Magia i Czary Opanują Zamek Krzyżacki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Magia i Czary Opanują Zamek Krzyżacki

Kultura, Miasto
Data publikacji: 21 lutego 2024
Autor: Marcin Pryka

W dniach 23-25 lutego 2024 r. (piątek-niedziela) średniowieczne mury Zamku Krzyżackiego w Toruniu zamienią się w magiczną, bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń. Magiczna kraina czekać będzie na najodważniejszych miłośników fantastycznych przygód w godzinach 10:00-16:00 (piątek) i 10:00-18:00 (sobota-niedziela). Dni magii, czarów i rzucania uroków to doskonały sposób na spędzenie bajkowego weekendu.

W piątek (23 lutego) w godzinach 10:00-16:00 oraz w sobotę i niedzielę (24-25 lutego), w godzinach 10:00-18:00 Zamek przeobrazi się w przestrzeń pełną magii i tajemnic, od chwili przekroczenia progu, uczestnicy staną się częścią tej niezwykłej, fantastycznej opowieści. W trakcie wydarzenia dla zwiedzających przygotowane będą specjalne sale; chatka czarownic przywita swoich gości zgodnie z pradawną tradycją. W Wieży astrologicznej zwiedzający będą mogli spojrzeć w gwiazdy i poznać swoją przyszłość. W grocie zielarza znajdą się zioła na każdą magiczną przypadłość. Natomiast w zaczarowanym ogrodzie druida ci najbardziej spostrzegawczy będą mieli okazję wypatrzeć niespotykane kwiaty. Każdy zakątek zamku poddany będzie przeróżnym zaklęciom, a uczestnicy będą mieli okazję odkryć sekrety ukryte w zabytkowych murach. Dodatkowo na Zamku można będzie znaleźć książki z Książnicy Kopernikańskiej, które będzie można zabrać do domu w ramach akcji bookcrossing.

Przez wszystkie trzy dni chętni będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach, które będą się odbywać przez cały dzień. Zajęcia będą dotyczyć:

 • tworzenia eliksirów, zielarstwa i eksperymentów,
 • przyrządzania magicznych herbat uodparniających,
 • kreślenia run, tworzenia hologramów i papierowych duszków,
 • w sobotę, o godzinie 12:00 i w niedzielę, o godzinie 12:00 i 15:00 ochotnicy będą mogli też nauczyć się samodzielnego wytwarzania świec (UWAGA! Są to jedyne warsztaty, które wymagają wcześniejszego zapisu. Aby wziąć udział w warsztatach z tworzenia świec należy wysłać maila o tytule „warsztaty z tworzenia świec” na adres zamek@tak.torun.pl w treści maila należy wpisać imię i nazwisko osoby chętnej, oraz wybrany dzień i numer telefonu. Przez jednego maila można zapisać maksymalnie dwie osoby. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc udział w warsztatach można wziąć tylko jednego dnia).

Podczas Dni magii, czarów i rzucania uroków nie zabraknie też wydarzeń specjalnych. 24 lutego o godzinie 15:00 wszyscy czarodzieje i czarownice będą mieli okazję poznać tajniki wróżbiarstwa na wykładzie prowadzonym przez wróżbitę Macieja Skrzątka – będzie to jedyne wydarzenie odbywające się w Teatrze Baj Pomorski, a wstęp na nie jest bezpłatny. Znany wróżbita podzieli się swoją mądrością i zachęci do odkrywania tajników sztuki magii. To wyjątkowa okazja, by zgłębić zagadki przyszłości i odkryć magiczne moce, które mogą ukrywać się w naszym otoczeniu.

Natomiast w godzinach 16:00-18:00, tego samego dnia, wróżbita Maciej osobiście udzieli indywidualnych wróżb uczestnikom na Zamku Krzyżackim w Toruniu. Los zadecyduje, kto ze szczęśliwych wybrańców otrzyma wyjątkowy bilet wstępu do poznania swojej przyszłości – uczestnicy indywidualnego spotkania zostaną wyłonieni na drodze losowania, które odbędzie się tuż po wykładzie o wróżbach. To niepowtarzalna szansa na odkrycie, co przyniesie przyszłość.

Magia chwili poniesie biorących udział na skrzydłach przyszłości podczas, gdy wróżbita zerknie w oczy przeznaczenia.

Nazwany przez ogólnopolskie media najsłynniejszym wróżbitą w kraju. Pojawił się na okładce tygodnika „Wprost”, natomiast Kuba Wojewódzki nazwał go „Elvisem Presleyem polskiej ezoteryki i Freddim Mercurym tarota”, został też wpisany do Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej jako jedynego tarocisty.

Jako jedyny ezoteryk w kraju został doceniony przez tak dużą liczbę ogólnopolskich mediów. Stacja TVN określiła go najlepszym tarocistą w Polsce ze 100% sprawdzalnością. Taką ocenę podziela również serwis ONET, który uznał go za najskuteczniejszego wróżbitę w kraju, Wirtualna Polska po weryfikacji podała publicznie informację, że ma 100% trafności swoich przepowiedni. EZO TV – najbardziej znana stacja ezoteryczna w Polsce przyznała mu tytuł. To właśnie ta stacja dołączyła do pozostałych mediów, uważając go za najlepszego tarocistę i wróżbitę w kraju. Podobną opinię prezentuje również Radio Zet i Meloradio, które przytacza słowa stacji TVN i stacji EZO TV.

W niedzielę 25 lutego 2024 r. w godzinach 11:00 i 15:00 odbywać się będzie magiczny pokaz iluzji, który poprowadzi Dawid Wilczyński. Wilczyński posiada 10 lat doświadczenia, ma setki występów na swoim koncie i jeszcze więcej oczarowanych widzów. Jako iluzjonista stara się przekazywać publiczności coś więcej niż tylko zaskoczenie i rozrywkę. Chce wywołać w nich różne emocje – od zdziwienia i zachwytu, po radość i wzruszenie. Jego osobowość pozwala mu na stworzenie atmosfery pełnej magii i tajemniczości, która zawsze zostaje w pamięci publiczności. W ciągu swojej kariery iluzjonisty miał wiele okazji, aby zadziwiać widzów. Jednym z jego najbardziej pamiętnych występów było pojawienie się w popularnym polskim serialu "M jak miłość".

Podczas tego niezwykłego wydarzenia mali czarodzieje i czarownice będą mieli okazję poznać koty przebywające w Fundacji KOT i czekające na swoją własną, zaczarowaną chatkę. Na wystawie znajdującej się przed gdaniskiem zaprezentowana będzie wystawa plakatów z uroczymi kociakami, które czekają na nowy, kochający dom. To nie tylko okazja do wzięcia udziału w magicznym wydarzeniu, ale również szansa na przygarnięcie futrzanego przyjaciela, który sprawi, że Wasze życie stanie się jeszcze bardziej magiczne.

Fundacja KOT – Koty Otoczone Troską – od 2005 r. ratuje bezdomne koty, często ofiary wypadków, sterylizuje koty bytujące na wolności, by ograniczać liczbę niechcianych zwierzaków, szuka dobrych domów adopcyjnych dla oswojonych, przyjacielskich kotów.

Fundacja KOT to zgrana ekipa z ogromnym doświadczeniem, współpracująca z najlepszymi lekarzami weterynarii. Jest to grono pasjonatów, którzy z całym sercem, nie zapominając o zdrowym rozsądku, uratowali już setki kotów i mają wielką nadzieję, że z Twoją pomocą uratują kolejne.

Bilety

Wszystkie atrakcje będą dostępne dla zwiedzających w ramach biletu na zwiedzanie Zamku Krzyżackiego. Zwiedzanie jest możliwe w piątek, w godzinach 10:00 – 16:00 oraz w sobotę i w niedzielę w godzinach 10:00-18:00. Bilety w cenie 20 zł normalny oraz 12 zł dziecięcy dostępne są w kasie biletowej Zamku Krzyżackiego zlokalizowanej w budynku Generałówki.

Magia i czary zawładną Zamkiem Krzyżackim w Toruniu w dniach 23-25 lutego, a atmosfera tajemniczości wypełni zabytkowe mury – tego nie można przegapić! Organizatorzy wróżą wspaniały i niezapomniany weekend, tym, którzy otworzą się na świat rodem z bajki.


Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
  Miasto
  Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Kultura, Miasto
  Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
 • Na zdjęciu: uczniowie pozują grupowo w sali gimnastycznej
  Miasto, Sport
  23 kwietnia 2024 roku Szkoła Podstawowa nr 35 w Toruniu nosząca imię Polskich Olimpijczyków, obchodziła swoje święto. Gościem honorowym uroczystości był Sławomir Kruszkowski – torunianin, olimpijczyk, a także Radny Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
  Biznes, Miasto
  Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
 • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
 • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
 • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.