Pół roku działalności 2.Piętra | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Pół roku działalności 2.Piętra

Biznes, Miasto
Data publikacji: 31 maja 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu dokonało podsumowania działalności Toruńskiego Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro po pierwszych sześciu miesiącach jego funkcjonowania.

Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro zostało otwarte w dniu 13 listopada 2018 r. Jego misją jest wspieranie aktywności mieszkańców Torunia zrzeszonych w organizacjach pozarządowych, realizujących zadania własne gminy oraz w grupach inicjatywnych.

W pierwszym okresie funkcjonowania jednostka udostępniła swój adres 11 organizacjom pozarządowym na cele rejestracyjne, a 36 organizacjom udostępniono pomieszczenia na bieżącą działalność. Zasoby jednostki zostały współdzielone przez organizacje podczas 151 spotkań na łączny czas 607 godzin.

Ewaluacja działań podejmowanych w ramach bieżącej pracy TCAL 2.Piętro pozwoliła zweryfikować zgodność koncepcji z oczekiwaniami użytkowników Centrum. Zaobserwowano konieczność wprowadzenia zmian w sposobie funkcjonowania jednostki, w związku z czym od lutego 2019 r. wydłużono godziny otwarcia TCAL 2.Piętro w następujący sposób:
• każda pierwsza sobota miesiąca: w godzinach 9:00-15:00 z dyżurem pracownika, a w godzinach 15:00-17:00 bezobsługowo;
• każda kolejna sobota miesiąca: 9:00-17:00 bezobsługowo;
• pozostały zakres funkcjonowania Biura Operatora i samego obiektu pozostaje bez zmian.

Ponadto zmiany w regulaminie polegały na dostosowaniu zapisów dotyczących funkcjonowania jednostki do bieżących potrzeb użytkowników, tzn. rozszerzono zakres podmiotów uprawnionych do korzystania z zasobów oraz zmniejszono koszt wynajmu pomieszczeń przez młode organizacje pozarządowe.

Dodatkowo, we współpracy z zewnętrznymi partnerami, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, uruchomione zostały dyżury bezpłatnych porad prawnych i księgowych. Spotkania mają na celu podniesienie kompetencji organizacyjnych NGO, a także wspieranie partnerstwa organizacji pozarządowych.

W chwili obecnej na II półrocze 2019 roku w TCAL 2.Piętro zaplanowanych jest już 25 spotkań na łączny czas 90 godzin, a także utworzenie Toruńskiej Bazy Wolontariatu oraz Toruńskiego Bank Umiejętności.
Operatorem TCAL 2. Piętro jest Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Szczegółowa oferta jednostki znajduje się na stronie: www.2pietrotorun.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Park Kultury - plakat
  Kultura, Miasto
  Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • DroneTech 2024 - plakat
  Biznes, Miasto
  O możliwościach współpracy podczas edycji 2024 wydarzenia Dronetech World Meeting przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiali z organizatorami z Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży lotniczej i pojazdów bezzałogowych odbędzie się w dniach 24-26 października 2024 na terenie Centrum...
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.