajowy, stanowiący jedyne tego typu rozwiązanie w Polsce. Wśród atutów budowy wymieniono zwiększenie wygody podróżowania, skomunikowanie ze sobą różnych części miasta i dbałość o środowisko poprzez rozwój szybkiego i ekologicznego środka transportu, jako alternatywy dla transportu samochodowego. Dzięki inwestycji długość torów tramwajowych w Toruniu wzrosła o ok. 25 procent.

fot. MZK w Toruniu, licencja: CC BY-NC 4.0

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.