Mamy dwa kolejne rekordy WOŚP! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Mamy dwa kolejne rekordy WOŚP!

Kultura, Miasto
Data publikacji: 29 stycznia 2023
Autor: Marcin Pryka

Po zwycięskim Wielkim Wiosłowaniu 2023, Toruń pobił dwa kolejne rekordy. Najpierw padł najsmaczniejszy rekord Polski w liczbie osób jedzących jednocześnie pierniki. Potem doszedł kolejny, w ramach Wielkiej Ściskawy.

Razem pod sceną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 29 stycznia 2023 r. na Rynku Staromiejskim aż 940 osób zjadło Katarzynki. Na bicie rekordu w liczbie osób jedzących jednocześnie pierniki zaprosił mieszkańców naszego miasta tutejszy Sztab WOŚP razem z Fabryką Cukierniczą Kopernik. W Toruniu mogły być to tylko Katarzynki.

Do rekordu potrzebowaliśmy minimum 781 osób. Udało się z nawiązką, ponieważ pod sceną główną WOŚP na Rynku Staromiejskim chętnych do skonsumowania jednego z najlepszych toruńskich przysmaków zgłosiło się aż 940 osób! Ostatni rekord w jedzeniu pierników został ustanowiony w 2017 r. w Krzywinie.

Po ustanowieniu rekordu prezydent Torunia Michał Zaleski odebrał specjalny ogólnopolski certyfikat. Bardzo dziękuję. Dziękuję przede wszystkim za to, że jesteście Panie i Panowie, Drogie Dzieci. Rekord jest rekordem naszym, torunianek, torunian oraz naszych gości i niech tak będzie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dla jej pięknego, bijącego serca. Bo nasze serca tworzą serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! – powiedział prezydent Michał Zaleski.

Włodarz miasta przekazał certyfikat o ustanowieniu nowego rekordu Polski w liczbie osób jedzących jednocześnie pierniki naszej wspaniałej toruńskiej Firmie Cukierniczej Kopernik.

Potem, w ramach Wielkiej Ściskawy w wośpowym serduchu ścisnęło się 487 osób, czyli o pięć osób więcej niż poprzednio!

Zdj. Wojciech Szabelski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

  • Przed nami 53. sesja Rady Miasta Torunia
    Miasto
    Już 23 marca 2023 roku odbędzie się 53. sesja Rady Miasta Torunia.
  • Pogrzeb zbiorowy dzieci martwo urodzonych
    Miasto
    Uroczystość jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich, którzy chcą oddać hołd niewinnym istotom i modlić się za ich dusze.
  • Bliżej porozumienia z Bydgoszczą
    Eko, Miasto
    Dobiegają końca negocjacje w sprawie nowego porozumienia międzygminnego dotyczącego zagospodarowania odpadów komunalnych z Gminy Miasta Toruń w bydgoskiej spalarni. Zmiany wpłyną na wysokość miejskich stawek za odpady. W połowie listopada 2022 roku prezydent Michał Zaleski poinformował radnych oraz mieszkańców o tym, że władze Bydgoszczy...
  • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
    Eko, Miasto
    Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
  • Zawodniczka klubu Laguna 24 Toruń, Jolanta Siódmiak, brała udział w kolejnej rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.
    Miasto, Sport
    Zawodniczka klubu Laguna 24 Toruń, Jolanta Siódmiak brała udział w kolejnej rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.
  • Plakat promujący Miejski Konkurs Historyczny „Dzieje Torunia”.
    Miasto
    24 marca 2023 r. o godz. 12.30 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Grunwaldzkiej 33/35 w Toruniu odbędzie się XX edycja Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia”.
  • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej. Usługa świadczona będzie do 31 marca 2023r. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Toruniu przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 80F od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 po wcześniejszym umówieniu.
  • Wiosenna pogoda otworzyła na dobre sezon rowerowy i coraz więcej osób wybiera na środek lokomocji jednoślady, przesiadając się z samochodów na rowery. Przypominamy, że rowerzyści muszą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i przestrzegać przepisów!
  • Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
  • Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
  • Uwaga! W związku z budową nowej linii tramwajowej nastąpi całkowite zamknięcie zjazdu z ul. Legionów do sklepu ALDI. Zjazd zostanie zamknięty od poniedziałku, 27 marca 2023 r. od ok. godz. 8:00. Objazd zostanie poprowadzony ulicą Legionów, a następnie drogą znajdującą się w pobliżu wjazdu do zajezdni autobusowej. Szczegóły są na mapce....
  • Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
  • Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
  • Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.