Mniej za bilety weekendowe | www.torun.pl

Mniej za bilety weekendowe

Miasto, MZK
Data publikacji: 13 maja 2021
Autor: Natalia Przytarska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Na zdjęciu pawilon MZK w Toruniu - punkt sprzedaży biletów

Od 4 czerwca 2021 r. obniżone zostaną ceny biletów weekendowych i rodzinnych weekendowych – tak zadecydowała Rada Miasta Torunia.

18 lutego bieżącego roku wprowadziliśmy zmianę, która powoduje, że od 1 czerwca w strefie śródmiejskiej opłaty za parking pobierane będą od poniedziałku do soboty. W związku z dyskusją, która odbyła się wtedy na sesji, wychodzimy z propozycją obniżenia cen biletów weekendowych i rodzinnych weekendowych jako alternatywne rozwiązanie zachęcające do korzystania z transportu zbiorowego – mówił dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Marcin Kowallek.


Obniżka dotyczy biletów weekendowych (dla dwóch osób dorosłych) oraz rodzinnych weekendowych (dla dwóch osób dorosłych podróżujących z 1-4 dzieci do 18 roku życia). Wyniesie ona ok. 30% -  od 4 czerwca za bilet rodzinny weekendowy zapłacimy 10 zł (aktualnie 14 zł) a za weekendowy 14 zł (aktualnie 20 zł).

Kliknij tutaj, aby przejść do treści uchwały w sprawie ustalenia cen urzędowych za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym i sposobu ustalania opłat dodatkowych.

Fot. Natalia Przytarska

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus, Miasto
  319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Miasto
  Na 13 czerwca 2021 r. zaplanowano drugi i ostatni dzień pikniku w Muzeum Twierdzy Toruń. Po deszczowej sobocie, niedziela zapowiada się ciepła i bez opadów. Zapraszamy!
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
 • Kultura, Miasto
  Na ostatni weekend sezonu artystycznego Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała weekend poświęcony rosyjskiemu kompozytorowi Igorowi Strawińskiemu. 11 czerwca publiczność w CKK Jordanki wysłuchała koncertu "Ogniste fajerwerki".
 • Miasto, Sport
  W 9. rundzie PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń uległ przed własną publicznością drużynie Bertard Sparta Wrocław 36:54.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  W sobotę, 12 czerwca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić nagłe opady gradu i burze.