Modernizacja torowiska w ul. Bydgoskiej | www.torun.pl

Modernizacja torowiska w ul. Bydgoskiej

Miasto, MZK
Data publikacji: 13 maja 2021
Autor: Sylwia Derengowska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Tramwaj jedze po torach ułożonych na nowym torowisku

18 maja 2021 r. ruszają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ul. Bydgoskiej. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Umowę na modernizację torowiska w ciągu ul. Bydgoskiej podpisano w listopadzie 2020 r. Wykonawcą jest firma Balzola. Wartość kontraktu to 38,9 mln zł.

Prace podzielono na dwa etapy: pierwszy - odcinek od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza wraz z tym skrzyżowaniem do ul. Chopina, drugi - odcinek od ul. Reja do ul. Sienkiewicza. Łącznie będzie to ponad 2,5 km toru pojedynczego. Zmodernizowany odcinek niemal w całości stanie się nowym, zielony torowiskiem. Nie będzie go tylko w miejscach przystanków i przejazdów drogowo-torowych. Łącznie zielone torowisko będzie miało ponad 1320 metrów bieżących.

W pierwszej kolejności prace obejmą odcinek od ul. Reja do ul. Sienkiewicza i rozpoczną się od wykonania fundamentów pod słupy trakcyjne. Roboty budowlane prowadzone będą przy czynnym ruchu pojazdów i komunikacji miejskiej.

Do wszystkich uczestników ruchu apelujemy o zachowanie ostrożności.

Modernizacja torowiska tramwajowego w ul. Bydgoskiej w kolejnym etapie obejmie obszar od ul. Sienkiewicza do ul. Chopina. Całość robót zakończy się w sierpniu 2022 r.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus, Miasto
  319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Miasto
  Na 13 czerwca 2021 r. zaplanowano drugi i ostatni dzień pikniku w Muzeum Twierdzy Toruń. Po deszczowej sobocie, niedziela zapowiada się ciepła i bez opadów. Zapraszamy!
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
 • Kultura, Miasto
  Na ostatni weekend sezonu artystycznego Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała weekend poświęcony rosyjskiemu kompozytorowi Igorowi Strawińskiemu. 11 czerwca publiczność w CKK Jordanki wysłuchała koncertu "Ogniste fajerwerki".
 • Miasto, Sport
  W 9. rundzie PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń uległ przed własną publicznością drużynie Bertard Sparta Wrocław 36:54.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  W sobotę, 12 czerwca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić nagłe opady gradu i burze.