Nad wodę za jedyne 2,80 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Nad wodę za jedyne 2,80

Drogi, MZK
Data publikacji: 24 maja 2013
Autor: Sylwia Derengowska

Jak w latach ubiegłych, także latem 2013 roku miasto organizuje dowozy do kąpieliska w Kamionkach.  Plażowiczów będzie woził Miejski Zakład Komunikacji. Pierwszy kurs już 29 czerwca.

Dowozy będą się odbywały w okresie wakacyjnym, tj. od 29 czerwca do 1 września z częstotliwością 4 kursów dziennie. Miejsko - podmiejska linia początkowy przystanek ma na placu Teatralnym. Mimo, że na innych tego typu, wyjeżdżających za miasto liniach, za przejazd płaci się drożej – 5,60 zł, w ty przypadku koszt biletu w jedną stronę wynosi 2,80 zł, czyli tyle samo co za przejazd w granicach administracyjnych miasta. To znacznie taniej niż innymi środkami transportu. Dla przykładu przejazd pociągiem kosztuje 6,50 zł (bilet normalny, 2 klasa), a autobusem VEOLIA - 7,40 zł (bilet normalny).

Na trasie do kamionek będą obowiązywały także przejazdy ulgowe i bezpłatne - zgodnie z regulaminem przewoźnika:

 • dzieci do lat 4 podróżować będą bezpłatnie
 • dzieci i młodzież do ukończenia 24 roku - 50% ceny biletu
 • studenci - 50% ceny biletu
 • emeryci i renciści - 50% ceny biletu.

- W przypadku złych warunków atmosferycznych, tj. ciągłych opadów deszczu lub niskiej temperatury MZK może odwołać kurs. W takim przypadku informacja o zawieszeniu linii umieszczona będzie na stronie internetowej MZK, na stronie internetowej UMT oraz rozesłana przez system ,,Toruń SMS". Jeśli z kolei będzie piękna pogoda i na przystanku początkowym pojawi się znacznie więcej chętnych niż jest miejsc, kierowca może wezwać drugi wóz, na dodatkowy kursmówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: pomnik św. Jana Pawła II, obok zielone drzewo
  Miasto
  Rada Miasta Torunia podczas 53. sesji 23 marca 2023 r. przyjęła stanowisko w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II Honorowego Obywatela Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: żółte kwiaty żonkile, w tle Ratusz Staromiejski
  Miasto
  Przyszła wiosna - pora na rowery! Już w ten weekend startuje pierwsza w 2023 roku Rowerowa Masa Krytyczna. Na Zamku Krzyżackim zaś odbędą się również wiosenne warsztaty robienia świeczek i kosmetyków - będzie można się poczuć jak średniowieczni alchemicy. A do tego, jak co roku wiosną, rozpoczynają się Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA.
 • Przed nami 9. Halowe Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters – Toruń 2023
  Miasto, Sport
  W sobotę, 25 marca 2023 roku, w Arenie Toruń odbędzie się uroczyste otwarcie 9. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters – Toruń 2023. Wstęp na uroczystość otwarcia, a także na całe zawody jest bezpłatny. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 18.00. Ceremonię otwarcia uświetni koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, która wykona...
 • Po płycie do Grudziądzkiej
  Miasto, MZK
  Od piątku, 24 marca 2023 r., nieco inaczej pojedziemy fragmentem Szosy Chełmińskiej na odcinku od targowiska miejskiego do ul. Grudziądzkiej.
 • Pies w legowisku
  Miasto
  W tym celu radni przyjęli coroczny Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Toruniu na rok 2023.
 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Rada Miasta Torunia podczas 53. sesji 23 marca 2023 r. przyjęła stanowisko w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II Honorowego Obywatela Miasta Torunia.
 • Wydarzenie odbędzie się w Toruniu w dniach 3-4 kwietnia 2023.
 • Teren pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną trafił do miejskiej oferty sprzedażowej. Działkę na lewobrzeżu w Toruniu będzie można kupić w przetargu 16 maja 2023. Cena wywoławcza wynosi 1 800 000 zł.
 • Jak co roku Toruń włącza się w obchody „Godziny dla Ziemi WWF” – 25 marca 2023 r. od 20:30 do 21:30 wyłączona zostanie część iluminacji w mieście.   W 2023 roku „Godzina dla Ziemi WWF” w Polsce poświęcona jest walce z zanikiem różnorodności biologicznej. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność...
 • To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w historii polskiego sportu! Kujawy i Pomorze w 2026 roku będą organizatorem halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Impreza odbędzie się w Arenie Toruń, w której dwa lata temu lekkoatleci rywalizowali o medale halowych mistrzostw Europy.
 • Uroczystość jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich, którzy chcą oddać hołd niewinnym istotom i modlić się za ich dusze.
 • Już 23 marca 2023 roku odbędzie się 53. sesja Rady Miasta Torunia.
 • 24 marca 2023 r. o godz. 12.30 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Grunwaldzkiej 33/35 w Toruniu odbędzie się XX edycja Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia”.