Obłoki nad bulwarem | Spotkanie z Darią Danutą Lisiecką | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Obłoki nad bulwarem | Spotkanie z Darią Danutą Lisiecką

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W czwartek, 11 maja 2023 r. zapraszamy na spotkanie autorskie Darii Danuty Lisieckiej. Podczas spotkania w Książnicy Kopernikańskiej zaprezentuje utwory z tomu "Obłoki nad bulwarem".

Daria Danuta Lisiecka - poetka, instruktorka teatralna, animatorka kultury. Laureatka konkursów teatralnych i literackich, tłumaczona na angielski, hiszpański, portugalski i ukraiński. Pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny festiwalu literackiego Ogólnopolskie Spotkania Poetów "Biała Lokomotywa" w Łazieńcu - wsi dzieciństwa i wczesnej młodości Edwarda Stachury. Tworzy projekty teatralno-wędrowne w ramach Teatru Moich Wierszy, wzbogacone muzyką wykonywaną na żywo.

Daria Danuta Lisiecka jest autorką książek poetyckich "Teatr moich wierszy" (1999), "mgnienia" (2020) oraz prozy poetyckiej "Obłoki nad bulwarem" (2022). Opracowała, zredagowała i opatrzyła komentarzem publikacje: "Biała Lokomotywa - festiwal literacki w Łazieńcu" (2021) oraz antologię "Wybrane z rozkładu jazdy" (2022). Publikowała wiersze w licznych antologiach i prasie literackiej. Współpracuje z ukazującym się w Toruniu pismem kulturalnym "Menażeria" oraz stroną "Babiniec Literacki". Od września 2022 w Radio z Qlturą prowadzi autorski magazyn o literaturze, książkach i stylach i pasji czytania  - "Wyczytane do białości".

Podczas spotkania w Książnicy Kopernikańskiej, zaprezentuje utwory z tomu "Obłoki nad bulwarem", o którym mówi tak: - To zbiór prozy poetyckiej i opowiadań nasyconych poezją, mówiących o wędrowaniu, miłości, przyjaźni, wędrówce z teatrem i drodze życia, szacunku do tego, co w nim istotne i opierające się próbie czasu, o wydobywaniu momentów magicznych z codzienności i ich budującej sile.

Spotkanie odbędzie się pod egidą Toruńskiego Klubu Poetów, który działa przy Książnicy Kopernikańskiej. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Data: 
11.05.2023 18:00
Miejsce: 
Książnica Kopernikańska
Kategoria wydarzenia: 
Spotkanie
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Święto boksu w Toruniu
  Miasto, Sport
  W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Porozmawiajmy o integracji - plakat
  Miasto
  Fundacja Studio M6 zaprasza 14 grudnia 2023 r. na wydarzenie pt. „Porozmawiajmy o integracji". Ma ono posłużyć dokonaniu diagnozy i próby wypracowania propozycji rozwiązań napotykanych problemów przez organizacje/instytucje pracujące z osobami z doświadczeniem migracji oraz wspólnemu dojściu do mechanizmów integracyjnych, które mogą być...
 • Miasto
  Do końca 2023 r. można złożyć deklarację i skorzystać ze środków programu "Ciepłe Mieszkanie II" na wymianę ogrzewania.
 • Drogi, Miasto
  Gmina Miasta Toruń otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania pn. „Promowanie strategii niskoemisyjnej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w Toruniu”.
 • Plakat z informacją o punktach pomocy w Toruniu na przystanku MZK
  Miasto
  Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu, we współpracy z instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi, realizuje Plan pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym.
 • Na zdjęciu: trwają konsultacje w sali z dużymi oknami
  Miasto
  Kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań tematycznych organizowanych przez Radę Działalności Pożytku Publicznego miasta Torunia odbędzie się 7 grudnia 2023 r. i poświęcone będzie osobom z niepełnosprawnościami.
 • Wydłużający się czas dostawy elementów małej architektury i warunki pogodowe przyczyniły się do przesunięcia terminu realizacji zadania pn. „Renowacja tarasu widokowego na Bulwarze Filadelfijskim. Zgodnie z aneksem do umowy zadanie zostanie zakończone do 15 grudnia 2023 r.
 • Toruńska kompozytorka Magdalena Cynk obchodzi 35-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji 3 grudnia 2023 r. w Sali Wielkiej Dworu Artusa odbył się jej jubileuszowy koncert.
 • Podczas Gali Jubileuszowej z okazji 100. rocznicy powstania Książnicy Kopernikańskiej wręczono medale, nagrody i wyróżnienia. - Wszyscy doceniamy w Toruniu naukowy, ale i także kulturotwórczy profil Książnicy oraz nieprzerwaną wierność dziedzictwu kopernikańskiemu – widoczną nie tylko w oficjalnej nazwie biblioteki - mówił prezydent Michał Zaleski.
 • Dobre informacje przyszły prosto z Australii. Arkadiusz Szymański, zawodnik TSŻ-u Schoenberger Toruń, w sobotę (2 grudnia 2023 r.) został Indywidualnym Mistrzem Świata.
 • Około 2000 uczestników wzięło udział w 21. edycji Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów w Toruniu. Tradycyjnie, wydarzenie odbyło się w pierwszą niedzielę grudnia.
 • 3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. - Pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, przyjaciołom, opiekunom oraz tym, którzy swoimi codziennymi działaniami wspierają osoby z niepełnosprawnościami. Jesteście ważną częścią toruńskiej społeczności - mówi Prezydent...
 • 2 grudnia 2023 roku Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia. Najważniejszym prezentem dla placówki było nadanie jej imienia Marii Kownackiej.
 • Na początku grudnia w 16 miastach Polski, w tym w Toruniu, odbędzie się wydarzenie pn. Narodowy Dzień Tenisa Stołowego.