Majówkowe zabawy z żywicą | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Majówkowe zabawy z żywicą

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Od 1 do 3 maja 2023 r. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na specjalne warsztaty, w trakcie których dowiemy się czym jest żywica epoksydowa i jakie ma zastosowanie.

W majówkę zapraszamy na warsztaty łączenia drewna z żywicą epoksydową. Dowiecie się czym jest żywica epoksydowa, w jaki sposób z nią pracujemy i jakie efekty możemy uzyskać, wykorzystując do tego drewno liściaste, aby utworzyć z niej piękne rękodzieła.

Podczas godzinnych warsztatów wykonacie breloki do kluczy z wcześniej przygotowanych kawałków drewna połączonego z żywicą. Aby uzyskać końcowy efekt, będziemy szlifowali, polerowali i olejowali breloki oraz łączyli je z zawieszką do kluczy. Każde dziecko zabierze z sobą tę własnoręcznie wykonaną na zajęciach pamiątkę, która będzie przypominała o niecodziennej wizycie w Młynie Wiedzy. Do końcowej obróbki wykorzystany zostanie zarówno papier suchy, jak i papier wodny.

Warsztaty prowadzone przy współpracy z Fundacją Emaus.

Zajęcia są adresowane do odbiorców od 8. roku życia. Dzieci podczas zajęć powinny być wspomagane przez rodziców/pełnoletniego opiekuna. Przypominamy, że dzieci do 13. roku życia nie mogą przebywać na warsztatach bez opieki opiekuna/rodzica.

Zajęcia będą odbywały się od 1 do 3 maja br. o godz. 11:00 i 13:00 w sali Centrum Innowacyjnej Edukacji (MW2). Bilety na warsztaty można nabyć w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz w systemie sprzedaży online.

Data: 
01.05.2023 11:00 — 03.05.2023 13:00
Miejsce: 
Centrum Innowacyjnej Edukacji
Kategoria wydarzenia: 
Warsztaty
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.