Nadal dużo zakażeń | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nadal dużo zakażeń

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 15 lutego 2022
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu prezydent Torunia Michał Zaleski mówi podczas konferencji prasowej

Ministerstwo Zdrowia zapowiada początek końca piątej fali pandemii w Polsce. Sytuacja w województwie kujawsko-pomorskim jednak nadal nie jest stabilna – w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców nasz region ma najwięcej zakażeń w kraju. Podsumowanie sytuacji epidemicznej w Toruniu przedstawił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Średnia liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców w naszym województwie wynosi 11,99 (stan na 15.02). W Toruniu wskaźnik ten jest jeszcze wyższy i wynosi 12,68. W regionie najgorzej sytuacja epidemiczna kształtuje się w Bydgoszczy, gdzie na 10 tys. mieszkańców aż 20,16 zachorowało na COVID-19.


Mapa zakażeń kujawsko-pomorskie 15.02.2022

Kliknij w mapę, aby powiększyć.

Średnia 7-dniowa zachorowań miasta prezydenckie 15.02.2022
Suma zakażeń stwierdzona w Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia nadal pokazuje tendencję wzrostową. Dla porównania, początek stycznia to ok. 500 zakażeń w ciągu siedmiu dni, dwa tygodnie temu to 1839 osób zakażonych, a w zeszłym tygodniu liczba ta urosła do 1908. 

- Luty jeszcze się nie skończył, a liczba zakażeń jest prawie równa temu, co zostało ujawnione w styczniu – ponad 4 tysiące zakażeń. Z tych danych można wywnioskować, że w lutym stwierdzimy kolejny rekord miesięcznych zakażeń od początku pandemiipowiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.
Wykres - zakażenia koronawirusem miesięcznie 15.02.2022

Wykres zakażenia koronawirusem w Toruniu tygodniowo 15/02/2022
Omikron jest mutacją bardzo zaraźliwą, ale nie tak bardzo zjadliwą – wzrost zakażeń nie spowodował znacznego wzrostu hospitalizacji pacjentów ani liczby zgonów. Osobami ciężko przechodzącymi COVID-19 zajmują się dwie placówki w naszym mieście: Wojewódzki Szpital Zespolony oraz Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika. Obecnie w miejskiej placówce (stan na 15.02) z 48 zabezpieczonych łóżek przeznaczonych do hospitalizowania osób chorych na COVID-19 28 jest zajętych. Na dzień dzisiejszy jedno łóżko respiratorowe z czterech dostępnych jest wykorzystane.
Wykres - zgony w Toruniu koronawirus do 15/02/2022
Ciężkiemu przebiegowi COVID-19 może zapobiec szczepienie. W Toruniu wykonano do tej pory 316 921 szczepień, z czego 62 899 to trzecia dawka przypominająca. W pełni zaszczepiono 127 233 mieszkańców (64,1% wszystkich mieszkańców, 67,4% uprawnionych).


PRZYDATNE INFORMACJE


Konferencja prasowa Prezydenta Miasta Torunia, 15 lutego 2022 r.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • 30 lat Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
  Miasto
  Utworzone w 1993 roku Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu świętuje 30-lecie istnienia. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Hotelu Filmar.
 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Wypędzamy zimę z miasta - plakat
  Miasto, Sport
  „Wypędzamy zimę z miasta” - pod takim hasłem już po raz siódmy zorganizowana zostanie impreza nie tylko dla miłośników jednośladów. Moto CT zaprasza tym razem na Błonia Nadwiślańskie, w okolicy Przystani Toruń.
 • St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".