Mastersi i Toruń na Mistrzostwach Europy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Mastersi i Toruń na Mistrzostwach Europy

Miasto, Sport
Data publikacji: 27 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: zawodnicy masters stoją na podium, wśród nich Wacław Krankowski z Torunia

Od 21 września 2023 roku we włoskiej Pescarze odbywają się 22. Mistrzostwa Europy Masters. W zawodach, które potrwają do 1 października Polskę reprezentuje ponad 100 zawodników, a wśród nich także przedstawiciele Torunia.

Już w pierwszych dniach zmagań torunianie wywalczyli medale:

 • srebrne - Edward Korolko (skok o tyczce kat. M80), Henryk Wierzchowski (w kat. M90 w biegu  na 200mi w rzucie ciężarkiem) i Wacław Krankowski (w pchnięciu kulą i rzucie ciężarkiem w kat. M70),
 • brązowe – Henryk Wierzchowski w rzucie dyskiem w kat. M90 i Wacław Krankowski w rzucie młotem w kat. M70.

Na Stadio Adriatico w Pescarze są obecni również przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters promujący XIV Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters, których gospodarzem będzie Toruń już w 2024 roku. Na stoisku reklamującym to wydarzenie eksponowane są filmy, foldery informacyjne, plany obiektów sportowych, plan miasta, informacje o atrakcjach turystycznych, bazie hotelowej itp. Poza tym każdy chętny będzie mógł tam skosztować toruńskich słodkości, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie z panoramą Grodu Kopernika.

Przypomnijmy, że XIV Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters odbędą się w Toruniu od 16 do 23 marca 2024 r. O organizacji tej prestiżowej imprezy przez nasze miasto zadecydowała Europejska Federacja Lekkoatletyczna Masters w dniu 15 grudnia 2021 r.

Fot. WSiRZobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: uczestnicy biegu w strojach Świętego Mikołaja stoją na linii startu na Rynku Staromiejskim, w tle ratusz
  Miasto, Sport
  Kilka tysięcy Mikołajów po raz kolejny zapełni ulice Torunia. W niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, rusza 21. edycja Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów.
 • Na zdjęciu: pomnik Mikołaja Kopernika ubrany w czerwoną czapkę św. Mikołaja
  Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend w Toruniu rządzą Mikołaje, którzy przyjadą z całej Polski, żeby przebiec ulicami naszego miasta półmaraton lub dystanse 10 i 5 km. Można też pomóc przedświątecznie św. Mikołajowi i wyszukać prezenty dla bliskich na weekendowych jarmarkach.
 • Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia
  Miasto
  2 grudnia 2023 roku Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia. Najważniejszym prezentem dla placówki było nadanie jej imienia Marii Kownackiej.
 • Eko, Inwestycje, Miasto
  Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Sztuka Natury na wyciągnięcie ręki
  Eko, Kultura, Miasto
  Już po raz 16. w Toruniu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą "Sztuka Natury".
 • Miasto
  - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Już w najbliższą środę, jak co roku tradycyjnie 6 grudnia - w Mikołajki - w trasę ruszy świąteczny, iluminowany tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Od 1988 r. dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.
 • Zakończyły się prace polegające na wykonaniu specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych na pięciu toruńskich pomnikach przyrody. Miały one na celu polepszenie ich stanu zdrowotnego i poprawę warunków bezpieczeństwa dla osób przebywających w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
 • W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu już po raz 44. zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godz. 12.00. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.
 • Spadła liczba dewastacji i kradzieży, z roweru korzystają chętniej mężczyźni, a średni czas wypożyczenia roweru to 22 minuty - tak najkrócej można podsumować kończący się sezon roweru miejskiego Torvelo w Toruniu. Rowery trafiły do magazynu, gdzie zostaną przygotowane do nowego sezonu, który ruszy 1 marca 2024 r.