Postać św. Mikołaja – konkurs plastyczny | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Postać św. Mikołaja – konkurs plastyczny

Kultura, Miasto
Data publikacji: 27 listopada 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Grafika przedstawia Świętego Mikołaja siedzącego przy stole ze starszą panią

„Postać św. Mikołaja” – to tytuł Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Organizatorem 14. już edycji konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu.

W 2023 roku Wojewódzki Konkurs Plastyczny został włączony do cyklu wydarzeń związanych z rokiem Mikołaja Kopernika, dlatego pojawił się jego podtemat: „Mikołajów dwóch, czyli Święty Mikołaj u Mikołaja Kopernika”. Celem konkursu jest zachęcanie uczniów i nauczycieli do czynnego zainteresowania tematyką mikołajek oraz tradycją Świąt Bożego Narodzenia, a także uczczenie 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, rozwijanie zainteresowań osiągnięciami i sylwetką astronoma oraz zachęcanie uczniów i nauczycieli do czynnego zainteresowania tematyką astronomiczną oraz wiedzą na temat wszechświata. Poza tym ważne jest kształtowanie wrażliwości i poczucia estetyki, popularyzowanie wiedzy plastycznej, wzbogacanie warsztatu artystycznego oraz pobudzanie wyobraźni plastycznej, a także rozwój umiejętności artystycznych wśród dzieci. Organizatorom konkursu zależy na prezentacji twórczości dziecięcej oraz promocji umiejętności i talentów.

Postaci Świętego Mikołaja mogą być wykonywane na zajęciach plastycznych: na lekcjach, zajęciach pozalekcyjnych, w świetlicy, bibliotece, itp. Kryterium oceny będą: pomysłowość, trafność i poprawność ukazania tematu pracy, a także jakość i estetyka wykonania oraz oryginalność zastosowanej techniki plastycznej.

>>> Regulamin konkursu

Prace konkursowe należy przesłać pocztą lub złożyć osobiście w Szkole Podstawowej nr 8 w Toruniu, ul. Łyskowskiego 28 (z dopiskiem „Konkurs plastyczny - Święty Mikołaj”) do 30 listopada 2023 r.

Prace ocenione będą w czterech kategoriach konkursowych: kategoria I - przedszkola, oddziały przedszkolne, zerówki, kategoria II - klasy I-III szkół podstawowych, kategoria III – kasy IV-VI i kategoria IV – klasy VII-VIII. Rozwiązanie konkursu przez powołane profesjonalne jury (mgr Anita Przybyszewska-Pietrasiak, doradca metodyczny plastyki CKU TODM i DN oraz art. plastyk Dariusz Delik, dyrektor Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu) nastąpi 5 grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 8, gdzie wystawione będą wszystkie prace plastyczne. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej www.szkola8.torun.pl Najciekawsze prace wyłonione przez powołane jury zostaną nagrodzone, a wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów laureatom oraz wyróżnionym nastąpi podczas uroczystej gali podsumowującej konkurs 19 grudnia 2023 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 8 w Toruniu. Nagrodzone prace wystawione będą podczas wystawy pokonkursowej w Szkole Podstawowej nr 8 od 6 grudnia w holu głównym.

Konkurs został objęty honorowymi patronatami: Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Torunia oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny sprawuje Radio PiK oraz TVP Bydgoszcz.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Pracujemy nad Urban Labem
  Miasto
  Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • Górale na Placu Dominikańskim
  Kultura, Miasto
  Były góralskie pieśni, przysmaki i warsztaty. 12 lipca na Placu Dominikańskim odbył się piknik w góralskich rytmach.
 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Miasto
  9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.