Po Toruniu miejskim autobusem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Po Toruniu miejskim autobusem

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 30 lipca 2013
Autor: Sylwia Derengowska

Uwaga pasażerowie komunikacji miejskiej! Od czwartku 1 sierpnia do poniedziałku 12 sierpnia 2013 r. po Toruniu nie będą kursowały tramwaje. Zamiast nich będą jeździły zastępcze autobusy.

Zmiany są związane z rozpoczęciem kolejnego etapu realizacji projektu "Rozwój sieci komunikacji tramwajowej w Toruniu w latach 2007-2013" oraz doraźnymi robotami torowymi na pl. Rapackiego i przy Parku Miejskim na Bydgoskim Przemieściu.

 • Autobusy linii nr 51 będą kursowały na trasie:

OLIMPIJSKA - Konstytucji 3 Maja-Ślaskiego - Szosa Lubicka – Lubicka – Traugutta -  Warszawska - pl. św. Katarzyny – Szumana - Wały gen. Sikorskiego – Mickiewicza – Matejki -  Kraszewskiego – Bema – Broniewskiego – REJA – Bydgoska - Bulwar Filadelfijski - Ślimak Getyński - Al. Jana Pawła II - Wały gen. Sikorskiego – Szumana – pl. św. Katarzyny – Warszawska – Traugutta – Lubicka - Szosa Lubicka – Ślaskiego - Konstytucji 3 Maja - OLIMPIJSKA.

Autobusy będą się zatrzymywać na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych.

Dojazd do pętli przy Motoarenie będzie możliwy „połączeniem przesiadkowym” - na przystanku „Sienkiewicza” należy przesiąść się na linię nr 52, a w stronę powrotną (od Motoareny) na przystanku „Reja” należy przesiąść się na linię nr 51.

Bilety jednorazowe skasowane w autobusach linii nr 51 zachowują ważność w autobusach linii nr 52 na odcinku Sienkiewicza - Motoarena i odwrotnie.

Bilety miesięczne oznaczone na linie tramwajowe nr 1 i 5 zachowują ważność w autobusach linii nr 51 oraz linii nr 52 na odcinku Sienkiewicza - Motoarena - Sienkiewicza, bilety miesięczne oznaczone na linie tramwajowe nr 2 i 4 zachowują ważność w autobusach linii nr 52, a bilety miesięczne oznaczone na linię nr 3 zachowują ważność na pokrywających się trasach linii nr 51 i 52.

 • Autobusy linii nr 52 będą kursowały na trasie:

ELANA A - Skłodowskiej Curie – Kościuszki – Grudziądzka – Warneńczyka - Przy Kaszowniku – Odrodzenia - Czerwona Droga – Kraszewskiego – Bema – Broniewskiego - Szosa Bydgoska – MOTOARENA - Szosa Bydgoska – Broniewskiego – Bema – Kraszewskiego - Czerwona Droga - Przy Kaszowniku – Warneńczyka – Podgórna – Kościuszki - Skłodowskiej Curie - ELANA A

Autobusy będą się zatrzymywać na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych.

Ze względu na ograniczone możliwości zawracania autobusów na ul. M. Skłodowskiej-Curie, trasa linii nr 52 zostanie skrócona do przystanku „Elana A” (przy dawnym biurowcu Elany).

Bilety jednorazowe skasowane w autobusach linii nr 52 na odcinku Motoarena - Reja zachowują ważność w autobusach linii nr 51 na odcinku Reja - Olimpijska i odwrotnie.

Bilety miesięczne oznaczone na linie tramwajowe nr 2 i 4 zachowują ważność w autobusach linii nr 52, a bilety miesięczne oznaczone na linię nr 3 zachowują ważność na pokrywających się trasach linii nr 51 i 52.

Za utrudnienia przepraszamy.

Mapka przystanków i rozkłady jazdy autobusów

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
  Miasto
  Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
  Biznes, Miasto
  Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • Herb Miasta Torunia
  Miasto
  Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
 • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
 • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
 • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.