Nowa ścieżka testowania | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Nowa ścieżka testowania

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 15 marca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Grafika informująca o możliwości uzyskania skierowania na test poprzez internet

Masz objawy koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą zakażoną? Nie musisz zgłaszać się do lekarza POZ, możesz dostać skierowanie, wypełniając formularz w internecie.

Formularz dostępny jest na stronie internetowej www.gov.pl/dom kliknij, aby przejść do strony z formularzem.

Formularz wypełniają osoby, które ukończyły 18 lat i zidentyfikowały u siebie ryzyko zakażenia się koronawirusem. Następnie otrzymują informację zwrotną, czy kwalifikują się na test w kierunku SARS-CoV-2. - Jeżeli objawy zostaną potwierdzone, to będzie oddzwaniał konsultant z infolinii i będzie wystawiał zlecenie na wykonanie badaniawyjaśnił Adam Niedzielski, minister zdrowia podczas konferencji prasowej w dniu 15 marca 2021 r. Jednocześnie wciąż można skorzystać z porady lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który w przypadku wystąpienia objawów, wystawi skierowanie na test.

Po wystawieniu zlecenia na test, otrzymają Państwo sms o proponowanym miejscu oraz godzinie testu – zastosowanie się do informacji z sms pozwoli uniknąć kolejki w punkcie wymazowym. Kliknij, aby uzyskać więcej informacji o systemie eKolejka.

Przejdź do wykazu mobilnych punktów wymazowych.

Konsultanci Domowej Opieki Medycznej pracują codziennie w godzinach od 8:00 do 18:00 (również w weekendy). Prosimy o przekazywanie formularza w godz. 8:00 - 18:00. Formularze złożone po godz. 18:00 będą obsługiwane w miarę możliwości kolejnego dnia.

W przypadku pozytywnego wyniku testu, warto skorzystać z monitoringu realizowanego w ramach projektu PulsoCare. Program będzie wykorzystywał pulsoksymetr jako narzędzie diagnostyczne i aplikację PulsoCare do przekazywania i monitoringu danych. Kliknij, aby otrzymać więcej informacji na temat projektu Domowa Opieka Medyczna.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: pomnik św. Jana Pawła II, obok zielone drzewo
  Miasto
  Rada Miasta Torunia podczas 53. sesji 23 marca 2023 r. przyjęła stanowisko w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II Honorowego Obywatela Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: żółte kwiaty żonkile, w tle Ratusz Staromiejski
  Miasto
  Przyszła wiosna - pora na rowery! Już w ten weekend startuje pierwsza w 2023 roku Rowerowa Masa Krytyczna. Na Zamku Krzyżackim zaś odbędą się również wiosenne warsztaty robienia świeczek i kosmetyków - będzie można się poczuć jak średniowieczni alchemicy. A do tego, jak co roku wiosną, rozpoczynają się Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA.
 • Przed nami 9. Halowe Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters – Toruń 2023
  Miasto, Sport
  W sobotę, 25 marca 2023 roku, w Arenie Toruń odbędzie się uroczyste otwarcie 9. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters – Toruń 2023. Wstęp na uroczystość otwarcia, a także na całe zawody jest bezpłatny. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 18.00. Ceremonię otwarcia uświetni koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, która wykona...
 • Po płycie do Grudziądzkiej
  Miasto, MZK
  Od piątku, 24 marca 2023 r., nieco inaczej pojedziemy fragmentem Szosy Chełmińskiej na odcinku od targowiska miejskiego do ul. Grudziądzkiej.
 • Pies w legowisku
  Miasto
  W tym celu radni przyjęli coroczny Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Toruniu na rok 2023.
 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Rada Miasta Torunia podczas 53. sesji 23 marca 2023 r. przyjęła stanowisko w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II Honorowego Obywatela Miasta Torunia.
 • Wydarzenie odbędzie się w Toruniu w dniach 3-4 kwietnia 2023.
 • Teren pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną trafił do miejskiej oferty sprzedażowej. Działkę na lewobrzeżu w Toruniu będzie można kupić w przetargu 16 maja 2023. Cena wywoławcza wynosi 1 800 000 zł.
 • Jak co roku Toruń włącza się w obchody „Godziny dla Ziemi WWF” – 25 marca 2023 r. od 20:30 do 21:30 wyłączona zostanie część iluminacji w mieście.   W 2023 roku „Godzina dla Ziemi WWF” w Polsce poświęcona jest walce z zanikiem różnorodności biologicznej. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność...
 • To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w historii polskiego sportu! Kujawy i Pomorze w 2026 roku będą organizatorem halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Impreza odbędzie się w Arenie Toruń, w której dwa lata temu lekkoatleci rywalizowali o medale halowych mistrzostw Europy.
 • Uroczystość jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich, którzy chcą oddać hołd niewinnym istotom i modlić się za ich dusze.
 • Już 23 marca 2023 roku odbędzie się 53. sesja Rady Miasta Torunia.
 • 24 marca 2023 r. o godz. 12.30 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Grunwaldzkiej 33/35 w Toruniu odbędzie się XX edycja Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia”.