Postać św. Mikołaja – konkurs plastyczny | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Postać św. Mikołaja – konkurs plastyczny

Kultura, Miasto
Data publikacji: 27 listopada 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Grafika przedstawia Świętego Mikołaja siedzącego przy stole ze starszą panią

„Postać św. Mikołaja” – to tytuł Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Organizatorem 14. już edycji konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu.

W 2023 roku Wojewódzki Konkurs Plastyczny został włączony do cyklu wydarzeń związanych z rokiem Mikołaja Kopernika, dlatego pojawił się jego podtemat: „Mikołajów dwóch, czyli Święty Mikołaj u Mikołaja Kopernika”. Celem konkursu jest zachęcanie uczniów i nauczycieli do czynnego zainteresowania tematyką mikołajek oraz tradycją Świąt Bożego Narodzenia, a także uczczenie 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, rozwijanie zainteresowań osiągnięciami i sylwetką astronoma oraz zachęcanie uczniów i nauczycieli do czynnego zainteresowania tematyką astronomiczną oraz wiedzą na temat wszechświata. Poza tym ważne jest kształtowanie wrażliwości i poczucia estetyki, popularyzowanie wiedzy plastycznej, wzbogacanie warsztatu artystycznego oraz pobudzanie wyobraźni plastycznej, a także rozwój umiejętności artystycznych wśród dzieci. Organizatorom konkursu zależy na prezentacji twórczości dziecięcej oraz promocji umiejętności i talentów.

Postaci Świętego Mikołaja mogą być wykonywane na zajęciach plastycznych: na lekcjach, zajęciach pozalekcyjnych, w świetlicy, bibliotece, itp. Kryterium oceny będą: pomysłowość, trafność i poprawność ukazania tematu pracy, a także jakość i estetyka wykonania oraz oryginalność zastosowanej techniki plastycznej.

>>> Regulamin konkursu

Prace konkursowe należy przesłać pocztą lub złożyć osobiście w Szkole Podstawowej nr 8 w Toruniu, ul. Łyskowskiego 28 (z dopiskiem „Konkurs plastyczny - Święty Mikołaj”) do 30 listopada 2023 r.

Prace ocenione będą w czterech kategoriach konkursowych: kategoria I - przedszkola, oddziały przedszkolne, zerówki, kategoria II - klasy I-III szkół podstawowych, kategoria III – kasy IV-VI i kategoria IV – klasy VII-VIII. Rozwiązanie konkursu przez powołane profesjonalne jury (mgr Anita Przybyszewska-Pietrasiak, doradca metodyczny plastyki CKU TODM i DN oraz art. plastyk Dariusz Delik, dyrektor Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu) nastąpi 5 grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 8, gdzie wystawione będą wszystkie prace plastyczne. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej www.szkola8.torun.pl Najciekawsze prace wyłonione przez powołane jury zostaną nagrodzone, a wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów laureatom oraz wyróżnionym nastąpi podczas uroczystej gali podsumowującej konkurs 19 grudnia 2023 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 8 w Toruniu. Nagrodzone prace wystawione będą podczas wystawy pokonkursowej w Szkole Podstawowej nr 8 od 6 grudnia w holu głównym.

Konkurs został objęty honorowymi patronatami: Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Torunia oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny sprawuje Radio PiK oraz TVP Bydgoszcz.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kolejny protest rolników
  Drogi, Miasto
  Od 20 lutego 2024 r. od godzin porannych bardzo duże ograniczenia w dojeździe do i wyjeździe z Torunia na większości dróg - rozpoczyna się kolejny protest rolników.
 • Na zdjęciu: znak drogowy - rondo, w tle widać maszyny rolnicze
  20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi w otoczeniu kobiet i mężczyzn - przewodników
  Miasto
  W Dworze Artusa prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi przewodnikami, by w dniu ich święta podziękować za krzewienie wiedzy o naszym mieście i jego historii i zabytkach.
 • Na zdjęciu: Zielony traktor z biało-czerwoną flagą
  Drogi, Miasto
  22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 23-25 lutego 2024 r. (piątek-niedziela) średniowieczne mury Zamku Krzyżackiego w Toruniu zamienią się w magiczną, bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń.
 • Miasto
  We wtorek 20 lutego 2024 r. prezydent Michał Zaleski wraz z urzędnikami spotkał się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Bażyńskich 30/36 z mieszkańcami Okręgu Jakubskie-Mokre. Było to dziewiąte z trzynastu zaplanowanych spotkań.
 • 22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • W związku ze spływem wód opadowych, w zlewni rzeki Drwęcy, przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.
 • W Dworze Artusa prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi przewodnikami, by w dniu ich święta podziękować za krzewienie wiedzy o naszym mieście i jego historii i zabytkach.
 • Na I Kongres Afrykanistyczny w Toruniu przyjadą dyplomaci z kilku państw afrykańskich oraz ludzie biznesu, nauki i kultury. Na wydarzenie zapraszają Katedra Systemów Politycznych Wydziału Politologii i Nauk o Bezpieczeństwie UMK oraz Ośrodek Studiów Wschodnich i Afrykańskich. Kongres potrwa od 21 do 23 lutego 2024 roku.
 • W dniach 23-25 lutego 2024 r. (piątek-niedziela) średniowieczne mury Zamku Krzyżackiego w Toruniu zamienią się w magiczną, bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń.
 • 20 lutego 2024 r. na Lodowisku Tor-Tor odbyła się inauguracja hokejowych Mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2023/2024.
 • We wtorek 20 lutego 2024 r. prezydent Michał Zaleski wraz z urzędnikami spotkał się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Bażyńskich 30/36 z mieszkańcami Okręgu Jakubskie-Mokre. Było to dziewiąte z trzynastu zaplanowanych spotkań.
 • 8 marca 2024 r. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na wyjątkowy wieczór z okazji Dnia Kobiet.