Made in Toruń dla 28 firm | www.torun.pl

Made in Toruń dla 28 firm

Biznes, Miasto
Data publikacji: 11 października 2019

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


11 października 2019 roku w audytorium Dworu Artusa 28 działalności dołączyło do elitarnego grona 130 firm mogących szczycić się wyjątkowym wyróżnieniem - certyfikatem jakości Made in Toruń. Nagroda, fundowana przez Urząd Miasta Torunia we współpracy z Centrum Wsparcia Biznesu, cyklicznie przyznawana jest lokalnym przodownikom biznesu za dobre praktyki branżowe oraz usługi i produkty najwyższej jakości.

Certyfikat Made in Toruń przyznawany jest od 2018 roku i zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród lokalnych przedsiębiorców. Został stworzony, aby zintegrować toruńskie środowisko biznesowe i zachęcić do pogłębiania relacji na lokalnym rynku gospodarczym. Pomysłodawczynią tego szczególnego wyróżnienia jest Magdalena Olszta-Bloch, a operatorem - Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

- Krzywa Wieża, Piernik i Kopernik. To jest nasza tradycyjna marka, z którą Toruń kojarzy się nie tylko turystycznie, ale także literacko - powiedziała Magdalena Olszta-Bloch, pomysłodawczyni znaku Made in Toruń.Wszyscy cieszymy się i jesteśmy dumni z tego, że żyjemy w mieście tak historycznym, bogatym w tkankę zabytkową, którą możemy podziwiać każdego dnia. Żyjemy w XXI wieku. W związku z tym mamy świadomość, że ta wspaniała, cenna i niezwykle atrakcyjna przeszłość Torunia jest już historią, ale Toruń nadal istnieje. Nie jest skansenem, w którym tylko turystyka i odtwarzanie historii mają sens. Jesteśmy tutaj, ponieważ rozwijamy to miasto naszą codzienną pracą, a pomysłami nadajemy mu kształt. Tworząc przyszłość Torunia, między innymi znakiem Made in Toruń, pamiętajmy, aby tworzyć ją nie tylko dzisiaj, ale także z myślą o dniu jutrzejszym.

Tradycją przedsięwzięcia faworyzującego lokalnych przedsiębiorców, jest odbieranie tej szczególnej nagrody z rąk gospodarza naszego miasta. Tego wieczoru prezydent Michał Zaleski również czynił ten honor i osobiście nagrodził wyróżnione firmy.

- Made in Toruń, a więc coś, co w Toruniu ma swoje korzenie i początki - rozpoczął prezydent Torunia, Michał Zaleski.Sam pomysł, czasami produkt, a często także działanie lub usługa wykonana w naszym mieście to coś, z czego my jako ludzie odpowiedzialni za funkcjonowanie Torunia jesteśmy dumni. Do tej grupy dumnych i zadowolonych chcemy także dołączyć państwa firmy. 130 podmiotów prowadzących działalności gospodarcze na terenie miasta zaakceptowało już zamysł certyfikowania jakości wykonywanej pracy. Toruń to miasto ludzi przedsiębiorczych, zawsze tak było i nadal tak jest. Mowa o prawie 27 tysiącach firm, o różnym poziomie zaawansowania, działających w tej części Polski. Taka statystyka cieszy, tak samo jak świadomość, że możemy liczyć na naszych przedsiębiorców. W okresie dynamicznego rozwoju gospodarczego, życzę tego dynamizmu i rozwoju również państwu – dodał.

Piątkowa gala była chwilą chwały nie tylko dla lokalnych przedsiębiorców, ale także świetną okazją do podkreślenia roli naszego miasta, jako partnera biznesowego dla ogólnopolskich inicjatyw rozwoju. Prezydent Michał Zaleski podpisał wraz z prezesem Przemysławem Sztanderą umowę o współpracy pomiędzy Gminą Miasta Toruń a Specjalną Pomorską Strefą Ekonomiczną, co pozwoli zachęcić środowisko ogólnopolskich przedsiębiorców do inwestowania w naszym mieście.

Firmy, które otrzymały certyfikat Made in Toruń
 
Wydarzenie zwieńczył koncert kwartetu smyczkowego Infinito oraz wystawny bankiet w salach gościnnych Dworu Artusa.

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus, Miasto
  319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Miasto
  Na 13 czerwca 2021 r. zaplanowano drugi i ostatni dzień pikniku w Muzeum Twierdzy Toruń. Po deszczowej sobocie, niedziela zapowiada się ciepła i bez opadów. Zapraszamy!
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
 • Kultura, Miasto
  Na ostatni weekend sezonu artystycznego Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała weekend poświęcony rosyjskiemu kompozytorowi Igorowi Strawińskiemu. 11 czerwca publiczność w CKK Jordanki wysłuchała koncertu "Ogniste fajerwerki".
 • Miasto, Sport
  W 9. rundzie PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń uległ przed własną publicznością drużynie Bertard Sparta Wrocław 36:54.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  W sobotę, 12 czerwca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić nagłe opady gradu i burze.