O0578 | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

O0578

Budżet obywatelski w Toruniu 2020, informacje o projekcie:

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie(O)
Numer projektu: 
O0578
Tytuł projektu: 
Utwardzony trakt pieszo-rowerowy wzdłuż Wisły od Skarpy do Bulwarów.
Lokalizacja: 
Początek ścieżki przy kortach tenisowych Na Skarpie (lub na ul. Wianki), następnie wzdłuż samej Wisły (południową częścią Winnicy) do Bulwaru Filadelfijskiego z dojazdami od ulicy Winnica.
Opis projektu: 
Rowerem, pieszo lub biegiem na Starówkę wzdłuż Lubickiej? Nie dziękuje! Każdy kto przynajmniej raz tamtędy się poruszał wie, że chodniki są bardzo wąskie, dziurawe, nierówne, poprzecinane licznymi wyjazdami z posesji oraz ulicami, brak jest wyznaczonej ścieżki rowerowej, schody wystają z kamienic na chodnik. Obok chodnika w każdą stronę dwa pasy samochodów, tramwaje…. korki, hałas i smród. Spacer czy jazda rowerem tamtędy to żadna przyjemność. A co gdyby wyznaczyć ubitą ścieżkę szutrową, pieszo-rowerową, wzdłuż Wisły od ulicy Przy Skarpie do samych bulwarów? Nie ulicą Winnica ale tuż przy samej Wiśle. Kto kiedyś spacerował tymi pięknymi terenami? Kto widział Młyn Trzeposza przy Wiśle z XIII wieku? W kolejnych latach można pójść dalej - zamontować oświetlenie, kosze na śmieci, stworzyć asfaltową ścieżkę dla rolkarzy. Dodatkowo niedługo pojawi się możliwość przeprawy przez most kolejowy. To wszystko spaja się w jedną całość.
Budżet na rok: 
2020

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.