Na starówkę z placu św. Katarzyny | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Na starówkę z placu św. Katarzyny

Drogi, Inwestycje, Miasto, MZK
Data publikacji: 23 stycznia 2015
Autor: Sylwia Derengowska

Prace nad projektem Bit City idą pełną parą. Kilka dni temu otwarto skrzyżowanie ulicy Warszawskiej z Wolą Zamkową. Dzięki temu możliwy jest wyjazd i wjazd na obszar starówki z placu św. Katarzyny.

Na obszarze obejmującym zadanie 1 i 6 projektu „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu – BiT-City” wykonano południowy tor do skrzyżowania w ulicę Bulwar Filadelfijski oraz wybudowano przystanek wiedeński przy ulicy Szumana (w kierunku Rubinkowa). Wylano także dolne warstwy nawierzchni asfaltowej południowej jezdni na odcinku od ulicy Jęczmiennej do Poniatowskiego.

Wykonawca robót – firma Budimex Budownictwo Sp. z o. o. – położył nowy wodociąg i przebudował sieci podziemne po południowej stronie na odcinku od ulicy Jęczmiennej do IV LO, a przy okazji zainstalował już nowe przyłącza wodne i gazowe do budynków przy ulicy Warszawskiej. Trwa budowa kanalizacji deszczowej w obrębie południowej jezdni ulicy Traugutta od skrzyżowania z Bulwarem Filadelfijskim do mostu kolejowego.

Ponadto trwa budowa i przebudowa sieci elektrycznych i teletechnicznych na odcinku ulicy Warszawskiej i przy ulicy Traugutta. Firma Budimex Budownictwo Sp. z o. o. rozpoczęła układanie kabli oświetlenia ulicznego na terenie skweru zieleni pomiędzy ulicą Traugutta a placem 18-tego Stycznia. Kontynuowana jest budowa kładki dla pieszych nad ulicą Traugutta: trwa wylewanie konstrukcji nośnych szybów windowych.

Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, nadal kontynuowane będą roboty drogowe na południowej jezdni ulicy Warszawskiej. Rozpocznie się tam budowa wodociągu przy skrzyżowaniu z Bulwarem Filadelfijskim oraz przebudowa sieci gazowej i budowa kanalizacji deszczowej na placu 18-go Stycznia w okolicach dworca kolejowego. Zostaną postawione pierwsze nowe słupy trakcyjno-oświetleniowe. Planowane jest także przełożenie ruchu tramwajów na nowo wybudowane torowisko.

Projekt „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu – BiT-City” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura
i Środowisko.

Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku
  Kultura, Miasto
  Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Prezydent Paweł Gulewski przybija piątkę młodym piłkarzom
  Miasto, Sport
  Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu z Akademii Pomorzanina rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się tym razem pod patronatem Miasta Toruń.
 • Wspólne pamiątkowe zdjęcie przed Domem Kopernika
  Kultura, Miasto
  W ramach wymiany edukacyjnej do Torunia przyjechało 31 uczniów i opiekunów z Theodor-Heuss-Gymnasium z Getyngi.
 • Miasto
  Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • 5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Prof. Jim Mazurkiewicz – animator współpracy polsko-amerykańskiej w naszym województwie, był 24 maja 2024 r. gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Dziś (24 maja) od godziny 22.00 ruszą prace pod wiaduktami na ulicy Dybowskiej i na placu Armii Krajowej.
 • W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Toruń uplasował się na drugim miejscu w XII rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”. Miasto zostało docenione za działania na rzecz przedsiębiorców oraz udogodnienia dla seniorów i młodzieży.
 • W wyniku losowania organizatorem meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN w sezonie 2023/2024 została Elana Toruń. Mecz finałowy zostanie rozegrany 12 czerwca 2024 r.