Obłoki nad bulwarem | Spotkanie z Darią Danutą Lisiecką | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Obłoki nad bulwarem | Spotkanie z Darią Danutą Lisiecką

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W czwartek, 11 maja 2023 r. zapraszamy na spotkanie autorskie Darii Danuty Lisieckiej. Podczas spotkania w Książnicy Kopernikańskiej zaprezentuje utwory z tomu "Obłoki nad bulwarem".

Daria Danuta Lisiecka - poetka, instruktorka teatralna, animatorka kultury. Laureatka konkursów teatralnych i literackich, tłumaczona na angielski, hiszpański, portugalski i ukraiński. Pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny festiwalu literackiego Ogólnopolskie Spotkania Poetów "Biała Lokomotywa" w Łazieńcu - wsi dzieciństwa i wczesnej młodości Edwarda Stachury. Tworzy projekty teatralno-wędrowne w ramach Teatru Moich Wierszy, wzbogacone muzyką wykonywaną na żywo.

Daria Danuta Lisiecka jest autorką książek poetyckich "Teatr moich wierszy" (1999), "mgnienia" (2020) oraz prozy poetyckiej "Obłoki nad bulwarem" (2022). Opracowała, zredagowała i opatrzyła komentarzem publikacje: "Biała Lokomotywa - festiwal literacki w Łazieńcu" (2021) oraz antologię "Wybrane z rozkładu jazdy" (2022). Publikowała wiersze w licznych antologiach i prasie literackiej. Współpracuje z ukazującym się w Toruniu pismem kulturalnym "Menażeria" oraz stroną "Babiniec Literacki". Od września 2022 w Radio z Qlturą prowadzi autorski magazyn o literaturze, książkach i stylach i pasji czytania  - "Wyczytane do białości".

Podczas spotkania w Książnicy Kopernikańskiej, zaprezentuje utwory z tomu "Obłoki nad bulwarem", o którym mówi tak: - To zbiór prozy poetyckiej i opowiadań nasyconych poezją, mówiących o wędrowaniu, miłości, przyjaźni, wędrówce z teatrem i drodze życia, szacunku do tego, co w nim istotne i opierające się próbie czasu, o wydobywaniu momentów magicznych z codzienności i ich budującej sile.

Spotkanie odbędzie się pod egidą Toruńskiego Klubu Poetów, który działa przy Książnicy Kopernikańskiej. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Data: 
11.05.2023 18:00
Miejsce: 
Książnica Kopernikańska
Kategoria wydarzenia: 
Spotkanie
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Na zdjęciu: ruda panda mała
  Eko, Miasto
  Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Miasto
  10–11 września 2024 roku w CKK Jordanki odbędzie się Toruński Kongres Dialogu.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.