Czerwiec 2006 - II Wielobój Morski o Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Czerwiec 2006 - II Wielobój Morski o Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej

24 czerwca 2006 r. odbył się w Świnoujściu II Wielobój Morski o Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej. W programie konkursu znalazły się następujące konkurencje:

 1. wrzeciąganie liny;
 2. walka na bomie;
 3. sztafeta z odbijaczem;
 4. rzut rzutką cumowniczą;
 5. rzut kołem ratunkowym.

Miasto Toruń reprezentowało Gimnazjum nr 3 w składzie:

 • Daria BOBER
 • Florentyna CZARNOWSKA
 • Michał HUZARSKI
 • Mateusz KIEŁPIŃSKI
 • Szymon KLONIECKI
 • Agnieszka PAWŁOWSKA
 • Szymon PAWŁOWSKI
 • Łukasz KAMIŃSKI
 • oraz opiekun grupy - Pan Adam WNOROWSKI.

Uczestnicy wieloboju przyjechali do Świnoujścia w piątek 23 czerwca 2006 r. w godzinach popołudniowych. W tym dniu, po kolacji i zakwaterowaniu się na okręcie ORP X. CZERNICKI (gościnnie na tym okręcie z powodu remontu stoczniowego okrętu ORP TORUŃ w Stoczni MW w Gdyni), reprezentacja Torunia udała się nad morze podziwiać zachód słońca i zwiedzać malowniczy kurort, jakim niewątpliwie jest Świnoujście.

Następnego dnia odbyło się uroczyste podniesienie bandery na okręcie, następnie śniadanie i zwiedzanie ORP X. CZERNICKI i ORP GNIEZNO. O godzinie 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie drugiego wieloboju morskiego i zawody. Po długich oraz zaciekłych walkach i zmaganiach z przeciwnościami losu, w klasyfikacji ogólnej reprezentacja Torunia zajęła zaszczytne piąte miejsce.

Po wręczeniu nagród wszystkim zespołom, uczestnicy wieloboju udali się na zasłużony obiad i następnie na zwiedzanie fortu zachodniego i muzeum rybołówstwa. O godzinie 17.00 odbyła się kolacja plenerowa, a w godzinach wieczornych w centrum Świnoujścia rozpoczęły się obchody dni morza, którym towarzyszyły liczne koncerty, zabawy i konkursy.

W niedzielę rano wieloboiści wypłynęli w rejs kutrami desantowymi po porcie Świnoujście i zalewie Szczecińskim. Pobyt reprezentacji Torunia w Świnoujściu przebiegał w pogodnych i wesołych nastrojach. Młodzież zawiązała wiele nowych przyjaźni, poznała trud marynarskiego rzemiosła i zabrała ze sobą do domu wiele ciekawych i niezapomnianych wspomnień i wrażeń.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich w imieniu załogi i dowódcy okrętu

zastępca dowódcy okrętu
por. mar. Sylwester Borkowski

Najczęściej czytane aktualności

 • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
 • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
 • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
 • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
 • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.