Pomorzanin wraca z brązem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Pomorzanin wraca z brązem

Miasto, Sport
Data publikacji: 20 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: zawodnicy HK Pomorzanin Toruń na zielonej murawie boiska

Laskarze HK Pomorzanin Toruń wracają z rozgrywanego w Chorwacji Euro Hockey Club Trophy II z brązowym medalem.

Torunianie zaliczyli kolejny, bardzo dobry występ w Zagrzebiu, w Chorwacji. Pomimo kontuzji dwóch zawodników klub z Torunia zaczął od zwycięstwa nad duńskim Copenhagen HC 4:1. W drugim meczu drużyna z Torunia przegrała z włoskim HC Bra 1:4. Honorową bramkę w tym meczu strzelił Wojciech Rutkowski. W trzecim meczu Pomorzanin triumfował i wygrał wysoko z chorwackim HAHK Mladost 8:1. HK Pomorzanin zakończył fazę grupową na 2. miejscu. W meczu o trzecie miejsce torunianie pokonali portugalską drużynę Casa Pia Atlético Clube 7:4. Trzy bramki dla mistrzów kraju zdobył Wojciech Rutkowski, dwie Krystian Makowski, a po jednym trafieniu zanotowali Mateusz Zieliński i Dmytro Luppa.

Dwóch zawodników z Torunia znalazło się na liście strzelców – 2. miejsce zajął Wojciech Rutkowski (7 trafień), a 3. miejsce Krystian Makowski (6 trafień). Na pochwałę zasługuje też Michał Śliwiński, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Teraz torunian czeka obrona tytułu Mistrza Polski. Zawody rozgrywane będą w dniach 25-26 maja 2024 r. w Poznaniu.

Fot. HK Pomorzanin Toruń

Najczęściej czytane aktualności

 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Miasto
  Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.