Medal Triady 100-lecia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Medal Triady 100-lecia

Miasto, Sport
Data publikacji: 24 lutego 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Projekt medalu Triady 100-lecia

23 maja 2024 r. odbędzie się pierwszy bieg Triady 100-lecia, a już teraz prezentujemy projekt wyjątkowego medalu imprezy.

Medale z poprzedniej edycji toruńskiej triady biegowej zostały wyróżnione przez biegaczy w całym kraju! W ogólnopolskim głosowaniu na najbardziej okazałe medale minionego sezonu startowego, medale z Toruńskiej Triady Kopernikańskiej 2023 znalazły się w TOP10 najpiękniejszych „zdobyczy biegowych” w Polsce wyprzedzając tym samym wiele kandydatur z powszechnie znanych i dużych imprez m.in. z Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego, czy Silesia Marathonu. Równie okazałe medale będzie można zdobyć podczas Triady 100-lecia.

Trzy medale Triady 100-lecia składają się na jedną całość. Medal październikowej edycji finałowej będzie miał, aż 15 cm długości! Warto wziąć do ręki linijkę, by móc odwzorować sobie długość oraz porównać ten „gabaryt” z innymi otrzymanymi medalami biegowymi. Rozmiar medalu z tegorocznej edycji będzie naprawdę imponujący!

Cały projekt medalu tworzy logo Triady 100-lecia, które prezentuje jednocześnie liczbę 100 i znak nieskończoności. Motyw ten nawiązuje do upamiętnienia 100. rocznicy zorganizowania w Polsce pierwszego, najdłuższego biegu otwartego na dystansie 37,5 km, na trasie z miejscowości Płutowo do Torunia. Znak nieskończoności symbolizuje wieczność trwania maratonu toruńskiego w grodzie Kopernika. Medale będą przekazywane biegaczom w kolejności od najmniejszego do największego. Po finale TRIADY 100-lecia i otrzymaniu ostatniej „medalowej perełki”, dwa pierwsze zdobycze będzie można włożyć w odpowiednie zagłębienia matrycy. Na odwrocie medali nie zabraknie miejsc na grawerunki oraz zaprezentowane będą logotypy Sponsorów, bez których nie moglibyśmy organizować dla Was eventów. Medale dla uczestników biegów dla dzieci będą identyczne, jak dla dorosłych.

Pozostałe motywy zastosowane na matrycach:

 • Na każdym z medali znajduje się logo danej imprezy wskazujące, kiedy będzie można otrzymać go na mecie;
 • Niebieskie fale łączące wszystkie medale, są symbolem upływania czasu/przemijania, ale także rzeki Wisły, nad którą leży miasto Toruń;
 • Motyw astrolabium z okładki z książki "O obrotach sfer niebieskich" nawiązuje do osoby Mikołaja Kopernika, co podkreśla lokalizację rozgrywania cyklu biegów i jest doskonałym ozdobnikiem do całości projektu.

­­Medal 5km 100-lecia z Decathlon - prezentuje puchar „wychodzący z matrycy” (efekt 3D), który 100 lat temu otrzymał jego zwycięzca Edward Kwitowski, uzyskując w ówcześnie najdłuższym biegu w Polsce czas na mecie 2 h 45 min i 20 s. Data rozegrania biegu na dystansie 37500 m oraz czas zwycięzcy zostały uwzględnione na Pucharze. Oryginalny Puchar mający już 100 lat będzie można obejrzeć w biurach zawodów naszych biegów.

Medal13. Run Toruń – Zwiedzaj ze Zdrowiem! - prezentuje „wychodzący z matrycy”(efekt 3D) Pomnik Mikołaja Kopernika, czyli miejsce, w którym znajdowała się meta historycznego maratonu. Na medalu zostało uwzględnione także całe logo cyklu TRIADY 100-lecia;

Medal 41. Toruń Maraton - matryca stanowi połączenie dwóch elementów - liczby 100 i symbolu znaku nieskończoności. Na jedynce od liczby 100 wskazany został rok 1924, czyli data pierwszego biegu maratońskiego w Polsce. Na całości medalu uwzględniona została nazwa całego cyklu: TORUŃSKA TRIADA 100-LECIA BIEGÓW MARATOŃSKICH W POLSCE 2024

Na poszczególnych szarfach medali będzie uwzględniona data biegów, dystanse oraz logotypy Sponsorów. Szarfy będą w kolorystyce zgodnej z identyfikacją odzieży startowej całego cyklu. Szarfy pierwszych dwóch medali będą stanowić pamiątkową smyczkę i mogą towarzyszyć biegaczom na co dzień np. do zawieszenia kluczy lub innych drobiazgów – wg uznania.


 

Przydatne linki:

REJESTRACJA na wszystkie biegi cyklu TRIADY 100-lecia: https://zapisy.sts-timing.pl/triada100-lecia/

Lista startowa na wszystkie biegi cyklu TRIADY 100-lecia: https://zapisy.sts-timing.pl/triada100-lecia/lista.php

DZIECI - REJESTRACJA na wszystkie biegi cyklu TRIADY 100-lecia: https://zapisy.sts-timing.pl/triada100-lecia/dzieci/

DZIECI - Lista startowa na wszystkie biegi cyklu TRIADY 100-lecia: https://zapisy.sts-timing.pl/triada100-lecia/dzieci/lista.php

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
  Miasto
  Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Kultura, Miasto
  Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
 • Na zdjęciu: uczniowie pozują grupowo w sali gimnastycznej
  Miasto, Sport
  23 kwietnia 2024 roku Szkoła Podstawowa nr 35 w Toruniu nosząca imię Polskich Olimpijczyków, obchodziła swoje święto. Gościem honorowym uroczystości był Sławomir Kruszkowski – torunianin, olimpijczyk, a także Radny Miasta Torunia.
 • Herb Miasta Torunia
  Miasto
  Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
 • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
 • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
 • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.