Mikołaje opanowały miasto | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Mikołaje opanowały miasto

Miasto, Sport
Data publikacji: 04 grudnia 2022
Autor: Filip Tomasik

W pierwszą niedzielę grudnia 2022 r. Toruń ponownie gościł biegaczy z całego kraju w ramach jubileuszowej 20. edycji Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów.  

Festiwal Biegów Świętych Mikołajów to najbardziej znana toruńska impreza biegowa. 4 grudnia 2022 r. ulice miasta ponownie wypełniły się biegaczami w czerwonych koszulkach i charakterystycznych mikołajkowych czapkach. Start został wyznaczony na godz. 11:30 przy Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Zawody rozegrano w trzech kategoriach. Uczestnicy rywalizowali na dystansie 5 i 10 km oraz w kategorii Nordic Walking na 5 km. Trasa półmaratonu wiodła przez okolice starówki, Bydgoskie Przedmieście, Barbarkę, Przysiek, do mety zlokalizowanej na Stadionie Miejskim przy ul. Bema.Sygnał do rozpoczęcia rywalizacji dał zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski.

W ramach wydarzenia rywalizowano w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski w Półmaratonie Św. Mikołajów, Drużynowych Mistrzostwach Polski na 5 i 10 Km Świętych Mikołajów, a także Mistrzostwach Torunia w Półmaratonie Świętych Mikołajów i Mistrzostwach Torunia na 10 Km Świętych Mikołajów.

Dekoracja zwycięzców odbdyła się w Hali Sportowej ZSPS i VIII LO.

Organizatorem wydarzenia festiwalu jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Maraton Toruński”. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Oficjalna strona festiwalu: https://biegmikolajow.pl/

Fot. Adam Zakrzewski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.