Milonga Piernikowa - Lato 2021 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Milonga Piernikowa - Lato 2021

Data wydarzenia
-
baner wydarzenia
Opis wydarzenia: 

Centrum Kultury Dwór Artusa, we współpracy ze Stowarzyszeniem Tango Toruń oraz grupą Milonga Mercurio zaprasza na długo wyczekiwaną Milongę Piernikową – LATO. Wydarzenie to, od lat – a konkretnie od zimy 2017 roku – przyciąga do Dworu Artusa roztańczone towarzystwo. Milonga piernikowa to niepowtarzalne przeżycie – pełne radości i pasji spotkanie z tangiem argentyńskim i muzyką, którą w tym roku usłyszymy na żywo w wykonaniu zespołu Cuarteto Re!Tango.

Wykształceni muzycy założonej w 2003 roku przez Pawła A. Nowaka formacji (początkowo pod nazwą Milonga Baltica), od lat zgłębiają fenomen tanga, odnajdując kolejne wymiary dźwięków i emocji. Piernikowa Milonga to jedyny w swoim rodzaju koncertowo-taneczny występ, w którym każdy może wziąć udział w najwygodniejszy dla siebie sposób: jako widz i słuchacz lub aktywny uczestnik. Wpadnijcie na artusowe parkiety – udostępniamy dla tancerzy całe II piętro – i dajcie się porwać.

Muzykę na wspólny wieczór dobiorą:

Beata Piwowarska z Olsztyna i Kasia Gabryluk z Wrocławia, a także zespół Cuarteto Re!Tango w składzie:

Paweł A. Nowak – bandoneon
Łukasz Perucki – skrzypce
Paweł Zawada – fortepian
Sebastian Wyszynski – kontrabas

Wstęp: 65 zł

Pierwszy raz sobotnia Milonga piernikowa będzie miała kontynuację w niedzielę (18.07.) o godz. 12:30 – Milonga After Party. Gospodarzem muzycznym będzie Krzysztof Rumiński z Torunia. Wstęp – 20 zł

Uwaga!

W związku z obostrzeniami sanitarnymi dostępne będą dwie pule biletów: certyfikowane (dla osób, które mogą przedstawić zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID) i zwykłe (dla osób, które nie mogą, bądź z powodów osobistych nie chcą deklarować się jako zaszczepione).
Milonga tradycyjnie potrwa do godziny 2:00.
Posiadaczom karty Moja Starówk@ przysługuje prawo do zakupu biletu na Milongę w przedsprzedażowej cenie także w dniu wydarzenia.
Prezentem dla uczestników Milongi jest nieodpłatne Zwiedzanie Dworu Artusa, w dniu 17 lipca o godz. 17:00.
Będą dostępne bilety Dla Widzów w cenie 30 zł przeznaczone dla nietańczących, a chcących poczuć klimat Milongi Piernikowej osób. Zapraszamy Państwa w okolicach godziny 21:00, gdy impreza tanecznie rozkwitnie i zbliżać się będzie występ zespołu Cuarteto Re!Tango.
Przy okazji Milongi Piernikowej serdecznie zapraszamy zainteresowanych na Pierwszą lekcję tanga w sobotę o godz. 16:30. Podczas godzinnego spotkania Kasia i Sebastian ze Stowarzyszenia Tango Toruń nauczą Państwa podstawowych kroków. Wstęp – 30 zł

Data: 
17.07.2021 18:00
18.07.2021 12:30
Miejsce: 
Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Na zdjeciu: widok z góry na salę gimnastyczną, gdzie na krzesełkach siedzą ludzie i słuchają wystąpienia prezydenta miasta
  Miasto
  22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Miasto
  W związku ze spływem wód opadowych, w zlewni rzeki Drwęcy, przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.
 • Na zdjęciu: fragment białego autobusu miejskiego
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy, Торунь для України
  24 lutego 2024 r. w Toruniu odbędzie się Maraton Solidarności "Flaga życia" upamiętniający drugą rocznicę pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę oraz dziesiątą rocznicę agresji zbrojnej na terytorium Ukrainy.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 23-25 lutego 2024 r. (piątek-niedziela) średniowieczne mury Zamku Krzyżackiego w Toruniu zamienią się w magiczną, bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.
 • Dyplomaci z kilku państw afrykańskich oraz ludzie biznesu, nauki i kultury zjechali do Torunia na I Międzynarodowy Kongres Afrykanistyczny. Wydarzenie w Urzędzie Marszałkowskim zorganizowały wspólnie Katedra Systemów Politycznych Wydziału Politologii i Nauk o Bezpieczeństwie UMK oraz Ośrodek Studiów Wschodnich i Afrykańskich. Kongres trwa od 21 do...
 • 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • 22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • W związku ze spływem wód opadowych, w zlewni rzeki Drwęcy, przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.