Mieszkańcy bawili się w Parku Miejskim | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Mieszkańcy bawili się w Parku Miejskim

Kultura, Miasto
Data publikacji: 27 maja 2023
Autor: Marcin Pryka

Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy. - Bądźcie zawsze tak radośni, tak weseli jak jesteście w tej chwili, bo mieszkamy w mieście, które jest bardzo przyjazne i które chce być w grupie miast przyjaznych dla dzieci - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Fantastyczne miasteczko już po raz 28. wyrosło w Parku na Bydgoskim Przedmieściu. Zabawę wymyślili księża michalici. Kolejny Michayland odbył się 27 maja 2023 r. Tegoroczna impreza rozpoczęła się jak zwykle rano mszą świętą w kościele na Rybakach w intencji wszystkich dzieci. Nabożeństwo odprawił ks. dr Leszek Przybylski, Radca Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła, Inspektor ds. Wychowania Dzieci i Młodzieży.

Następnie odbyła się wspólna zabawa, w tym m.in. występy i konkursy związane z przyrodą i lasami, zajęcia profilaktyki uzależnień, dmuchane zamki, balony, karuzele, ściankę wspinaczkową, quady, pokazy straży pożarnej, policji i wojska, malowanie twarzy, słodkości oraz wiele innych atrakcji. Na zakończenie imprezy odbyło się rozdanie głównych nagród w loterii. Wśród nagród były m.in. rowery, pralka, tablety, hulajnoga, drukarki, laptop itp.

W tym roku zabawa odbyła się pod hasłem "Dbajmy o lasy razem z dziećmi i młodzieżą". - Dzisiaj jest dzień zabawy. Wesołe miasteczko każdego dziecka, które chciało tu przyjść i oczywiście młodzieży i rodziców. To jest wydarzenie, które ma piękną tradycję i w tym roku odbywa się pod hasłem "Dbamy o lasy". Te piękne nasze lasy toruńskie będą zadbane razem z Wami. Za parę dni jest Dzień Dziecka. Bądźcie zawsze tak radośni, tak weseli jak jesteście w tej chwili, bo mieszkamy w mieście, które jest bardzo przyjazne i które chce być w grupie miast przyjaznych dla dzieci. Podziękowania składam wszystkim organizatorom - ks. Maksymilianowi i ks. proboszczowi, ale także wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego pięknego wydarzenia - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie praca wszystkich naszych wolontariuszy, członków zarządu naszego Oratorium i wszystkich pomysłodawców, którzy od lat organizują to wydarzenie. Dzięki uprzejmości Pana Wojewody, Pana Prezydenta, samorządowców, a także wszystkich sponsorów możemy się tutaj gromadzić, ale też może trwać nasze Oratorium dzięki Zgromadzeniu Księży Michalitów i pomocy całego Miasta Gminy Toruń i Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jestem bardzo wdzięczny Wam wszystkim za to, że przybyliście, za to że ponownie po pandemii możemy tutaj wspólnie przybyć do tego Parku, wspólnie się uśmiechnąć i wspólnie się zabawić - dodał ks. Maksymilian Wójtowicz, dyrektor Oratorium.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowały: Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Michał Zaleski - Prezydent Miasta Torunia.

Fot. Agnieszka Bielecka

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Na zdjęciu: na scenie stoją mężczyzna i kobieta w eleganckich strojach
  Kultura, Miasto
  „Nie ma jak u mamy” – to coroczny koncert z okazji Dnia Matki, organizowany przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W 2024 r. blisko 6000 gości powitał prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Miasto
  Gmina Miasta Toruń, wzorem lat ubiegłych, realizuje Programy Polityki Zdrowotnej adresowane do mieszkańców Torunia.
 • Na zdjęciu białe kwiaty w donicy przed budynkiem urzędu
  Eko, Miasto
  Rozpoczęły się nasadzenia kwiatów w centrum Torunia. Łącznie pojawi się tam ok. 11,5 tys. kwitnących roślin.
 • Na zdjęciu widok na Rynek Staromiejski, na pierwszym planie ratusz
  Miasto
  Z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Pracownika Samorządowego i Dnia Samorządu Terytorialnego życzenia urzędnikom składają prezydent Paweł Gulewski oraz przewodniczący Rady Miasta Łukasz Walkusz wraz z Radnymi.
 • Ambasador Finlandii w UMT
  Miasto
  Pani Päivi Maarit Laine, Ambasador Finlandii w Polsce odwiedziła Urząd Miasta Torunia. 27 maja 2024 r. spotkał się z nią Prezydent Paweł Gulewski. Była to pierwsza oficjalna wizyta Pani Ambasador w Toruniu. Towarzyszył jej Konsul Honorowy Finlandii w Toruniu, pan Tadeusz Pająk. Podczas rozmowy w Urzędzie Miasta Torunia Pan Prezydent wyraził...
 • Gmina Miasta Toruń, wzorem lat ubiegłych, realizuje Programy Polityki Zdrowotnej adresowane do mieszkańców Torunia.
 • Hokejowy Klub Pomorzanin Toruń został wicemistrzem Polski w hokeju na trawie.
 • 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego oraz Pracownika Samorządowego.
 • „Nie ma jak u mamy” – to coroczny koncert z okazji Dnia Matki, organizowany przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W 2024 r. blisko 6000 gości powitał prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Wyjątkowy prezent dla mam z okazji ich święta przygotowała Toruńska Orkiestra Symfoniczna – 26 maja 2024 r. wystąpiła pod batutą Krzesimira Dębskiego z koncertem muzyki filmowej.
 • W niedzielę 26 maja 2024 r. wieczorem spodziewane są burze z silnymi opadami deszczu. Apelujemy o ostrożność.
 • 26 maja 2024 r. zakończyła się pierwsza edycja Festiwalu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży Arte! Gościem specjalnym koncertu finałowego był Mezo.
 • W ramach wymiany edukacyjnej do Torunia przyjechało 31 uczniów i opiekunów z Theodor-Heuss-Gymnasium z Getyngi.