II Zastępca Prezydenta Miasta Torunia - Dagmara Zielińska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruń

II Zastępca Prezydenta Miasta Torunia - Dagmara Zielińska

Dagmara Zielińska
II Zastępca Prezydenta Miasta Torunia

Dagmara Zielińska

Rocznik 1987. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku europeistyka. Ukończyła studia podyplomowe kierunek Zarządzanie Projektami Unii Europejskiej, specjalizację Organizacja Pomocy Społecznej oraz kurs z zakresu Zarządzania i organizacji usług społecznych.

Na stanowisku II zastępcy Prezydenta Miasta Torunia pracuje od 8 maja 2024 r. Nadzoruje m.in. działania związane z polityka społeczną, zdrowiem, edukacją.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pozyskiwaniu dotacji zarówno w programach europejskich, jak i krajowych, realizacji projektów dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub ubóstwem czy  prowadzeniu szkoleń dla kadry ośrodków pomocy społecznej. Realizowała również projekty rozwijające ideę ekonomii społecznej oraz działania na rzecz opieki długoterminowej świadczonej w warunkach domowych.

W swoich działaniach szuka nowych rozwiązań i innowacyjnego podejścia do problemu. Jest współautorką innowacyjnych modeli wdrażających rozwiązania dla osób z zespołem otępiennym oraz osób z zaburzeniami psychicznymi. 
Pracowała w stowarzyszeniu Centrum Samorządności i Regionalizmu, Lech Consulting, Fundacji Gospodarczej Pro Europa, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Toruniu. W 2022 r. została pełniącą obowiązki dyrektora, a od lutego 2023 r. dyrektorem Toruńskiego Centrum Usług Społecznych.

W roku 2022 została odznaczona Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Odznaczenie nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej honoruje osoby szczególnie zasłużone w obszarze tworzenia i prowadzenia innowacyjnych jednostek gminnych, jakimi są powołane centra usług społecznych.

Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą bardzo energicznych bliźniąt. Kocha zwierzęta, a Jej najwierniejszym przyjacielem jest 10-letni kundelek o wdzięcznym imieniu Baron.

Każdą wolną chwilę spędza na zabawie z dziećmi. Odpoczywa czytając książki.


Dane kontaktowe:
ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń
tel: 56 611 87 52 (sekretariat)
e-mail: d.zielinska@um.torun.pl

Przyjmowanie interesantów:
Informacja o przyjmowaniu interesantów zostanie uzupełniona wkrótce.

Najczęściej czytane aktualności

 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Miasto
  Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.