Maj 2005 - Ćwiczenia "Rybitwa 2005" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Maj 2005 - Ćwiczenia "Rybitwa 2005"


List od dowódcy ORP Toruń
kpt. mar. Marcina Lendy

"Drodzy mieszkańcy Torunia!

W ostatnim okresie okręt intensywnie przygotowywał się do udziału w ćwiczeniu pod kryptonimem "Rybitwa 2005", w którym wzięliśmy udział w dniach 10-13 maja 2005. Było to ćwiczenie doskonalące elementy obrony przeciwlotniczej oraz koordynujące współdziałanie różnych jednostek i rodzajów sił biorących udział i współpracujących ze sobą w obronie powietrznej. ORP "TORUŃ" pełnił podczas tego wyjścia bardzo ważną i odpowiedzialną funkcję - był okrętem dowodzenia obroną przeciwlotniczą zespołu, w skład którego wchodziły jeszcze dwa nasze bliźniacze okręty ORP "POZNAŃ" i ORP "LUBLIN". W trakcie ćwiczenia odbyły się naloty samolotów SU-22, stawialiśmy zaslonę dymną oraz odbyło się strzelanie do imitatora celu powietrznego. Załoga okrętu po raz kolejny wykazała się dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem, tak że "do portu wróciliśmy z tarczą pomimo zmasowanych ataków nieprzyjacielskich samolotów". Wszystkie zadania i ćwiczenia wykonywane podczas tego wyjścia zostały bardzo wysoko ocenione.

Po powrocie z morza, załoga rozpoczęła intensywne przygotowania do uroczystości z okazji XIV rocznicy pierwszego podniesienia bandery na okręcie, która odbędzie się 21 maja na ORP "TORUŃ" z udziałem Prezydenta miasta p. Michała ZALESKIEGO, Matki Chrzestnej okrętu, zaproszonych gości i załogi. ...Ale o tym w następnym odcinku...

...A póki co, pozdrawiamy serdecznie z pokładu ORP "TORUŃ' - w imieniu załogi i swoim, dowódca okrętu kpt. mar. Marcin LENDA. "

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.