Przed nami 53. sesja Rady Miasta Torunia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Przed nami 53. sesja Rady Miasta Torunia

Miasto
Data publikacji: 22 marca 2023
Autor: Paula Gałązka
Przed nami 53. sesja Rady Miasta Torunia

Już 23 marca 2023 roku odbędzie się 53. sesja Rady Miasta Torunia. Obrady odbędą się w sali nr 33 im. Mikołaja Kopernika, na drugim piętrze budynku Urzędu Miasta Torunia.

Początek o godz. 10:00. Transmisje na żywo można śledzić poprzez Biuletyn Informacji Publicznej.

Poniżej porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z sesji nadzwyczajnej oraz 51 uroczystej sesji.
3. Informacje Przewodniczącego Rady.
4. Informacje Prezydenta Miasta.
5. Przyjęcie porządku obrad.
6. Rozpatrzenie sprawozdania z działalności za 2022 rok Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu.
7. Rozpatrzenie projektu stanowiska w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II Honorowego Obywatela Miasta Torunia - DRUK NR 1348.
8. Rozpatrzenie projektu stanowiska w sprawie Honorowego Obywatela Miasta Torunia św. Jana Pawła II - DRUK NR 1349.
9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Wrzosy Leśne – Polana” dla obszaru położonego przy ulicach Szyszkowej i Tartacznej w Toruniu - DRUK NR 1338.
10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Wrzosy Leśne – Polana” dla obszaru położonego przy ulicach: Figowej, Pigwowej i Warzywnej w Toruniu - DRUK NR 1339.
11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej w Toruniu przy ul. Rudackiej 50B-50C, stanowiącej własność Gminy Miasta Toruń - DRUK NR 1317.
12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości niezabudowanej położonej w Toruniu przy ul. Kniaziewicza 125B, stanowiącej własność Gminy Miasta Toruń - DRUK NR 1322.
13.Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Gminy Miasta Toruń położonej w Toruniu przy ul. Szosa Chełmińska 39 i 41 - DRUK NR 1327.
14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie w trybie bezprzetargowym na okres 15 lat, nieruchomości położonej w Toruniu przy ul. B. Chrobrego ul. Kociewskiej - DRUK NR 1318.
15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie złożenia wniosku do Ministra Obrony Narodowej o wydanie zezwolenia na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Zesłańców Sybiru w Toruniu oraz zobowiązania do ponoszenia przez Gminę Miasta Toruń kosztów kształcenia w oddziale przygotowania wojskowego przekraczających wydatki bieżące ponoszone na jednego ucznia w pozostałych oddziałach szkoły - DRUK NR 1328.
16. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Województwa Kujawsko-Pomorskiego - DRUK NR 1334.
17. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie utworzenia Rady Seniorów Miasta Torunia oraz nadania jej statutu - DRUK NR 1332 – I i II CZYTANIE.
18. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie powołania członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2019-2023  - DRUK NR 1333.
19. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, na realizację których przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2023 r. - DRUK NR 1331.
20. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Toruniu na rok 2023 - DRUK NR 1337 – I i II CZYTANIE.
21. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Torunia na lata 2023-2050 - DRUK NR 1335.
22. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie budżetu miasta na rok 2023 - DRUK NR 1336 – I i II CZYTANIE. 
23. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi z dnia 17 lutego 2023 r. na Prezydenta Miasta Torunia - DRUK NR 1341.
24. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi z dnia 8 lutego 2023 r. na Prezydenta Miasta Torunia - DRUK NR 1342.
25. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi z dnia 6 lutego 2023 r. na Prezydenta Miasta Torunia - DRUK NR 1347.
26.  Rozpatrzenie projektu obwieszczenia w sprawie ogłoszenia jednolitego teksu uchwały w sprawie bonifikat od opłat jednorazowych za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności gruntów, stanowiących dotychczas własności Gminy Miasta Toruń - DRUK NR 1305.
27. Rozpatrzenie projektu obwieszczenia w sprawie ogłoszenia jednolitego teksu uchwały w sprawie nadania statutu Specjalistycznemu Szpitalowi Miejskiemu im. M. Kopernika w Toruniu – DRUK NR 1327.
28. Wnioski radnych.
29. Informacje:
      - Przewodniczącego,
      - Prezydenta, w tym prezentacja na temat: „Budowa drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz – Toruń (odcinek – 4 węzły)”,
      - inne.
30. Zakończenie Sesji.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
  Miasto
  W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
 • Na zdjęciu: biegacze na bieżni
  Miasto, Sport
  Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na organizację w Toruniu międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń sportowych, memoriałów oraz turniejów cyklicznych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia. Imprezy mają odbyć się od 1 lipca do końca 2024 roku.
 • Trendownia 2024 - plakat
  Biznes, Miasto
  W środę 24 kwietnia 2024 r. rusza 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. 24-25 kwietnia 2024 r. w hotelu Copernicus Toruń spotkają się przedstawiciele branży logistycznej.
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Nabór ofert na lokale miejskie - grafika z pękiem kluczy
  Biznes, Miasto
  Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza nabór ofert na wynajem lokali użytkowych, obiektów fortecznych i miejsc parkingowych.
 • Pod hasłem "Otwartość" rozpoczęła się 22. edycja toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Dla uczestników przygotowano 130 imprez w 5 strefach i 18 blokach tematycznych.
 • Stowarzyszenie „Kierunek Zdrowie” obchodzi 20-lecie działalności charytatywnej.
 • Utworzone w 1993 roku Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu świętuje 30-lecie istnienia. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Hotelu Filmar.
 • W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
 • Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
 • Z roku na rok na świecie wytwarza się coraz więcej plastiku. Dlatego tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi zwraca uwagę na ten aspekt, zachęcając wszystkich do refleksji nad hasłem tych obchodów: „Planeta vs. Plastik”. Choć oficjalne święto przypada na 22 kwietnia, już teraz zachęcamy mieszkańców Torunia do podejmowania działań na rzecz ochrony...
 • Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia zaprasza do składania projektów w otwartych konkursach ofert na realizację działań z zakresu profilaktyki uzależnień.