Mały Książę malowany piaskiem | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Mały Książę malowany piaskiem

Kultura, Miasto
Data publikacji: 22 czerwca 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Aktorka teatru Piaskowa Magia na tle ekranu z Małym Księciem podczas spektaklu

Spektakl "Mały Książę", wystawiony na Rynku Staromiejskim przez Teatr Piaskowa Magia, był atrakcją Dni Torunia w piątkowy wieczór 21 czerwca 2024 r.

Filozoficzna opowieść na motywach książki Antoine'a de Saint-Exupery o wędrówce Małego Księcia była tego wieczora przedstawiona w formie malowania piaskiem na żywo. Na dużym ekranie, w senerii wieczornej starówki, widzowe mogli śledzić fantastyczne obrazy kreowane przez aktorów teatru Piaskowa Magia.

Tajemnicza gra światła, piasku i cienia w połączeniu z muzyką i głosem lektora, pozwoliły widzom na nowo spojrzeć na znaną od dawna historię o poszukiwaniu przyjaźni, miłości i sensu życia. Natura piasku, misternie budowane i rozsypujące się po chwili ulotne kompozycje, przydały opowieści o Małym Księciu nowej interpretacji. Wśród licznie zgromadzonej widowni nie brakowało najmłodszych, u których - jak podkreślają autorzy widowiska - spektakle piaskowej animacji rozwijają kreatywne myślenie, koncentrację i wyobraźnię artystyczną.

Teatr Piaskowa Magia, założony w 2020 r. przez Barbarę i Waldemara Sosnowych, ma w repertuarze wiele innych znanych opowieści, jak m.in.: "Kopciuszek", "Królowa Śniegu", "Alicja w Krainie Czarów", a także Dziady cz. III, "Mity greckie" czy "Pontyfikat Jana Pawła II". Wszystko kreowane za pomocą piasku.

Fot. © UMT 2024, autor: Wojtek Szabelski, licencja: CC BY-NC 4.0

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.