Rajd „Idziemy na Księżyc” | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rajd „Idziemy na Księżyc”

Miasto, Sport
Data publikacji: 20 czerwca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Rajd Idziemy na Księżyc - plakat

„Idziemy na Księżyc” – pod tym hasłem 22 czerwca 2024 r. odbędzie się rajd nordic walking. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rajd odbędzie się w Gospodarstwie Szkółkarskim Bielawy w Toruniu w godz. 10:00-22:00 (biuro rajdu czynne od 8:30). Uczestnicy pokonają 3,3-kilometrową pętlę na terenie kompleksu leśnego Bielawy - raz lub dowolną liczbę razy.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Wytrwam jest organizatorem czterech bezpłatnych rajdów nordic walking, zamkniętych w całorocznym cyklu: wiosna, lato, jesień i zima. „Idziemy na Księżyc” to drugie z wydarzeń, kolejne odbędą się 21 września 2024 r. i 15 grudnia 2024 r.
Rajdy nordic walking odbywają się na terenach leśnych dwóch nadleśnictw: Toruń i Dobrzejewice. Uczestnicy mogą zapisywać na rajdy przez platformę do zapisów oraz na miejscu w dniu imprezy. W pakiecie otrzymują numer startowy, gadżet od organizatora oraz informator o cyklu rajdów. Jest możliwość zapisywania się uczestników indywidualnie lub pod szyldem drużyny. Zachęcamy w tren sposób do aktywności całe rodziny i grupy koleżeńskie.

Dla uczestników przygotowane są miękkie, krótkie oznakowane leśne trasy długości około 3 km. Taki dystans pozwala na udział w rajdach osób niedoświadczonych w technice nordic walking oraz bez względu na wiek czy kondycję fizyczną.

Podczas wszystkich rajdów uczestnicy będą pod opieką wykwalifikowanych instruktorów nordic walking, którzy nie tylko nauczą podstaw techniki, ale zadbają o bezpieczeństwo podczas marszu. Uczestnicy rajdów będą mogli skorzystać z wypożyczalni kijów, otrzymają dostęp do wody, posiłku regeneracyjnego oraz do miejsca odpoczynku. Każdy rajd oferuje także dodatkową atrakcję dla uczestników, np. w postaci loterii z nagrodami dla wszystkich.

Osoby, które wezmą udział w czterech wydarzeniach SKF WYTRWAM w 2024 roku, zostaną dodatkowo nagrodzeni koszulkami cyklu podczas grudniowego rajdu.

Ideą rajdu jest dążenie do pokonania techniką nordic walking odległości z Ziemi do Księżyca (tj. 384 400 km). W ciągu trzech poprzednich edycji uczestnikom udało się pokonać łącznie 4474 kilometrów.1112 km (I edycja) i 1329 km (II edycja) i 2033 km (III edycja).
W 2024 r. organizatorzy proponują pętlę długości 3,3 km - do przejścia co najmniej raz lub dowolną liczbę razy w ciągu 12 godzin. W tym rajdzie możliwy jest udział wirtualny, czyli zarejestrowany uczestnik może przysłać zapis swojego sobotniego marszu i zostanie zaliczony on do wspólnej puli kilometrów.

Nadleśnictwo Dobrzejewice w dniu rajdu zorganizuje pokaz edukacyjny o kosmosie. Mobilne Planetarium Syriusz rozstawi swój namiot i będzie prezentować filmy w trzech powtórzeniach. Wejście do planetarium będzie darmowe i dostępne dla wszystkich chętnych. Ponadto w myśl zasady „Działając lokalnie - myślmy globalnie” – przedstawiciel Nadleśnictwo Dobrzejewice w trakcie projekcji będzie nawiązywał do aktualnych problemów naszej planety takich, jak ocieplenie klimatu, kryzys surowcowy.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.