Petarda w Młynie Wiedzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Petarda w Młynie Wiedzy

Kultura, Miasto
Data publikacji: 25 maja 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku

Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty, pokazy i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Wśród gości wydarzenia nie zabrakło zastępczyni prezydenta Torunia Dagmary Zielińskiej.

Była to z pewnością jedna z rekordowych edycji popularnej imprezy popularnonaukowej, zarówno pod względem liczby uczestników, jak i atrakcji przygotowanych dla nich przez organizatora i partnerów wydarzenia. Przy słonecznej pogodzie już od samego rana na parking przed Młynem Wiedzy, wypełniony stanowiskami do zabaw i eksperymentów, ciągnęły tłumy torunian i mieszkańców regionu - rodzin z dziećmi zainteresowanych przygotowaną ofertą ciekawego spędzenia majowej soboty. Czekały na nich cztery strefy aktywności: nauki, zabawy, zdrowia i bezpieczeństwa. W każdej z nich można było znaleźć interesujące propozycje zabaw, eksperymentów i warsztatów manualnych, obejrzeć ciekawe eksponaty, porozmawiać z naukowcami i pasjonatami różnych dziedzin - od badaczy mózgu, specjalistów ochrony środowiska po zbieraczy pamiątek PRL-u czy kolejnictwa. Można było zmierzyć ciśnienie i nauczyć się masażu serca. Nie brakowało chętnych do obejrzenia wnętrza auta policyjnego czy skorzystania z symulatora jazdy pociągiem. Popularnością cieszyły się kolorowe dmuchańce i loteria Nicolaus Banku.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a partnerami: Wydział Humanistyczny oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK, Koło Naukowe Popularyzowania Psychologii "Amicus", AZS UMK Toruń, Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Toruńskie Centrum Usług Społecznych, Centrum Kultury Dwór Artusa, Młodzieżowy Dom Kultury, IKEA Bydgoszcz, Castorama Toruń, Nicolaus Bank, Uniwersytet WSB Merito w Toruniu, Wyższa Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, GBDO, Toruńska Kolejowa Izba Tradycji, Toruńskie Muzeum PRL-u, Szkoła Socrates, Sklepy medyczne "Zdrowie", Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położonych w Toruniu, Straż Miejska i Komenda Miejska Policji w Toruniu.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Miasto
  Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.