Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie

Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 21 marca 2023
Autor: Paula Gałązka
Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie

Pracownicy Grupy Maflow i Boryszew Automotive Plastics przekazali na ręce Prezydenta Torunia symboliczny czek o wartości 18 474,81 zł na wsparcie działań prowadzonych przez Miasto Toruń na rzecz Ukrainy. Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.

Przekazanie środków na rzecz Ukrainy nastąpiło dzięki hojnemu wsparciu Pracowników Grupy Maflow i Boryszew Automotive Plastics. Cała kwota została zebrana ze środków własnych pracowników firmy, zarówno w Polsce jak i w zagranicznych spółkach Grupy Maflow i BAP. Firma zdecydowała przelać środki jakie uzyskano w zbiórce zorganizowanej poprzez portal: zrzutka.pl, którą zasilali pracownicy celem wsparcia walczącej Ukrainy. Cała suma zostanie przeznaczona na zakup artykułów wskazanych przez władze ukraińskiego Łucka jako najbardziej potrzebne: żywność z długim terminem przydatności do spożycia, szybko gotowane potrawy gotowe, batony energetyczne, płaszcze przeciwdeszczowe, odzież termiczna. Wszystko to znajdzie się w kolejnym transporcie jaki Urząd Miasta Torunia planuje wysłać na Ukrainę w najbliższych dniach.

- Nasi pracownicy wsparli także obywateli Ukrainy uciekających z kraju na szereg różnych sposobów, m.in. poprzez  odbiór kobiet, dzieci i osób starszych z granicy polsko-ukraińskiej, a następnie zapewnienie kompleksowej opieki i wsparcia w naszym kraju na czas przymusowej emigracji – mówiła Iga Pietrzyk - starszy HR Biznes Partner z Działu Personalnego podczas spotkania z Prezydentem Torunia.

Michał Zaleski złożył na ręce reprezentującej pracowników Grupy Maflow i Boryszew Automotive Plastics list gratulacyjny i podziękowania za okazaną hojność:

- Proszę przekazać całej załodze i zarządowi spółki, który koordynował akcję serdeczne podziękowania za ten dar serca. To pokazuje jak ważna w tych trudnych czasach jest społeczna odpowiedzialność biznesu, a także bezpośrednia pomoc każdego z nas - podkreślał Prezydent Miasta Torunia.

W skład Grupy Maflow i BAP wchodzi dziewiętnaście zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na czterech kontynentach, w państwach takich jak: Polska, Niemcy, Czechy, Hiszpania, Włochy, Indie, Chiny, Brazylia i Meksyk. Boryszew S.A. Oddział Maflow w Tychach, jest częścią jednej z największych grup przemysłowych w Polsce - Boryszew S.A. - największego polskiego producenta w sektorze motoryzacyjnym. W Toruniu zlokalizowany jest jeden z zakładów spółki w Polsce.

CWB / fot. Paula Gałązka

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Instytucje toruńskie przygotowały dla najmłodszych mieszkańców szereg atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Publikujemy listę wybranych wydarzeń. Sprawdź jak ciekawie w Toruniu spędzić czas wraz ze swoimi pociechami.
 • Miasto
  Dzięki podpisaniu umowy o przystąpieniu do programu, w Toruniu przy ul. Bydgoskiej 52 powstanie kolejny dzienny dom pobytu dla seniorów. - W Toruniu szukamy jak najlepszych, najciekawszych i najbardziej oczekiwanych form pomocy również dla osób w wieku senioralnym - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Widok na oświetloną popołudniowę starówkę z lotu ptaka, fot. Daniel Pach
  Kultura, Miasto
  Toruń jedynką wśród 10 najciekawszych atrakcji turystycznych Polski według brytyjskiego "The Guardian"!
 • Na zdjęciu: widok z drona na działki przy ul. Jonsonna, w tle Motoarena
  Biznes, Miasto
  3 125 000 złotych wpłynie do miejskiej kasy ze sprzedaży dwóch działek inwestycyjnych w przetargach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami. Nabywców znalazły tereny przy ul. Pera Jonssona i Rolniczej.
 • Na zdjęciu: widok z drona na torowisko i zielone tereny wokół
  Miasto, MZK
  Gotowe jest już torowisko i sieć trakcyjna na znacznej części nowej linii tramwajowej od przejazdu kolejowo-tramwajowego, wzdłuż ul. Polnej, Ugorów i Watzenrodego do ronda Strobanda. Na pozostałych odcinkach prace jeszcze trwają, ale zbliżają się do ostatniej prostej.
 • Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył medal 30 maja 2023 r. w Dworze Artusa podczas sesji naukowej z okazji 60. urodzin prof. Wojciecha Polaka. - Jestem zaszczycony, iż kopernikański Toruń może cieszyć się z tego, że ten okrągły jubileusz zechciał Pan Profesor spędzić w naszym mieście - zaznaczył prezydent Michał Zaleski.
 • Trops SA - sieć sklepów z materiałami budowlanymi jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu „Tak się robi biznes Made In Toruń”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu.
 • Miasta hanzeatyckie - ich kultura, religijność i życie intelektualne - są tematem 138. Konferencji Hanzeatyckiego Towarzystwa Historycznego, odbywającej się w Toruniu 29 maja - 1 czerwca 2023 r. w. W czerwcu Toruń będzie gospodarzem 43. Zjazdu Miast Nowej Hanzy – wydarzenia z udziałem reprezentantów ponad 100 miast hanzeatyckich z całej Europy....
 • Druga edycja Pikniku z Kopernikiem i Olimpijczykiem zorganizowana została w Czerniewicach 27 maja 2023 r.
 • W Ratuszu Staromiejskim 29 maja 2023 r. gościł minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński, by rozmawiać z samorządowcami o cyberzagrożeniach w administracji.
 • 30 maja przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W przeddzień tego święta prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się z czterema rodzinami zastępczymi funkcjonującymi w naszym mieście. Prezydent złożył podziękowania za zaangażowanie, wrażliwość, otwarte serca i wytrwałe pokonywanie trudu, jaki na co dzień jest wkładany w tworzenie spójnej i...
 • Dzięki podpisaniu umowy o przystąpieniu do programu, w Toruniu przy ul. Bydgoskiej 52 powstanie kolejny dzienny dom pobytu dla seniorów. - W Toruniu szukamy jak najlepszych, najciekawszych i najbardziej oczekiwanych form pomocy również dla osób w wieku senioralnym - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • 29 maja 2023 r. rusza nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia organizowane w publicznych placówkach oświatowo-wychowawczych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • We wtorek 30 maja 2023 r. na bocznym odcinku Szosy Chełmińskiej - od ul. Dekerta do ul. Podgórnej - mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym.