Powołanie członków Zespołu Interdyscyplinarnego w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Powołanie członków Zespołu Interdyscyplinarnego w Toruniu

Miasto
Data publikacji: 22 września 2023
Autor: Paula Gałązka
Powołanie członków Zespołu Interdyscyplinarnego w Toruniu

22 września 2023 roku w Urzędzie Miasta Torunia odbyło się I posiedzenie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Podczas spotkania Prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył powołania członkom zespołu.

Zgodnie z art. 9a ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy domowej (Dz.U. z 2021 r. poz. 1249 z późn. zm.) zespół interdyscyplinarny powołuje prezydent miasta. 

Zgodnie z §2  ust. 2 uchwały nr 1139/23 Rady Miasta Torunia z dnia 27 lipca 2023 r. w sprawie trybu i sposobu powoływania oraz odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego w Toruniu (Dz. Urz. Woj. Kuj. – Pom. z 2023 r. poz. 5021 http://www.edzienniki.bydgoszcz.uw.gov.pl/GetActPdf.ashx?year=2023&book=0&position=5021) Prezydent Miasta Torunia dokonuje oceny kandydatów dwuetapowo, przeprowadzając ocenę formalną i merytoryczną.

Po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej Prezydent Miasta Torunia powołał do Zespołu Interdyscyplinarnego w Toruniu 18 osób:

 1. Chlebowski  Robert – Komenda Miejska Policji w Toruniu;
 2. Drumowicz Grzegorz – Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu;
 3. Gawinecka Aleksandra – Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia;
 4. Getka – Pesta Sylwia – Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej w Sądzie Rejonowym w Toruniu;
 5. Giełdon-Szramowska Hanna – Straż Miejska w Toruniu;
 6. Harasimowicz-Osypiuk Iwona – Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu;
 7. Janiszewski  Krzysztof – Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu;
 8. Kotlarek Justyna – Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia;
 9. S. Kroll Agnieszka – Toruńskie Centrum „Caritas”;
 10. Machańska Jolanta – Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Toruniu;
 11. Maliszewski Michał – Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu;
 12. Maszerowska-Jachimowicz Kamila – Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód w Toruniu;
 13. Michalski Kamil – Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu;
 14. Okrucińska Magdalena – Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu;
 15. Paszowski Ryszard – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Toruniu;
 16. Podgórska Kazimiera – Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu;
 17. Radaszewska Ewelina – Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu;
 18. Urbańska Irena – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu.

Zespół Interdyscyplinarny w Toruniu powołany został Zarządzeniem Prezydenta Miasta Torunia nr 241 z dnia 13.09.2023 roku. (https://bip.torun.pl/zarzadzenie/55092/zarzadzenie-nr-241-2023)

Zgodnie z art. 9a ust. 13 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy domowej członkowie zespołu interdyscyplinarnego wykonują zadania w ramach obowiązków służbowych  lub zawodowych.

Zadaniem zespołu interdyscyplinarnego jest między innymi tworzenie warunków umożliwiających realizację zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej, integrowanie i koordynowanie działań przedstawicieli różnych instytucji oraz specjalistów w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej, diagnozowanie problemu przemocy domowej na poziomie lokalnym, inicjowanie działań profilaktycznych, edukacyjnych i informacyjnych, inicjowanie działań w stosunku do osób doznających przemocy domowej i osób stosujących przemoc domową.

fot. Paula Gałązka

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: uczestnicy biegu w strojach Świętego Mikołaja stoją na linii startu na Rynku Staromiejskim, w tle ratusz
  Miasto, Sport
  Kilka tysięcy Mikołajów po raz kolejny zapełni ulice Torunia. W niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, rusza 21. edycja Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów.
 • Na zdjęciu: pomnik Mikołaja Kopernika ubrany w czerwoną czapkę św. Mikołaja
  Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend w Toruniu rządzą Mikołaje, którzy przyjadą z całej Polski, żeby przebiec ulicami naszego miasta półmaraton lub dystanse 10 i 5 km. Można też pomóc przedświątecznie św. Mikołajowi i wyszukać prezenty dla bliskich na weekendowych jarmarkach.
 • Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia
  Miasto
  2 grudnia 2023 roku Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia. Najważniejszym prezentem dla placówki było nadanie jej imienia Marii Kownackiej.
 • Eko, Inwestycje, Miasto
  Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Sztuka Natury na wyciągnięcie ręki
  Eko, Kultura, Miasto
  Już po raz 16. w Toruniu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą "Sztuka Natury".
 • Miasto
  - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Już w najbliższą środę, jak co roku tradycyjnie 6 grudnia - w Mikołajki - w trasę ruszy świąteczny, iluminowany tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Od 1988 r. dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.
 • Zakończyły się prace polegające na wykonaniu specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych na pięciu toruńskich pomnikach przyrody. Miały one na celu polepszenie ich stanu zdrowotnego i poprawę warunków bezpieczeństwa dla osób przebywających w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
 • W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu już po raz 44. zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godz. 12.00. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.
 • Spadła liczba dewastacji i kradzieży, z roweru korzystają chętniej mężczyźni, a średni czas wypożyczenia roweru to 22 minuty - tak najkrócej można podsumować kończący się sezon roweru miejskiego Torvelo w Toruniu. Rowery trafiły do magazynu, gdzie zostaną przygotowane do nowego sezonu, który ruszy 1 marca 2024 r.