I Zastępca Prezydenta Miasta Torunia - Rafał Pietrucień | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruń

I Zastępca Prezydenta Miasta Torunia - Rafał Pietrucień

Rafał Pietrucień
I Zastępca Prezydenta Miasta Torunia

Rafał Pietrucień

Urodzony w Toruniu. Rocznik 1967. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, geograf. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu Organizacji i Zarządzania na Wydziale Ekonomii UMK oraz Urbanistykę i Gospodarkę Przestrzenną na Politechnice Gdańskiej.

Na stanowisku I zastępcy Prezydenta Miasta Torunia pracuje od 8 maja 2024 r. Nadzoruje m.in. działania związane z pozyskiwaniem środków unijnych i polityka przestrzenną miasta.

Zawodowo, w latach 1992-2012 związany z miastem: pracował w Wydziale Urbanistyki i Architektury gdzie między innymi zajmował się zmianami planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego; w Biurze Rozwoju Miasta współpracował nad pierwszą strategio rozwoju Torunia; był także Dyrektorem Wydziału Rozwoju i Projektów Europejskich, a w latach 2007-2010 Zastępcą Prezydenta Miasta. Od roku 2010 do 2012 był Pełnomocnikiem Prezydenta ds. rozwoju i planowania przestrzennego.

Od 2012 roku pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, gdzie odpowiadał za przygotowanie w 2013 roku strategii rozwoju województwa, a w perspektywach finansowych UE w latach 2014-2024 pełnił funkcję Dyrektora Departamentu zarządzającego programami regionalnymi tj. Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Kujawsko Pomorskiego na lata 2014-2020 i Funduszami Europejskimi dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Od 2007 roku jest przewodniczącym Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Jest żonaty, ma dorosłą córkę, zięcia i cudownego wnuka.

Jego hobby to podróże i muzyka, pasją jest czynne uprawianie motocyklizmu, a w sercu umiłowanie do geografii wyniesione z domu. Dwukrotnie w roku 1995 i 2002 był uczestnikiem wyprawy polarnej na Spitsbergen.


Dane kontaktowe:
ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń
tel: 56 611 87 34 (sekretariat)
e-mail: r.pietrucien@um.torun.pl

Przyjmowanie interesantów:
Informacja o przyjmowaniu interesantów zostanie uzupełniona wkrótce.

Najczęściej czytane aktualności

 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Miasto
  Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.